Справа № 953/5562/24
н/п 1-кс/953/4559/24
УХВАЛА
"01" липня 2024 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні суду в м. Харкові клопотання слідчої СУ ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженню за № 42023220000000257 від 19.10.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів,-
встановив:
21.06.2024 до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ,код МФО НОМЕР_2 ,розташованого заадресою: АДРЕСА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів, як на паперових так і електронних носіях (в таблиці EXCEL), які містять інформацію по банківському рахунку, відкритому у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за період часу з 01.01.2023 до строку дії ухвали у друкованому та електронному вигляді, відкритому на ФОП ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_3 , а саме - НОМЕР_4 : щодо руху грошових коштів за вказаним банківським рахунком з обов`язковим зазначенням номерів платіжних документів, конкретного часу та дати платежу, суму коштів, повних даних платника та отримувача коштів (в тому числі клієнтів іншого банку), з зазначенням коду, номера рахунків та МФО банківської установи, призначення платежу (куди і за що відправлено кошти та звідки і за що отримано кошти); IBAN вказаного рахунку та номери телефонів, прив`язані до нього, IP-адрес, з яких надходила податкова звітність; грошових чеків, платіжних доручень, меморіальних ордерів, доручень, заяв на зняття грошових коштів, місць зняття (переведення на корпоративний рахунок), видаткових касових ордерів й інших документів щодо отримання грошових коштів, їх надходження та використання, заяви на відкриття та закриття зазначених рахунків, залишок грошових коштів на рахунку на момент вчинення кожної операції, номери мобільних телефонів, які закріплені за вказаними рахунками, із зазначенням терміналу (адреси) та місця розташування банкомату чи адреси банківської установи, через яку проводилась видача грошових коштів, фотознімків особи, якій проводилась видача грошових коштів, тобто до інформації, яка містить відомості, що будуть використані як докази самі по собі і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, має суттєве значення для встановлення важливих обставин та істини у кримінальному провадженні та кваліфікації кримінального правопорушення.
На обґрунтування клопотання слідча зазначає, що слідчим управлінням ГУНП в Харківській області за процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023220000000257 від 19.10.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у період часу з початку 2023 року по теперішній час службові особи ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", діючи на території Харківської області в умовах воєнного стану, незаконно заволоділи бюджетними грошовими коштами в особливо великих розмірах, а саме шляхом документального оформлення звітів про надані медичні послуги, в яких завищували перелік та обсяг наданих медичних послуг, які фактично не здійснювались.
Так, основним видом діяльності ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " є загальна медична практика (86.21).
В ході подальшого досудового розслідування у відповідь на запит у порядку ст. 93 КПК України отримано лист з ІНФОРМАЦІЯ_4 (далі НСЗУ), згідно якого встановлено, що протягом 2023 року окремими лікарями ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " надавалися медичні послуги більше, ніж 300-м особам на день, за що НСЗУ було здійснено відповідну оплату ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " згідно договору. Однак, у подальшому НСЗУ здійснено перевірку діяльності ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", якою встановлено, що за місцями надання медичних послуг ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", вказаними у договорі із НСЗУ, медичні послуги у 2023 році не надавалися, в тому числі й за юридичною адресою ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ": АДРЕСА_2 ), щодо якої ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " має ліцензію щодо ведення там господарської діяльності. Так, вказані дії співробітників ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", зокрема в частині внесеня інформації у ЕСОЗ, можуть бути спрямовані на незаконне заволодіння бюджетними коштами.
Крім того, слідчим проведено огляд місця події за адресою ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ": АДРЕСА_2 ), а саме на третьому поверсі, де розташовані орендовані ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_5 , в ході якого вищевказана інформація підтвердилась. За вказаною адресою жодна господарська діяльність не здійснюється, усі двері зачинені. В якості свідка допитано ОСОБА_5 , співробітника ІНФОРМАЦІЯ_6 , яка розташована у тій же адміністративній будівлі на першому поверсі. Остання пояснила, що з початку 2022 року ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " виїхало з вищевказаних приміщень, обладнання та меблі вивезені, жодна господарська діяльність там не здійснюється.
У подальшому в порядку ст. 40 КПК України надано доручення оперативному підрозділу, а саме УСБУ в Харківській області, на проведення відповідних слідчих (розшукових) дій з метою встановлення обставин злочину, свідків та очевидців злочину, а також осіб, причетних до його вчинення. За результатами отриманої інформації встановлено коло осіб, причетних до вчинення вищевказаного злочину, а також підконтрольних суб`єктів господарювання, на рахунки яких основними фігурантами переводилися незаконно отримані грошові кошти з метої їх легалізації. Одним з таких суб`єктів являється ФОП ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_3 , зареєстрований: АДРЕСА_2 , який у своїй діяльності користується рахунком, відкритим у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , код МФО НОМЕР_2 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: НОМЕР_4 .
Таким чином, у органу досудового розслідування з метою встановлення обставин вчиненого злочину, перевірки ФОП ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на причетність до вчинення вищевказаного злочину, отримання відомостей щодо перерахування незаконно отриманих коштів по вказаному рахунку, а також з метою встановлення розміру завданої шкоди, у органу досудового розслідування виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до інформації, що перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , код МФО НОМЕР_2 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , яка перелічена в прохальній частині клопотання.
Слідча ОСОБА_6 до судового засідання не з`явилась, повідомлена належним чином та своєчасно, на адресу суду надала заяву про розгляд клопотання за її відсутності, клопотання підтримала, та просила його задовольнити.
Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не з`явився, повідомлявся у встановленому законом порядку.
В главі 15 КПК України визначений та регульований спосіб вилучення речей і документів у особи, у володінні якої вони знаходяться, шляхом тимчасового доступу до них.
Так, відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
За змістом ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: 5)відомості, які можуть становити банківську таємницю .
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя, дослідивши витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, та інші письмові докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню. Сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають
суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Іншими засобами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів.
Керуючись ст.ст. 159, 163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя,
постановив:
Дозволити право тимчасового доступу до документів, зобов`язавши АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , код МФО НОМЕР_2 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , надати слідчому СУГУНП вХарківській областімайору поліції ОСОБА_3 ,старшому слідчомуСУ ГУНПв Харківськійобласті капітануполіції ОСОБА_7 та старшомуслідчому вОВС СУГУНП вХарківській областіпідполковнику поліції ОСОБА_8 тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю вилучення їх копій, а саме інформації по банківському рахунку, відкритому у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за період часу з 01.01.2023 до строку дії ухвали, відкритому на ФОП ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_3 , - НОМЕР_4 : щодо руху грошових коштів за вказаним банківським рахунком з обов`язковим зазначенням номерів платіжних документів, конкретного часу та дати платежу, суму коштів, повних даних платника та отримувача коштів (в тому числі клієнтів іншого банку), з зазначенням коду, номера рахунків та МФО банківської установи, призначення платежу (куди і за що відправлено кошти та звідки і за що отримано кошти); IBAN вказаного рахунку та номери телефонів, прив`язані до нього, IP-адрес, з яких надходила податкова звітність; грошових чеків, платіжних доручень, меморіальних ордерів, доручень, заяв на зняття грошових коштів, місць зняття (переведення на корпоративний рахунок), видаткових касових ордерів й інших документів щодо отримання грошових коштів, їх надходження та використання, заяви на відкриття та закриття зазначених рахунків, залишок грошових коштів на рахунку на момент вчинення кожної операції, номери мобільних телефонів, які закріплені за вказаними рахунками, із зазначенням терміналу (адреси) та місця розташування банкомату чи адреси банківської установи, через яку проводилась видача грошових коштів, фотознімків особи, якій проводилась видача грошових коштів.
Встановити строк дії цієї ухвали один місяць, тобто до 01.08.2024.
Роз`яснити представнику АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя - ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2024 |
Оприлюднено | 02.07.2024 |
Номер документу | 120080492 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Зуб Г. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні