Справа № 555/718/24
Номер провадження 2-о/555/75/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 травня 2024 року
Березнівський районний суд Рівненської області в складі :
головуючого судді - Старовецької Ю.В.
при секретарі - Григорієвій В.М.
заявника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Березне в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про встановлення факту, що має юридичне значення,-
В С Т А Н О В И В :
І. Стислий виклад позиції заявника.
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, в обґрунтування якої вказує, що наприкінці березня 2024 року він звернувся до відділу обслуговування громадян (сервісного центру) №1 Головного управління Пенсійного фонду України Рівненської області за призначенням пенсії. При вивченні документів було встановлено, що згідно паспортних даних заявника прізвище, ім`я, по батькові « ОСОБА_1 », а згідно архівної довідки № 275 від 25.11.2023 Комунальної установи «Трудовий архів» Березнівської міської ради Рівненського району Рівненської області, в документах архівного фонду ТзОВ «Ферменрське господарство «Поляна» Рівненського району Рівненської області в книгах обліку розрахунків по оплаті праці за 1998-2000 p.p. «по батькові» його зазначено частково « ОСОБА_1 », « ОСОБА_1 » та « ОСОБА_1 ». Розбіжності у написанні його «по-батькові» в паспорті та архівній довідці, унеможливлює призначення пенсії.
З урахуванням наведеного, просить встановити факт належності йому вищевказаної архівної довідки.
ІІ. Заяви, клопотання, процесуальні дії у справі.
03.04.2024 року заява була прийнята до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі.
Заявник ОСОБА_1 у судовому засіданні підтримав заявлені вимоги у повному обсязі, пояснивши, що спочатку працював на підприємстві тимчасово, а потім влаштувався на постійне місце роботи. У зв`язку з чим, заяву просить задовольнити.
Представник заінтересованої особи Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області в судове засідання не з`явився.
Будь-які заяви чи клопотання щодо проведення процесуальних дій, в тому числі забезпечення позову, забезпечення доказів, зупинення і поновлення провадження у справі, учасниками справи не заявлялися.
ІІІ. Встановлені судом фактичні обставини та відповідні їм правовідносини, норми права, які застосовував суд, мотиви суду.
Згідно паспорта громадянина України НОМЕР_1 , ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , народився в с.Яринівка Березнівського району Рівненської області.
Із копії трудової книжки НОМЕР_2 , заповненої 25.07.1987 року та вкладки в трудову книжку колгоспника НОМЕР_3 заповненої 30.03.1999 року, на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 вбачається, що заявник працював КСП «Поляна» з 25.03.1999 року до 24.04.2001 року.
Відповідно до п.2.10 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, довідка про заробітну плату (дохід) надається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою, організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату надаються правонаступниками цих підприємств, установ організацій або архівними установами.
У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.
Відповідно доархівної довідки,виданої КУ«Трудовий архів»Березнівської міськоїради №275від 25.03.2024року,в документахархівного фондуТовариство зобмеженою відповідальністю«Фермерське господарство«Поляна» Рівненськогорайону Рівненськоїобласті вкнигах облікурозрахунків пооплаті працізазначено такукількість відпрацьованихднів тавстановлений мінімум:1998,2001pp.- ОСОБА_1 (такв документах);1999р.- ОСОБА_1 (такв документах);2000pp.- ОСОБА_1 (такв документах). Підстава: ф. ПО, оп. 1-К, спр. 320, арк. 29-42, спр. 323, арк. 1-13, спр. 327, арк. 13-25, спр. 330, арк. 1-13.
Згідно архівної довідки №276 від 25.03.2024 року КУ «Трудовий архів» Березнівської міської ради Рівненського району Рівненської області, в документах фонду Товариство з обмеженою відповідальністю «Фермерське господарство «Поляна» Рівненського району Рівненської області за 1948-2021 роки є слідуючі відомості про реорганізацію господарства: «На території с. Поляни Березнівського району в травні 1948 року почав свою діяльність колгосп ім. Будьонного. У лютому 1958 року колгосп ім. Будьонного перейменовано на колгосп ім. Котовського. У лютому 1992 року колгосп ім. Котовського с. Поляни Березнівського району реформовано в колгосп «Поляни» (Протокол загальних зборів колгоспників № 2 від 25.02.1992 року). У лютому 1993 року колгосп «Поляни» реформовано в колективне сільськогосподарське підприємство (КСП) «Поляни» (Протокол загальних зборів колгоспників № 2 від 18.02.1993 року). У грудні 1999 року КСП «Поляни» реформовано в сільськогосподарський виробничий кооператив (СВК) «Поляни» (Протокол загальних зборів колгоспників № 3 від 17.12.1999 року). В листопаді 2000 року СВК «Поляни» реформовано в селянське фермерське господарство (СФГ) «Поляни» (Протокол загальних зборів колгоспників № 2 від 07.11.2000 року). У лютому 2002 року СФГ «Поляни» реформовано в селянське фермерське господарство (СФГ) «Поляна» (Протокол загальних зборів колгоспників № 1 від 12.02.2002 року). У вересні 2020 року створено Товариство з обмеженою відповідальністю «Фермерське господарство «Поляна» (код ЄДРПОУ 43854771) (Протокол установчих зборів засновників (учасників) № 01/20 від 19.09.2020 року). У жовтні 2020 року розпочато реорганізацію селянського фермерського господарства «Поляна» (код ЄДРПОУ 31791953) шляхом приєднання до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фермерське господарство «Поляна» (код ЄДРПОУ 43854771) (Рішення власника № 1/20 від 12.10.2020 року). Відповідно до статті 107 Цивільного кодексу України усі права та обов`язки, активи та пасиви СФГ «Поляна» шляхом приєднання перейшли до правонаступника - ТОВ «ФГ «Поляна». Підстава: Історична довідка до фонду № 110 ТОВ «ФГ «Поляна».
Свідок ОСОБА_2 в судовому засіданні підтвердив, що у зазначений період заявник працював в КСП.
Відповідно до ч.1 ст.293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно п.1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» судам роз`яснено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, зокрема якщо: згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; встановлення факту не пов`язується із наступним вирішенням спору про право.
Отже, у судовому порядку встановлюються тільки такі факти, які мають юридичні наслідки і від встановлення яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав заявника і в судовому порядку можливе лише тоді, коли діючим законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення.
В судовому засіданні встановлено, що розбіжності у написанні по-батькові заявника в архівній довідці унеможливлює призначення йому пенсійних виплат.
Згідно положень п.6 ч.1 ст.315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту, зокрема, належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Згідно статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Так, Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 та статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-яку заяву, що стосується його прав і обов`язків цивільного характеру та кожен має право на ефективний засіб юридичного захисту (ст.13 Конвенції).
Європейський суд з прав людини надаючи тлумачення принципу верховенства права в світлі ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод неодноразово зазначав, що формальності не можуть бути підставами для виправдання несправедливості.
На підставі досліджених доказів, суд приходить до висновку, що на підтвердження заяви надані належні, достовірні, допустимі докази, які не викликають сумніву у суду і є достатніми для встановлення юридичного факту належності ОСОБА_1 архівної довідки; встановлення цього факту має для заявника юридичне значення, від його встановлення залежить реалізація його права на оформлення і отримання пенсії і іншого порядку його встановлення немає.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.13, 258-259, 263-265, 268, 315, 316, 319, 354 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Заяву задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с.Яринівка Березнівського району Рівненської області, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України НОМЕР_1 ):
- архівної довідки №275 від 25.03.2024 року, виданої комунальною установою «Трудовий архів» Березнівської міської ради Рівненського району Рівненської області.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 30 (тридцяти) днів з дня його проголошення до Рівненського апеляційного суду. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 30 (тридцяти) днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: Старовецька Ю. В.
Суд | Березнівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2024 |
Оприлюднено | 01.07.2024 |
Номер документу | 120059121 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Березнівський районний суд Рівненської області
Старовецька Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні