Рішення
від 10.06.2024 по справі 452/594/24
САМБІРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 452/594/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"10" червня 2024 р. м. Самбір

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

у складі: головуючого судді Казана І.С.,

розглянувши у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України і за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Самборі Львівської області цивільну справу за позовом Самбірського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, -

В С Т А Н О В И В:

Самбірське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства (надалі Самбірське ВУВКГ) звернулося до суду із вказаним позовом до ОСОБА_1 ; свої вимоги мотивує тим, що є виконавцем послуг з централізованого водопостачання та водовідведення в м. Самборі та здійснює свою господарську діяльність відповідно до ліцензії, виданої у встановленому порядку; за усним зверненням громадянина ОСОБА_2 , який проживає в АДРЕСА_1 щодо влаштування водопроводу, яке проводилося 15.09.2023р. по суміжній ділянці, що належить ОСОБА_1 по АДРЕСА_2 , працівниками ВУВКГ було здійснено виїзд для вирішення даного питання. За вказаною адресою при обстеженні водопроводу було виявлено порушення щодо самовільного приєднання та самовільного користування системою централізованого питного водопостачання, про що було складено Акт в присутності родича відповідача, котрий відмовився від його підписання; факт незаконної врізки зафіксовано на камеру працівниками ВУВКГ. Надалі на підставі Акту було проведено нарахування за без облікове використання води з водопроводу про пропускній спроможності води за 30 діб в сумі 29887,8грн. Відповідач добровільно відмовилася оплатити спричинені збитки підприємству, а тому просять рішенням присудити стягнути із ОСОБА_1 вказану суму та сплачені позивачем судові витрати.

До суду надійшов відзив на позовну заяву від ОСОБА_1 , в якому відповідач позов не визнала, вважала позовні вимоги безпідставними та необґрунтованими з огляду на наступне. Місцем виявлення самовільного приєднання до системи централізованого питного водопостачання знаходиться на земельній ділянці по АДРЕСА_2 , дана земельна ділянка відповідачу не належить та жодного відношення вона до неї не має; їй належить земельна ділянка по АДРЕСА_2 , на якій ведеться законне будівництво на котре подається вода з лічильника, що підтверджено додатковими обстеженні працівників ВУВКГ; незаконне приєднання знаходиться за межами належного їй будинку, який збудований на межі суміжної земельної ділянки та могла бути здійснена іншими землевласниками по сусідству, зокрема і громадянином ОСОБА_2 ; просила відмовити у задоволенні позовних вимог.

Представник позивача подав до суду відповідь на відзив, вважав наведені відповідачем доводи не спростовують заявлені позивачем вимоги; щодо розбіжності в адресі зазначеної в Акті, то така була вказана зі слів присутнього родича, однак надалі встановлено, що рішенням Самбірської міської ради земельній ділянці присвоєно №63А; незаконна врізка, яка зроблена в колодязі, що знаходиться за межами земельної ділянки, однаково веде до ділянки ОСОБА_1 ; разом з тим зазначив, що збитки, які спричинені підприємству в рази більші, однак неможливо встановити точний час незаконного приєднання. Тому сторона позивача просила задовольнити позовні вимоги.

Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, з`ясувавши всі обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, що мають значення для вирішення справи по суті, встановивши такі фактичні дані та відповідні їм правовідносини, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав:

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому законом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до положеньстатті 12 ЦПК Україницивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що Самбірське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства є виконавцем послуг з централізованого водопостачання та водовідведення в м. Самборі та здійснює свою господарську діяльність на підставі Ліцензії серії АВ №518437, виданої Львівською обласною державною адміністрацією; видано дозвіл на спеціальне водокористування.

Згідно рішення виконавчого комітету Самбірської міської ради Львівської області №179 від 06.10.2022р. житловому будинку, що належить ОСОБА_1 присвоєно адресу: АДРЕСА_3 .

Актом про виявлення самовільного приєднання та/або самовільного користування від 18.09.2023р., складеного представниками виконавця послуг централізованого водопостачання та водовідведення у присутності ОСОБА_3 за адресою АДРЕСА_3 підтверджується факт самовільного приєднання до систем централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення, самовільного користування системами централізованого водопостачання та водовідведення; згідно Акту №3 від 18.09.2923р. проведено нарахування за безбілкове використання води з міського водопроводу в сумі 29887,8грн.; однаково факт незаконного приєднання до водопроводу вбачається із фотоматеріалів.

Відповідно до розділу IVПравилкористуваннясистемамицентралізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку,будівництватажитлово-комунального господарства №190 від 27.06.2008р. (далі - Правила №190) не допускається будь яке самовільне приєднання об`єктів водоспоживання до діючих систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення (включаючи приєднання до будинкових вводів, внутрішньобудинкових мереж або до мереж споживачів).

Пунктом 2 розділу IV Правил №190 визначено, що самовільним приєднанням до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення вважається самостійне приєднання до систем централізованого питного водопостачання та/або централізованого водовідведення.

Статтями 22,23 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання»встановлено, що споживачі питної води мають право на: підключення в установленому порядку до централізованого водопостачання та водовідведення. Підприємства питного водопостачання мають право: видавати дозволи і технічні умови на підключення споживачів до систем централізованого питного водопостачання.

Статтями46,47зазначеногоЗаконувизначено, що особи, винні в самовільному підключенні споживачів до об`єктів та систем питного водопостачання й водовідведення притягаються до відповідальності згідно із законами України. Підприємствам питного водопостачання, яким заподіяно шкоду юридичними чи фізичними особами внаслідок порушення ними правил користування системами питного водопостачання, пошкодження цих систем, а також внаслідок створення перешкод у проведенні аварійно-відновлювальних робіт, у забезпеченні нормальної експлуатації систем питного водопостачання або шляхом забруднення, засмічення чи виснаження джерел питного водопостачання, збитки відшкодовуються відповідно до закону.

Підприємствам питного водопостачання, яким заподіяна шкода юридичними чи фізичними особами внаслідок порушення ними правил користування системами питного водопостачання, пошкодження цих систем, а також внаслідок створення перешкод у проведенні аварійно-відновлювальних робіт, у забезпеченні нормальної експлуатації систем питного водопостачання або забруднення, засмічення чи виснаження джерел питного водопостачання, збитки відшкодовуються відповідно до законів України.

Відповідно до п. п. 1, 2 розділу 3 Правил №190 приєднання до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення здійснюється відповідно до технічних умов (додаток 2), виданих виконавцем послуги з централізованого водопостачання/ централізованого водовідведення, та розробленого і затвердженого в установленому порядку проекту на приєднання. Для забезпечення водопостачанням та водовідведенням будівельних майданчиків (на час будівництва об`єкта) видаються технічні умови на тимчасове підключення та укладаються тимчасові угоди з водопостачання та водовідведення за тимчасовою схемою на період будівництва.

Згідно з п.15 розділу 3 Правил №190 підключення нових вводів до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення, не обладнаних комерційними приладами обліку води, не допускається.

У відповідності до п.п. 4-6 Правил №190 факт самовільного приєднання до систем централізованого питного водопостачання та/або централізованого водовідведення згідно з пунктами 1, 2 цього розділу фіксується представником виконавця послуги з централізованого водопостачання / централізованого водовідведення за участю споживача, який самовільно приєднався до цих систем, про що складається акт про виявлення самовільного приєднання та/або самовільного користування (додаток 4). Якщо споживач відмовляється підписати акт, він підписується представником виконавця послуги з централізованого водопостачання/ централізованого водовідведення та не менше ніж двома свідками з обов`язковим зазначенням їх персональних даних; при цьому в акті робиться відповідний запис про таку відмову. У разі незгоди споживача з діями виконавця послуги з централізованого водопостачання/централізованого водовідведення споживач може оскаржити їх в установленому законом порядку. У разі самовільного приєднання до систем централізованого питного водопостачання та/або централізованого водовідведення виконавець послуги з централізованого водопостачання/ централізованого водовідведення проводить розрахунок витрат води за пропускною спроможністю водопровідного вводу при швидкості руху води в ній 0,7м/с та дією її повним перерізом цілодобово або з урахуванням графіка подачі води. Розрахунковий період при самовільному приєднанні встановлюється з дня початку такого приєднання. Якщо дату початку самовільного приєднання виявити неможливо, то період самовільного користування становить тридцять діб.

Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідач порушила вимоги чинного законодавства, а саме допустила самовільне приєднання до системи централізованого водопостачання та водовідведення, що було виявлено на належній їй земельній ділянці, внаслідок чого Самбірському ВУВКГ завдано матеріальних збитків, відтак позов підлягає задоволенню та із врахуванням проведеного позивачем розрахунку суми нарахування за безоблікове споживання води, слід стягнути з ОСОБА_1 на користь Самбірського ВУВКГ 29887,8грн. завданої шкоди.

При цьому, судом не приймаються до уваги як належні доводи відповідача щодо того, що колодязь з якого проведено несанкціоноване підключення розташований на суміжній земельній ділянці, а тому підстави для стягнення з неї завданої шкоди відсутні, оскільки конкретно незаконна врізка виведена з центрального водопроводу та проходить до ділянки, власником якої є відповідач, будь-яких належних та допустимих доказів протилежного суду подано не було, - ні технічних умов, ні проекту; як і не спростовано поданих суду позивачем доказів, - Акту та фотознімків, що вказують що саме відповідач 15 18 вересня 2023 року самовільно вчинила дії, свідком чого став заявник сусід ОСОБА_2 .

Ураховуючи те, що позов задовольняється повністю, тому на підставі ст. 141 ЦПК України, суд уважає необхідним присудити стягнути з відповідача на користь позивача понесені ним документально підтверджені судові витрати, - сплачений судовий збір у розмірі 3029грн.

Керуючись ст.259,263-265,268 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В :

Позов Самбірського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства задовольнити.

Стягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_4 ; ІПН НОМЕР_1 на користь Самбірського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства, ЄДРПОУ-05514293, місце знаходження: м. Самбір, вул. Шевченка, 59А Львівської області, р/р № НОМЕР_2 , що відкритий в ПАТ «Приватбанк» суму збитків у розмірі 29887,8грн (двадцять дев`ять тисяч вісімсот вісімдесят сім гривень 80коп).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Самбірського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства сплачений судовий збір у розмірі 3028грн. (три тисячі двадцять вісім гривень).

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів із дня складення 21 червня 2024 року повного судового рішення і отримання його копії.

Суддя

СудСамбірський міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення10.06.2024
Оприлюднено03.07.2024
Номер документу120100648
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —452/594/24

Рішення від 10.06.2024

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Казан І. С.

Рішення від 10.06.2024

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Казан І. С.

Ухвала від 20.02.2024

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Казан І. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні