БАРАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 273/1406/24
Провадження № 2/273/607/24
У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2024 року м.Баранівка
Суддя Баранівського районного суду Житомирської області Самойленко Л.М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 , підписану його представником за довіреністю Онищук Н.Ф., до Новоград-Волинської районної ради Житомирської області, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги, Баранівська державна нотаріальна контора, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 , в інтересах якого на підставі довіреності від 08 квітня 2024 року діє ОСОБА_2 , звернувся в суд із позовною заявою до Новоград-Волинської районної ради Житомирської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Вивчивши подану заяву та додані до неї матеріали, приходжу до наступного висновку.
Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Положеннями ч. 1 ст. 58 ЦПК України передбачено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 131-2 Конституції України, для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура. Виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.
Позовна заява про визначення додаткового строку прийняття спадщини не відноситься до малозначних справ та в силу ч.4 ст.274 ЦПК України не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження, отже представником у даній категорії справ може бути адвокат.
Між тим, доказів того, що ОСОБА_2 є адвокатом до матеріалів справи не долучено. Таким чином приходжу до висновку, що заява підписана особою, яка не має права її підписувати.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України заява повертається у випадку, коли її подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Враховуючи наведене, керуючись ст. 185, 258, 260, 353 ЦПК України,
п о с т а н о в и л а :
Позовну заяву ОСОБА_1 , підписану її представником за довіреністю Онищук Н.Ф., до Новоград-Волинської районної ради Житомирської області, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги, Баранівська державна нотаріальна контора, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, повернути заявнику.
Роз`яснити, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Людмила САМОЙЛЕНКО
Суд | Баранівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2024 |
Оприлюднено | 02.07.2024 |
Номер документу | 120074547 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Баранівський районний суд Житомирської області
Самойленко Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні