Справа № 472/1000/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 липня 2024 року с-ще Веселинове
Веселинівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді Тустановського А.О.,
за участю секретаря Щербини О.В.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
відповідача ОСОБА_2 ,
представника відповідача ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду селища Веселинове Миколаївської області матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу, виключення з запису про народження дитини відомостей про батька, визнання недійсним свідоцтвом про право на спадщину за законом, визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
23 жовтня 2023 року ОСОБА_4 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу, виключення з запису про народження дитини відомостей про батька, визнання недійсним свідоцтвом про право на спадщину за законом, визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування.
24 січня 2024 року судом було постановлено ухвалу про прийняття справи до провадження та призначення повторного судового розгляду.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_4 , представник відповідача ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_2 подали до суду мирову угоду і заяву про її затвердження, оскільки вони дійшли згоди щодо врегулювання спору.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 просив суд затвердити мирову угоду.
Відповідач ОСОБА_2 та представник відповідача ОСОБА_3 заяву про затвердження мирової угоди підтримали та просять затвердити мирову угоду.
Вислухавши сторони, дослідивши надані докази і сам текст мирової угоди, дійшовши висновку, що сторони добровільно домовилися між собою, у зв`язку з чим спір у даній справі вирішено, суд приходить до висновку, що заява про затвердження мирової угоди підлягає задоволенню.
Відповідно до частин першої, четвертої статті 207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Мирова угода за своєю правовою природою є договором, який укладається сторонами з метою припинення спору, на умовах, погоджених сторонами. Мирова угода не приводить до вирішення спору по суті, вона ґрунтується на взаємовигідних для обох сторін умовах і повинна виконуватися добровільно. У протилежному разі мирова угода, затверджена (визнана) судом, може бути підставою для примусового виконання.
До такого правового висновку дійшов Верховний Суд України при розгляді справи № 6-342цс15 у постанові від 11 листопада 2015 року, яка є обов`язковою для усіх суб`єктів правозастосування, та вказав, що мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок і може стосуватися лише прав та обов`язків сторін та предмета позову. У разі укладення сторонами мирової угоди суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі. Закриваючи провадження у справі, суд за клопотанням сторін може постановити ухвалу про визнання мирової угоди.
У відповідності до частини 1 статті 258 ЦПК України судовими рішеннями є: 1) ухвали; 2) рішення; 3) постанови; 4) судові накази.
Частиною 5 статті 258 ЦПК України передбачено, що у випадках, передбачених цим Кодексом, судовий розгляд закінчується постановленням ухвали чи видачею судового наказу, що є різновидами судового рішення.
Відповідно до ч. 4 ст. 207 ЦПК України укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Мирова угода приєднується до справи.
Враховуючи, що умови мирової угоди не суперечать вимогам закону, не порушують нічиїх прав, свобод чи інтересів, суд вважає за можливе закрити провадження у справі та затвердити дану мирову угоду.
Відповідно до вимогст. 208 ЦПК Українивиконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документу, встановленимЗаконом України «Про виконавче провадження». У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
На підставі вищевикладеного, керуючисьст. ст. 13, 49, 207, 208, 255, 256, 258-261, 353, 354 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Затвердити мирову угоду, укладену між позивачем ОСОБА_4 та відповідачем ОСОБА_2 , у цивільній справі № 472/1000/23 за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_2 провстановлення фактупроживання однієюсім`єючоловіка тажінки безшлюбу,виключення ззапису пронародження дитинивідомостей пробатька,визнання недійснимсвідоцтвом проправо наспадщину зазаконом,визнання прававласності наземельну ділянкув порядкуспадкування, на наступних умовах:
Мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок і стосується прав та обов`язків сторін щодо майна, яке є предметом спору в цій справі, а саме земельної ділянки площею 8,0565 (вісім цілих п`ятсот шістдесят п`ять десятитисячних) га, кадастровий номер 4821755000:05:000:0133, переданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Веселинівської селищної ради Вознесенського (колишнього Веселинівського) району Миколаївської області, яка належала на праві власності спадкодавцю ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯИ № 718889, виданого Веселинівською райдержадміністрацією Миколаївської області 21.05.2010 р. (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2001742648217).
Позивач ОСОБА_4 не оспорює факт батьківства ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Відповідач ОСОБА_2 , визнає факт спільного проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , однією сім`єю без реєстрації шлюбу з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , у період з 01.01.2004 р. по 07.04.2021 р. (тобто по день смерті).
Позивач та Відповідач діючи свідомо, добровільно, без примусу, за взаємною згодою і попередньою домовленістю, розуміючи значення своїх дій та їх правові наслідки, домовилися змінити черговість одержання права на спадкування після смерті ОСОБА_5 , спадкоємця четвертої черги за законом ОСОБА_4 , яка проживала із спадкодавцем однією сім`єю більше п`ять років до часу відкриття спадщини та має право на спадкування, та яка протягом тривалого часу опікувалася спадкодавцем та надавала йому допомогу.
Сторони домовилися, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП НОМЕР_1 ), зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , отримує право на спадкування після смерті ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 разом із спадкоємцями першої черги за законом.
Сторони домовилися,що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП НОМЕР_1 ),зареєстроване місцепроживання: АДРЕСА_1 набуває увласність частку земельноїділянки площею 8,0565 (вісім цілих п`ятсот шістдесят п`ять десятитисячних) га, кадастровий номер 4821755000:05:000:0133, переданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Веселинівської селищної ради Вознесенського (колишнього Веселинівського) району Миколаївської області, (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2001742648217).
Сторони домовилися, що у власності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , (РНОКПП НОМЕР_2 ), зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 залишається частки земельної ділянки площею 8,0565 (вісім цілих п`ятсот шістдесят п`ять десятитисячних) га, кадастровий номер 4821755000:05:000:0133, переданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Веселинівської селищної ради Вознесенського (колишнього Веселинівського) району Миколаївської області, (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2001742648217).
Сторони засвідчують, що після визнання та затвердження цієї мирової угоди вони не будуть мати між собою будь-яких неврегульованих майнових питань та претензій щодо майна, яке є предметом даної мирової угоди.
Судові витрати залишаються за стороною, що їх фактично понесла.
Сторони, підписуючи цю мирову угоду заявляють про те, що у процесі її укладення діяли в межах наданих повноважень, дана мирова угода стосується лише їх прав, обов`язків та інтересів, не суперечить чинному законодавству, не порушує прав та інтересів третіх осіб або держави.
Укладаючи цю мирову угоду сторони діють добровільно, без якого-небудь примусу з боку іншої сторони чи третіх осіб, виходячи з власних інтересів, сторони обізнані як з наслідками укладення мирової угоди так із наслідками її невиконання хоча б однією із сторін.
Вказана Мирова угода є підставою для здійснення реєстрації права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Зміст ст. ст. 207, 255, 256 ЦПК України Позивачу та Відповідачу роз`яснено, наслідки визнання судом Мирової угоди та закриття провадження у справі Сторонам зрозумілі
Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом. У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень. Суд роз`яснює сторонам, що у разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Провадження по справі за позовомОСОБА_4 до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу, виключення з запису про народження дитини відомостей про батька, визнання недійсним свідоцтвом про право на спадщину за законом, визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування- закрити.
Повторне звернення до суду по спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав не допускається.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Миколаївського апеляційного суду. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Веселинівського районного суду
Миколаївської області А.О. Тустановський
Суд | Веселинівський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2024 |
Оприлюднено | 24.07.2024 |
Номер документу | 120098921 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Веселинівський районний суд Миколаївської області
Тустановський А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні