ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
01.07.2024Справа № 910/7773/24
Суддя Господарського суду міста Києва Гумега О.В., розглянувши заяву Публічного акціонерного товариства "УКРНАФТА" про видачу судового наказу за вимогою до Малого приватного підприємства по ремонту та обслуговуванню об`єктів охорони здоров`я "РЕМОНТНИК" про стягнення 38 400,00 грн штрафу згідно Договору № 23/2831-Р від 27.11.2023,
УСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "УКРНАФТА" (далі - заявник, ПАТ "УКРНАФТА") звернулося до Господарського суду міста Києва із заявою про видачу судового наказу за вимогою до Малого приватного підприємства по ремонту та обслуговуванню об`єктів охорони здоров`я "РЕМОНТНИК" про стягнення 38 400,00 грн штрафу згідно Договору № 23/2831-Р від 27.11.2023 (далі - заява про видачу судового наказу).
Відповідно до ч. 2 ст. 154 Господарського процесуального кодексу України, за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Розглянувши подану заяву про видачу судового наказу та додані до неї документи, суд дійшов висновку про відмову у видачі судового наказу, з огляду на наступне.
Відповідно до частини 1 статті 148 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 1, 2, 3 ст. 150 Господарського процесуального кодексу України заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником.
У заяві повинно бути зазначено:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника;
3) ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника заявника, якщо заява подається представником, його місце проживання;
4) вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються;
5) перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
До заяви про видачу судового наказу додаються:
1) документ, що підтверджує сплату судового збору;
2) документ, що підтверджує повноваження представника, - якщо заява підписана представником заявника;
3) копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості;
4) інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Судом встановлено, що вимоги за заявою про видачу судового наказу пред`явлені заявником до Малого приватного підприємства по ремонту та обслуговуванню об`єктів охорони здоров`я "РЕМОНТНИК" (ідентифікаційний код 19380324). Проте, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємціів та громадських формувань вбачається, юридична особа із вказаним ідентифікаційним кодом має таке найменнування - Донецьке мале приватне підприємство по ремонту та обслуговуванню об`єктів охорони здоров`я "РЕМОНТНИК". З огляду на наведене, у заяві про видачу судового наказу зазначено найменування юридичної особи боржника, яке не відповідає відомостям з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємціів та громадських формувань .
За змістом п. 1 ч. 1 ст. 152 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушенням вимог статті 150 цього Кодексу.
За приписами ч. 2 ст. 154 ГПК України за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Відповідно до ч. 2 ст. 152 ГПК України про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.
При цьому, суд зазначає, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини 1 статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків (ч. 1 ст. 153 Господарського процесуального кодексу України).
Враховуючи викладене, керуючись ст. 148, 150, 152, 153, 154, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Відмовити Публічному акціонерному товариству "УКРНАФТА" у видачі судового наказу за вимогою до Малого приватного підприємства по ремонту та обслуговуванню об`єктів охорони здоров`я "РЕМОНТНИК" про стягнення 38 400,00 грн штрафу.
2. Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 01.07.2024 та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 253 - 259 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Оксана ГУМЕГА
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2024 |
Оприлюднено | 03.07.2024 |
Номер документу | 120085779 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи наказного провадження |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гумега О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні