Справа № 606/1293/24
У Х В А Л А
01 липня 2024 року м. Теребовля
Теребовлянський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючої судді Мельник А.В.
за участю секретаря судового засідання Кавалко В.С.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м.Теребовля клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Штогрина Миколи Петровича про витребування доказів у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Тернопільської обласної кредитної спілки "Тернопільська народна каса", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Теребовлянська державна нотаріальна контора про зняття арешту з майна,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Теребовлянського районного суду Тернопільської області знаходиться дана цивільна справа.
Представником позивача адвокатом Штогрином М.П. до суду подано клопотання про витребування доказів, у якому просить витребувати з Державного нотаріального архіву Тернопільської області документи (договір) на підставі яких було внесено архівний запис з Феміди № 86841-3 від 30.01.1999 щодо заборони на нерухоме майно ОСОБА_2 у с.Золотники Тернопільського району Тернопільської області.
В обгрунтування клопотання зазначає, що з інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна слідує, що на будинок за адресою: Тернопільська область, Теребовлянський район, село Золотники, власником якого є ОСОБА_2 накладено обтяження - заборона на нерухоме майно, зареєстровано 15.07.2007 за №5303605 приватним нотаріусом Мєшковою Н.Ф. на підставі повідомлення б/н, 30.01.1999, Кредитна спілка "Тернопільська народна каса", архівний запис з Феміди №86841-3 від 30.01.1999.
З матеріалів справи слідує, що представником позивача було направлено до Державного нотаріального архіву Тернопільської області адвокатський запит про витребування вказаної вище інформації, проте згідно листа Державного нотаріального архіву Тернопільської області від 25.04.2024 №443/01-21 у наданні запитуваних документів було відмовлено.
Сторони у підготовче судове засідання не з`явилися, однак представники позивача та третьої особи попередньо подали заяви, у яких просили розгляд справи проводити у їхній відсутності.
У зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, відповідно до частини 2 статті 247 ЦПК України.
Суд розглянувши заявлене клопотання приходить до наступного.
Частинами 1, 2, 3, 4 та пунктом 4 частини 5 статті 12 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) визначено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до статті 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений участинах другійтатретій статті 83 цього Кодексу. У клопотанні повинно бути зазначено, зокрема, вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Частиною 1 статті 76 ЦПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно пункту 1 частини 2 статті 198 ЦПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у разі необхідності витребування нових доказів.
Враховуючи вказане, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення шляхом витребування відповідних доказів, з метою встановлення обставин, що мають істотне значення для вирішення спору по суті.
Дата наступного підготовчого судового засідання визначається з урахуванням строку перебування головуючої судді у щорічній відпустці.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.76,84,258,260,261 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Штогрина Миколи Петровича про витребування доказів у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Тернопільськоїобласної кредитноїспілки "Тернопільськанародна каса",третя особа,яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмета споруТеребовлянська державнанотаріальна контора прозняття арештуз майна задовольнити.
Витребувати з Державного нотаріального архіву Тернопільської області документи (договір) на підставі яких було внесено архівний запис з Феміди № 86841-3 від 30.01.1999 щодо заборони на нерухоме майно ОСОБА_2 у с.Золотники Тернопільського району Тернопільської області.
Витребувані докази направити на адресу Теребовлянського районного суду Тернопільської області (вулиця Князя Василька, 116, місто Теребовля, Тернопільська область, 48101) в строк до 07 серпня 2024 року.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.
Підготовче судове засідання відкласти до 14 год 00 хв. 07 серпня 2024 року.
Копію ухвали направити Державному нотаріальному архіву Тернопільської області (46004, м.Тернопіль, вул.Промислова, 20) для виконання.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя А.В.Мельник
Суд | Теребовлянський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2024 |
Оприлюднено | 02.07.2024 |
Номер документу | 120082831 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
Мельник А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні