Справа № 127/20239/24
Провадження № 2/127/2827/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 липня 2024 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі судді Антонюка В.В., ознайомившись із позовною заявою Кредитної спілки "Злагода" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-
ВСТАНОВИВ:
КС "Злагода" звернулась до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали приходжу до висновку про необхідність залишення її без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява, з поміж іншого повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивач зазначає, що між КС «Злагода» та відповідачем ОСОБА_1 укладено кредитний договір №7903к. КС «Злагода» заявила позовну вимогу про стягнення з відповідачів заборгованості в загальній сумі 23 976,51 грн. Поряд з цим позивач, пред`являючи позовні вимоги на вказану суму коштів не долучив до матеріалів справи обґрунтованого розрахунку сум, які просить стягнути з відповідачів на свою користь.
Ні зміст позовної заяви, ні зміст документів, що долучено до позову не відображають складові наведеної суми заборгованості в розмірі 23 976,51 грн. (позивач не відображає суми заборгованості по тілу кредиту та нарахованих відсотків за користування кредитом, періоду нарахування, відсоткових ставок, що застосовувались у наведені періоди, методики обрахування, тощо).
Таким чином суд констатує, що матеріали справи не містять належних розрахунків суми, що стягується, з яких би вбачалось:
-складові частини суми заборгованості, а саме який розмір заборгованості по тілу кредиту та який розмір заборгованості по нарахованих відсотках;
-в який період виникла наведена позивачем заборгованість, які її складові частини;
-яким чином та за який період обчислені кожна зі складових вказаної позивачем загальної суми заборгованості станом на момент подання позовної заяви;
-на яку суму та за який період нараховано заборгованість по процентам (помісячно).
Суд звертає увагу представника позивача на те, що обґрунтований розрахунок повинен містити обчислення суми заборгованості за усіма її складовими, періоду нарахування, відсоткової ставки, бази з якої здійснюється нарахування у відповідний період, тощо (суми боргу, процентної ставки, тощо); початок періоду нарахування по процентам, закінчення періоду нарахування боргу за усіма складовими; кількість днів прострочення, тощо, та порядок нарахування відповідних сум за кожною складовою заборгованості (додавання, множення, нарахування процентів, підсумок тощо) та підстави такого нарахування, передбачені законом або умовами договору.
Відповідно до вимог ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" встановлено, що з 01 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі складає 3 028,00 грн.
Згідно ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою, справляється судовий збір в сумі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи визначену ціну позову позивачем за позовну вимогу майнового характеру має бути сплачено судовий збір в розмірі 3028,00 грн.
В порушення наведених норм процесуального закону позов не містить обґрунтований розрахунок сум, що стягуються та підтвердження сплати судового збору у розмірі 3028, 00 грн.
Викладене є недоліками позовної заяви, які мають бути усунуті позивачем.
У відповідності до ч.1, 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175-177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позовну заяву КС «Злагода» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260, 261 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Кредитної спілки «Злагода» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - залишити без руху, надавши позивачу строк, тривалістю п`ять днів для усунення недоліків, зазначених в ухвалі, з дня отримання даної ухвали суду.
Роз`яснити позивачу, що в разі, якщо у встановлений строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, вона вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу, що не перешкоджає повторному пред`явленню позову.
Копію ухвали надіслати позивачу/представнику позивача.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2024 |
Оприлюднено | 03.07.2024 |
Номер документу | 120097594 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Антонюк В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні