Ухвала
від 28.06.2024 по справі 920/829/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

28.06.2024м. СумиСправа № 920/829/23(920/754/24)

Господарський суд Сумської області у складі судді Соп`яненко О.Ю., перевіривши матеріали позовної заяви від 25.06.2024 б/н (вх. № 2939 від 26.26.2024)

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗАВОД МЕТАЛУРГ" (вул. Космічна, буд. 115, м. Дніпро, 49000; код ЄДРПОУ 40856954)

до відповідачів: 1. ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )

2. Товариства з обмеженою відповідальністю РАЙМОНДО (просп. Курський, буд. 18, м. Суми, 40020; код ЄДРПОУ 38182830) в особі ліквідатора арбітражного керуючого Каратуна Євгена Євгеновича

про стягнення 1 358 802,08 грн.

УСТАНОВИВ:

Позивач подав позовну заяву, в якій просить суд:

- стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗАВОД МЕТАЛУРГ" заборгованість у розмірі 1 358 802,08 грн інфляційних втрат;

- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю РАЙМОНДО на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗАВОД МЕТАЛУРГ" заборгованість у розмірі 1 358 802,08 грн інфляційних втрат;

- стягнути з ОСОБА_1 та Товариства з обмеженою відповідальністю РАЙМОНДО на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗАВОД МЕТАЛУРГ" судові витрати зі сплати судвого збору.

У провадженні судді Соп`яненко О.Ю. перебуває справа № 920/829/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю РАЙМОНДО.

Згідно з ч. 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.

У відповідності до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 26.06.2024 справу № 920/829/23 (920/754/24) призначено судді Соп`яненко О.Ю.

Згідно зі ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Позовна заява повинна містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.

У разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.

У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Відповідно до ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:

1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;

2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

За приписами ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Судом встановлено, що позивачем до позовної заяви не надано суду доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Відповідно до ч. 1 статті 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За приписами п.п. 1, 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому, ч. 6 ст. 6 Закону України Про судовий збір унормовано, що судовий збір справляється з урахуванням загальної суми позову також у разі, зокрема, подання позову одним позивачем до кількох відповідачів.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивач звертається з позовними вимогами до двох відповідачів - ОСОБА_1 та Товариства з обмеженою відповідальністю РАЙМОНДО та просить стягнути з кожного заборгованість у розмірі 1 358 802,08 грн інфляційних втрат, а загальна сума позову становить - 2 717 604,16 грн.

Таким чином, за подання даного позову до суду позивач повинен сплатити 40 764,07 грн судового збору.

Позивачем надані докази сплати судового збору у розмірі 16 305,62 грн (платіжна інструкція № 60 від 25.06.2024).

Також, у тексті позовної заяви позивач вказує наступне: "Оскільки до боржника ТОВ «Раймондо» заявлялись вимоги щодо інфляційних втрат до 23.08.2023 року, то наразі ТОВ «ЗАВОД МЕТАЛУРГ» звертається з вимогою про стягнення інфляційних втрат з 23.08.2023 по 04.04.2024 року у розмірі 144 055,51 грн.", при цьому у резолютивній частині позовної заяви зазначено про стягнення 1 358 802,08 грн.

З урахуванням викладених обставин суд залишає позовну заяву без руху, позивачу надається строк для усунення недоліків позовної заяви (подання доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі: сплатити 16 305,64 грн судового збору; надання інформації щодо розміру позовних до відповідача-2 - Товариства з обмеженою відповідальністю РАЙМОНДО).

На підставі викладеного, керуючись ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву від 25.06.2024 б/н (вх. № 2939 від 26.26.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗАВОД МЕТАЛУРГ" - залишити без руху.

2. Позивачу надати строк для усунення недоліків позовної заяви (подати докази сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі: сплатити 16 305,64 грн судового збору; надання інформації щодо розміру позовних до відповідача-2 - Товариства з обмеженою відповідальністю РАЙМОНДО), який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії даної ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Копію ухвали направити позивачу.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 12.10.2023.

СуддяО.Ю. Соп`яненко

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення28.06.2024
Оприлюднено01.07.2024
Номер документу120065037
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —920/829/23

Рішення від 04.10.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 23.09.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 19.07.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 28.06.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Постанова від 20.02.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 20.02.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 08.02.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 18.01.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 08.01.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 18.12.2023

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні