Ухвала
від 01.07.2024 по справі 922/2181/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"01" липня 2024 р. м ХарківСправа № 922/2181/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Ольшанченка В.І.

розглянувши матеріали

позовної заявиТовариства з обмеженою відповідальністю "Житниця Слобожанщини" (62470, Харківська обл, Харківський р-н, село Яковлівка, вул. Зоріна, 65) до Cosmopolitan trade development SDN BHD простягнення 405900,00 доларів США,

ВСТАНОВИВ:

ТОВ "Житниця Слобожанщини" (позивач) надало Господарському суду Харківської області позовну заяву від 24.06.2024 (вх.№2181/24 від 25.06.2024) до Cosmopolitan trade development SDN BHD (відповідач), в якій просить суд стягнути з Cosmopolitan trade development SDN BHD на користь ТОВ "Житниця Слобожанщини" суму основного боргу у розмірі 405900 доларів США, що становить 16417762,02 грн за офіційним курсом української гривні до долара США, встановленим НБУ на день подання позову, та судові витрати у розмірі 246266,43 грн.

Стаття 162 ГПК України визначає, що має містити позовна заява.

Так, відповідно до ч. 1, п. 4, 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Проте, позивач не навів правового обґрунтування з посиланням на норми міжнародного приватного права, ратифіковані Україною та країною відповідача, а також не вказав у позовних вимогах підстав стягнення коштів (договору) і дату, на яку визначено еквівалент боргу у гривні. Також не вказав іноземного компетентного органу країни відповідача, уповноваженого нормами міжнародного права на вручення судових процесуальних документів відповідачу.

Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Відповідно до ч. 1 ст. 10 ГПК України господарське судочинство в судах здійснюється державною мовою.

Проте, позивач не вказав повного найменування відповідача, його адреси українською мовою та коду реєстрації відповідача.

Стаття 164 ГПК України визначає документи, що додаються до позовної заяви.

Так, згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 2, 4 ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Пунктом 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2020", затвердженого наказом ДП Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості №144 від 01.07.2020, встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Позивачем додано до позову незасвідчені копії документів відповідно до вимог Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2020", затвердженого наказом ДП Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості №144 від 01.07.2020, оскільки усі документи додатку не мають дати їх засвідчення.

Таким чином, позивачем до позову не додано доказів відповідно до ст. 91 ГПК України, а саме документів в оригіналах або в належним чином засвідчених копіях, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Крім того, позивач не надав довідку українського банку про офіційний курс долару США до гривні на день подачі позову; документи у підтвердження правового статусу відповідача на дату розгляду справи у суді (статут, документ, що є доказом правосуб`єктності, сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру, тощо), оформлені з урахуванням статті 13 Закону України "Про міжнародне приватне право"; доказів отримання відповідачем товару; належним чином оформленої ВМД (з відповідними відмітками митниці).

Також у відповідності до вимог Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 та Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень (розділ VI) (затв. наказом Мін`юсту, ДСА від 27.06.2008 №1092/5/54) позивач мав додати до позову офіційний переклад позовної заяви з додатками та витребуваних цією ухвалою документів з української мови англійською, правильність якого повинна бути посвідчена нотаріально у двох примірниках

Відтак позивачем позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 ГПК України, що є підставою для застосування судом ч. 1 ст. 174 ГПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху.

Керуючись статтями 10, 91, 162, 164, 174, 232 - 235 ГПК України,

УХВАЛИВ:

1. Залишити без руху позовну заяву ТОВ "Житниця Слобожанщини".

2. Надати ТОВ "Житниця Слобожанщини" строк 10 днів з дня вручення їй цієї ухвали для усунення вказаних недоліків.

3. Зобов`язати позивача у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків та подання нових доказів надати відповідні документи легалізовані та перекладені на англійську мову з посвідченим нотаріально перекладом у двох примірниках.

Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Повне судове рішення складено та підписано 01.07.2024.

СуддяВ.І. Ольшанченко

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення01.07.2024
Оприлюднено03.07.2024
Номер документу120088297
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань зовнішньоекономічної діяльності

Судовий реєстр по справі —922/2181/24

Ухвала від 12.07.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 01.07.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні