Справа №127/21339/24
Провадження №1-кс/127/9250/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 червня 2024 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого слідчого відділення відділу поліції № 1 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_4 а про надання дозволу на проведення огляду,-
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий слідчого відділення відділу поліції № 1 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення огляду.
Клопотання мотивовано тим, що здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 42024022110000230 від 10.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що невідомою особою використовується земельна ділянка в межах прибережної захисної смуги водного об`єкту на території м. Вінниці, поблизу земельної ділянки з кадастровим номером 0520682800:01:002:0007 за відсутності рішення уповноваженого органу про передачу її у власність або надання в користування (оренду).
Зокрема, поблизу земельної ділянки з кадастровим номером 0520682800:01:002:0007, площею 0,0946 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , в межах прибережно-захисної смуги водойми здійснюється будівництво житлового будинку та септика, який є локальною очисною установкою, призначеною для збору й очищення побутових і господарських стічних вод від індивідуальних житлових будинків.
Згідно зі ст. 88 Водного кодексу України, прибережні захисні, смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води у меженний період) шириною:для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше 3 гектарів - 25 метрів;для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів - 50 метрів;для великих річок, водосховищ на них озер - 100 метрів.
Якщо крутизна схилів перевищує три градуси, мінімальна ширина пер бережної захисної смуги подвоюється.
Прибережні захисні смуги встановлюються на земельних ділянках всіх категорій земель, крім земель морського і внутрішнього водного транспорту.
Землі прибережних захисних смуг перебувають у державній та комунальній власності та можуть надаватись в користування лише для цілей, визначених цим Кодексом.
Як свідчить судова практика, зокрема постанова Верховного суду по справі від 25.04.2018 N? 904/5974/16, відсутність проекту землеустрою щодо встановлення прибережної захисної смуги не свідчить про відсутність самої прибережної захисної смуги, оскільки її розміри встановлені законом.
У межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації.
Згідно з п. 4 ч. 3 ст. 89 Водного кодексу України у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойма та на островах забороняється будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних, а також інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій), у т ому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів.
Також, Верховною Радою України 29.10.2019 прийнято Закон України «Пробезперешкодний доступ громадян до узбережжя водних об?єктів для загального користування» (далі Закон). Вказаний Закон набрав чинності 21.11.2019 та 21.02.2020 введений в дію.
Зазначеним Законом внесено зміни до Водного кодексу України, Земельного Кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення. Закону
України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про місцеві державні адміністрації».
Зокрема до ст. 88 Водного кодексу України та ст. 60 Земельного кодексу України внесено положення щодо гарантування громадянам безперешкодного і безоплатного доступу до узбережжя водокористування, а також про те, що обмеження доступу громадян у будь-який спосіб (у тому числі шляхом влаштування огорож або інших конструкцій) до узбережжя водних об?єктів на земельних ділянках прибережних захисних смуг, що перебувають у користуванні юридичних або фізичних осіб, а також справляння за нього плати є підставою для припинення права користування земельними ділянками прибережних захисних смуг за рішенням суду".
Згідно ч. 5 ст. 61 Земельного кодексу України у прибережних захисних перешкоджають доступу громадян до берегів річок, водойм та островів, крім випадків, передбачених законом.
Землі прибережних захисних смуг перебувають у державній та комунальній власності та можуть надаватися в користування лише для цілей, визначених цим Кодексом.
Фактично дана земельна ділянка використовується за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, що суперечить вимогам ст. 125, ст. 126 Земельного кодексу України.
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності не нерухоме майно від 10.06.2024 № 382202893, земельна ділянка, розташована за адресою: АДРЕСА_1 , належить на праві приватної власності ОСОБА_5 .
У зв`язку з вищевикладеним, для проведення швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування, встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, виникла необхідність в проведенні огляду земельної ділянки з кадастровим номером 0520682800:01:002:0007, площею 0,0946 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , з метою фіксації місця розташування на ній будівель відносно лісового та водного фондів, з можливістю залучення спеціалістів Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, Басейнового управління річки Південний Буг, Вінницького НДЕКЦ, а також сертифікованого інженера-геодезиста.
Здобуття доказів в інший спосіб неможливо, тому слідчий просив клопотання задовольнити.
В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 вимоги клопотання підтримав.
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 223 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Завданнями огляду є можливість доступу до об`єкта дослідження для виявлення слідів та з`ясування обставин кримінального правопорушення.
З огляду на вищевикладене, зважаючи на необхідність всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, надання їм належної правової оцінки та прийняття законних процесуальних рішень в передбачені кримінальним процесуальним законодавством строки, з метою здобуття фактичних даних, які дадуть можливість встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, слідчий суддя вважає, що клопотання обґрунтоване та наявні достатні підстави для надання дозволу на проведення огляду земельної ділянки з кадастровим номером 0520682800:01:002:0007, площею 0,0946 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 110, 233, 234, 235, 237, 395 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого слідчого відділення відділу поліції № 1 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_4 а задовольнити.
Надати дозвіл на проведення огляду земельної ділянки з кадастровим номером 0520682800:01:002:0007, площею 0,0946 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , з метою фіксації місця розташування на ній будівель відносно лісового та водного фондів, з можливістю залучення спеціалістів Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, Басейнового управління річки Південний Буг, Вінницького НДЕКЦ, а також сертифікованого інженера-геодезиста.
Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала слідчого судді не підлягає апеляційному оскарженню.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.06.2024 |
Оприлюднено | 03.07.2024 |
Номер документу | 120097568 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Михайленко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні