Вирок
від 01.07.2024 по справі 483/657/24
ОЧАКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ОЧАКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 483/657/24

Провадження № 1-кп/483/141/2024

В И Р О К

Іменем України

01 липня 2024 року м. Очаків

Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченої ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024153100000019 від 14 травня 2024 року, за обвинуваченням:

ОСОБА_4 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Миколаєві, є громадянкою України, має повну загальну середню освіту, одружена, офіційно не працює, раніше не судима, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

- у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Не пізніше15серпня 2023року у ОСОБА_4 (більш точної дати та час встановити не виявилось можливим), яка перебувала за адресою свого місця проживання, а саме: у будинку АДРЕСА_1 , виник умисел на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), а саме державними коштами, які нараховуються у вигляді державної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_4 , 15 серпня 2023 року у невстановлений час доби, діючи з прямим умислом, спрямованим на заволодіння державними коштами, які нараховуються у вигляді державної допомоги внутрішньо переміщеним особам, шляхом обману, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки у вигляді спричинення матеріальної шкоди державі і бажаючи їх настання, з метою отримання державної грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам, механізм призначення та виплати якої передбачений Порядком, затвердженим Постановою КМУ № 332 від 20 березня 2022 року «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», звернулася до відділу соціальних питань Чорноморської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , для написання заяви про взяття її на облік, як внутрішньо переміщеної особи та на призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Під час заповнення вказаної заяви ОСОБА_4 перебуваючи у відділі соціальних питань Чорноморської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області, особисто надала фахівцю із соціальних питань недостовірні дані щодо адреси свого фактичного місця проживання/перебування, як внутрішньо переміщеної особи, а саме будинку АДРЕСА_3 , та пройшла електронну ідентифікацію та автентифікацію з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, таким чином отримавши статус внутрішньо переміщеної особи (далі ВПО). При цьому, ОСОБА_4 було попереджено про відмову в призначенні або припиненні виплати призначеної державної допомоги та/або повернення надміру нарахованих коштів у разі подання неповних чи недостовірних відомостей щодо адреси свого переміщення та проживання.

Внаслідок того, що ОСОБА_4 надала під час заповнення заяви про взяття її на облік, як внутрішньо переміщеної особи та на призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, недостовірні відомості про адресу свого місця проживання/перебування, останній було безпідставно нараховано та виплачено бюджетні кошти у вигляді державної допомоги ВПО за період з 01 серпня 2023 року по 29 лютого 2024 року в розмірі 14000 гривень (по 2000 грн. щомісячно), згідно Порядку, затвердженого Постановою КМУ від 20.03.2022 № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», якими остання розпорядилася на власний розсуд, чим Державі в особі Управління соціального захисту населення Миколаївської районної військової адміністрації завдано майнової шкоди на вказану суму.

Допитана в судовому засіданні ОСОБА_4 у пред`явленому їй обвинуваченні у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.190КК України винною себе визнала повністю та пояснила, що в серпні 2023 року звернулася до відділу соціальних питань Чорноморської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області та зареєструвалася як внутрішньо переміщена особа, вказавши недостовірні дані щодо адреси свого фактичного місця проживання. При цьому, протягом усього часу отримання допомоги, вона постійно проживала за місцем своєї реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 . Цивільний позов визнала повністю. У вчиненому щиро кається.

На підставі ч. 3 ст. 349 КПК України, за згодою учасників судового провадження, судом визнано недоцільним дослідження доказів, зібраних в ході досудового розслідування, стосовно фактичних обставин справи, які ніким з учасників процесу не оспорюються. При цьому судом з`ясовано, що учасники судового провадження правильно розуміють зміст цих обставин, сумнівів у добровільності та істинності їх позиції немає; їм роз`яснено, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.

Роз`яснивши учасникам судового розгляду наслідки щодо позбавлення їх права оскаржити в апеляційному порядку обставини, які ніким не оспорювалися під час судового розгляду і дослідження яких було визнано судом недоцільним, суд обмежив дослідження фактичних обставин справи допитом обвинуваченої та дослідженням таких матеріалів кримінального провадження, що характеризують її особу.

Аналізуючи викладене, суд знаходить доведеною вину ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення і кваліфікує її дії за ч. 1 ст.190КК України як заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство).

Вирішуючи питання про вид і міру покарання, що має бути призначене обвинуваченій суд, відповідно до ст. ст. 65-67 КК України, враховує, що вона вчинила кримінальний проступок, її особу, а саме те, що вона раніше не судима, на обліку у лікаря психіатра та лікаря нарколога не перебуває, має постійне місце проживання за яким характеризується позитивно, відсутність обставин, що обтяжують покарання, та щире каяття обвинуваченої як обставину, що його пом`якшує.

З урахуванням всіх обставин кримінального провадження суд приходить до висновку, що мета кари виправлення і запобігання вчиненню нових злочинів, що уособлює основний принцип кримінального судочинства не тяжкість покарання, а його невідворотність, буде досягнута у разі призначення обвинуваченій покарання у виді пробаційного нагляду в межах санкції ч. 1 ст. 190 КК України.

Цивільний позов прокурора про стягнення з обвинуваченої на користь Управління соціального захисту населення Миколаївської районної військової адміністрації 14000 грн. в рахунок відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, суд, на підставі статті 1166 ЦК України, вважає таким, що підлягає задоволенню.

Процесуальні витрати та речові докази у кримінальному провадженні відсутні.

Запобіжний захід обвинуваченій не обирався.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 100, 127, 128, 370, 373-375 КПК України, суд,

У Х В А Л И В :

ОСОБА_4 визнати винною у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, та призначити їй покарання у виді пробаційного нагляду строком на один рік.

На підставі ч. 2 ст.59-1КК України покласти на ОСОБА_4 наступні обов`язки:

1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання;

3) не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Строк відбування покарання ОСОБА_4 обчислювати з дня постановлення на облік уповноваженим органом з питань пробації за місцем проживання.

Цивільний позов прокурора про стягнення з ОСОБА_4 на користь держави матеріальної шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення, задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави в особі Управління соціального захисту населення Миколаївської районної військової адміністрації, в рахунок відшкодування матеріальної шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення 14000 (чотирнадцять тисяч) гривень.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав, передбачених ст. 394 КПК України, до Миколаївського апеляційного суду через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з моменту його проголошення.

Вирок, якщо інше не передбаченоКПК України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченій та прокурору.

Головуючий:

СудОчаківський міськрайонний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення01.07.2024
Оприлюднено02.07.2024
Номер документу120079136
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Шахрайство

Судовий реєстр по справі —483/657/24

Вирок від 01.07.2024

Кримінальне

Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області

Рак Л. М.

Ухвала від 27.05.2024

Кримінальне

Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області

Рак Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні