Справа № 462/5400/24
УХВАЛА
01 липня 2024 року суддя Залізничного районного суду м. Львова Іванюк І.Д., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дюк ЛТД» про стягнення безпідставно набутих коштів,
встановила:
Позивач ОСОБА_1 28.06.2024 року звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з ТОВ «Дюк ЛТД» безпідставно набуті грошові кошти у розмірі 29900,00 доларів США при виконанні протоколів погодження намірів створення житлового девелопменту та викупу житлової або комерційної площі у вказаному житловому девелопменті на земельній ділянці, що на АДРЕСА_1 , а також пов"язані із цим позовом судові витрати.
Вищевказана позовна заява не може бути прийнята до розгляду Залізничним районним судом м. Львова та підлягає направленню за підсудністю з наступних підстав.
Нормою ч. 1 ст. 30 ЦПК України передбачено, що позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Виключна підсудність застосовується до тих спорів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так іопосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном.
Відповідна правова позиція у подібних правовідносинах викладена у постанові Верховного Суду від 09.09.2020 року у справі № 910/6644/18 .
При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин, суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду (ч. 4 ст. 263 ЦПК України).
Так, у постанові від 16 лютого 2021 року у справі № 911/2390/18 Велика Палата ВС визначила, що словосполучення «з приводу нерухомого майна» у частині третій статті 30 ЦПК України необхідно розуміти таким чином, що правила виключної підсудності поширюються на будь-які спори, які стосуються прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном. У таких спорах нерухоме майно не обов`язково виступає як безпосередньо об`єкт спірного матеріального правовідношення. Водночас, поняття позови, що виникають з приводу нерухомого майна» (ч.1 ст. 30 ЦПК України) є ширшим, ніж поняття «позови, де предметом спору є нерухоме майно), а тому правило даної норми розповсюджується і на позови щодо будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно та речових (немайнових) прав на власне чи чуже нерухоме майно. Отже, правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна та стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною умов договору, об`єктом якого є нерухоме майно. Аналогічна позиція викладена і у постанові Великої Палати Верховного Суду від 07 липня 2020 року у справі №910/10647/18.
Заявлені позивачем вимоги стосуються стягнення безпідставно набутих коштів при створенні об`єкту житлового девелопменту на наданій ТОВ «Дюк ЛТД» для цих цілей земельній ділянці на вул. Малоголосківській в м.Львові, що неналежить дотериторії Залізничногорайону містаЛьвова таналежить дотериторіальної юрисдикції Шевченківського районного суду міста Львова.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються.
Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Враховуючи викладене, вважаю, що цивільну справу слід передати до Шевченківського районного суду м. Львова для розгляду за правилами виключної підсудності.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.30, 31,32,187,260,261, 353,354 ЦПК України, суддя-
постановила:
цивільну справуза позовом ОСОБА_1 доТовариства зобмеженою відповідальністю«Дюк ЛТД»про стягненнябезпідставно набутихкоштів передатиза підсудністю на розглядШевченківському районному суду міста Львова (м. Львів, вул. Січових Стрільців, 12).
Роз`яснити учасникам справи, що передача справи, з підстав зазначених вище в ухвалі, здійснюється не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала, набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Суддя Іванюк І.Д.
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2024 |
Оприлюднено | 24.07.2024 |
Номер документу | 120100508 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Залізничний районний суд м.Львова
Іванюк І. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні