Ухвала
від 28.06.2024 по справі 480/5494/24
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

28 червня 2024 року Справа № 480/5494/24

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Шаповал М.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області, Кролевецького районного суду Сумської області про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

В Сумський окружний адміністративний суд звернувся ОСОБА_1 з позовом до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області, Кролевецького районного суду Сумської області про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити дії, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати наказ Кролевецького районного суду Сумської області від 21 лютого 2024 року № 07 к-ос "Про встановлення та виплату надбавки за вислугу років на державній службі" ОСОБА_1 головному спеціалісту з інформаційних технологій Кролевецького районного суду Сумської області у розмірі 30 відсотків посадового окладу;

- зобов`язати Кролевецький районний суд Сумської області здійснити з 01.01.2024 перерахунок та виплату надбавки за вислугу років на державній службі ОСОБА_1 головному спеціалісту з інформаційних технологій Кролевецького районного суду Сумської області відповідно до статті 52 Закону України "Про державну службу", а саме на рівні 3 відсотків посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 50 відсотків посадового окладу, з урахуванням виплаченого.

У позовні заяві позивач просить поновити строк звернення до суду з даним позовом. Клопотання мотивує тим, що з урахуванням ст. 233 КЗпП України право особи на отримання заробітної плати повинно бути гарантоване незалежно від строку звернення до суду.

Дослідивши доводи клопотання, суддя зазначає наступне.

Згідно з частиною 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи, зокрема, відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Частиною першою статті 122 КАС України передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч. 5 ст. 122 КАС України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Пунктом 17 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що публічна служба - це діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

З позовної заяви суд вбачає, що позивач, зокрема, оскаржує наказ Кролевецького районного суду Сумської області Кролевецького районного суду Сумської області від 21 лютого 2024 року № 07 к-ос "Про встановлення та виплату надбавки за вислугу років на державній службі" ОСОБА_1 головному спеціалісту з інформаційних технологій Кролевецького районного суду Сумської області у розмірі 30 відсотків посадового окладу.

Тобто позивачем, зокрема, заявлені дві позовні вимоги, які пов`язані з проходженням публічної служби - оскарження наказу про встановлення розміру надбавки є основною вимогою, а вимога щодо виплати надбавки є похідною від первісної вимоги і її розгляд залежить від вирішення первісної вимоги, а тому до спірних правовідносин повинен застосовуватись місячний строк звернення до суду, передбачений ч. 5 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України.

Цей строк є спеціальним у спірних правовідносинах та починає обчислюватися з моменту, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Оскаржуваний наказ № 07 к-ос "Про встановлення та виплату надбавки за вислугу років на державній службі" винесено 21.02.2024, а з позовом ОСОБА_1 звернувся до суду засобами поштового зв`язку 19.06.2024, тобто із пропуском встановленого в ч. 5 ст. 122 КАС України місячного строку звернення до суду.

Враховуючи викладене, доводи позивача щодо поважності причин пропуску строку звернення до суду з цим позовом не є обґрунтованими, а тому позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду, у якій зазначити всі поважні причини пропуску такого строку та докази поважності причин пропуску такого строку.

Крім того, відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Так позивач у позовній заяві зазначив двох відповідачів - Кролевецький районний суд Сумської області та Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Сумській області, однак вимог до ТУ ДСА в Сумській області взагалі не заявлено.

Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно уточнити суб`єктний склад відповідачів по справі, або зазначити позовні вимоги до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області.

Також, у п. 2 позовних вимог позивач просить зобов`язати Кролевецький районний суд Сумської області здійснити йому з 01.01.2024 перерахунок та виплату надбавки за вислугу років на державній службі відповідно до статті 52 Закону України "Про державну службу", а саме на рівні 3 відсотків посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 50 відсотків посадового окладу, з урахуванням виплаченого.

Однак, згідно наказу Кролевецького районного суду Сумської області від 21 лютого 2024 року № 07 к-ос "Про встановлення та виплату надбавки за вислугу років на державній службі" позивачу встановлено з 22.02.2024 надбавку за вислугу років на державній службі у відсотках до посадового окладу у розмірі 30 %.

Позивачем не обґрунтовані позовні щодо здійснення перерахунку та виплати заробітної плати з 01.01.2024 і не надано доказів, що йому було нараховано та виплачено з 01.01.2024 суму вислуги років на державній службі у розмірі 30% (з урахуванням змісту спірного наказу та відомостей про нараховані та виплачені суми заробітної плати надані позивачем до адміністративного позову).

Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно письмово обґрунтувати пункт 2 своїх позовних вимог щодо зобов`язання Кролевецького районного суду Сумської області здійснення перерахунку та виплати заробітної плати за період з 01.01.2024 та надати докази того, що позивачу було нараховано та виплачено з 01.01.2024 суму вислуги років на державній службі у розмірі 30% (з урахуванням змісту спірного наказу та відомостей про нараховані та виплачені суми заробітної плати надані позивачем до адміністративного позову).

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області, Кролевецького районного суду Сумської області про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи днів з дня отримання копії ухвали.

У разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, позовна заява буде повернута позивачу.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя М.М. Шаповал

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення28.06.2024
Оприлюднено01.07.2024
Номер документу120062731
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо проходження служби, з них

Судовий реєстр по справі —480/5494/24

Ухвала від 28.01.2025

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Ральченко І.М.

Ухвала від 06.01.2025

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Ральченко І.М.

Ухвала від 26.11.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Ральченко І.М.

Ухвала від 20.11.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Ральченко І.М.

Рішення від 28.10.2024

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

М.М. Шаповал

Ухвала від 12.07.2024

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

М.М. Шаповал

Ухвала від 28.06.2024

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

М.М. Шаповал

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні