Ухвала
від 02.07.2024 по справі 233/3627/24
КОСТЯНТИНІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

233 Справа № 233/3627/24

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

УХВАЛА

02.07.2024 Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Мартиненко В.С., розглянувши в письмовому проваджені позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний будинок» Монашинські сири» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Експедиція 777», ОСОБА_1 про стягнення майнової та моральної шкоди, -

В С Т А Н О В И Л А:

До Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області з вказаним позовом звернулось ТОВ «Торгівельний будинок» Монашинські сири», в якому просило стягнути з ТОВ «Експедиція 777» на його користь матеріальну шкоду в розмірі 70637,28 грн, витрати на проведення оцінки, суб`єктом оціночної діяльності ОСОБА_2 від 11.06.2024 в розмірі 5500 грн, витрати з оплати судового збору та витрати з оплати правничої допомоги згідно з договором №1- 06/04/24 від 06.04.2024 у розмірі 19 000 грн.

Крім того, позивач просив стягнути на його користь з ОСОБА_1 моральну шкоду в розмірі 1000 грн.

В обґрунтування вказаних вимог позивач посилався на те, що коли відповідач ТОВ «Експедиція 777» 29.03.2024 через порушення правил паркування евакуйовувало на спеціальний майданчик за адресою: м. Київ, вул. Г. Хоткевича 20-б транспортний засіб BMW XL LABEL номерний знак НОМЕР_1 , який належить позивачу, пошкодив його, чим позивачу було завдано збитків в розмірі 70637,28 грн.

Крім того, у заяві зазначено, що відповідач ОСОБА_1 допустив порушення правил паркування, що призвело до евакуації транспортного засобу першим відповідачем та вказаними протиправними діями ОСОБА_1 позивачу була завдана моральна шкода, що полягала у вимушених змінах у виробничих процесах та оренді іншого транспортного засобу. Моральну шкоду позивач оцінює в 1000 гривень.

Згідно з ч. 13 ст. 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Згідно з ч. 1 ст. 20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 ЦПК України не допускається об`єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом.

З наведеного випливає, що вимоги позивача до ТОВ «Експедиція 777» підлягають розгляду в порядку господарського судочинства.

Водночас пред`являючи вимоги до другого відповідача фізичної особи ОСОБА_1 , позивач не додав до позовної заяви жодного доказу про причетність до вказаних подій саме цієї особи, при цьому заявляючи символічні вимоги до нього за відсутності прямого причинно-наслідкового зв`язку між його діями та спричиненням шкоди та до того ж зазначаючи, що моральною, а не майновою шкодою для юридичної особи є вимушені зміни у виробничих процесах та оренда іншого транспортного засобу.

Вказане свідчить про те, що позивач завідомо безпідставно залучив фізичну особу ОСОБА_1 як співвідповідача з метою штучного об`єднання позовних вимог з метою зміни підсудності справи.

Згідно з ч. 4 ст. 44 ЦПК України суд зобов`язаний вживати заходів для запобігання зловживанню процесуальними правами. У випадку зловживання процесуальними правами учасником судового процесу суд застосовує до нього заходи, визначені цим Кодексом.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 44 ЦПК України залежно від конкретних обставин суд може визнати зловживанням процесуальними правами дії, що суперечать завданню цивільного судочинства, зокрема необґрунтоване або штучне об`єднання позовних вимог з метою зміни підсудності справи або завідомо безпідставне залучення особи як відповідача (співвідповідача) з тією самою метою.

Оскільки судом встановлено, що позивач завідомо безпідставно залучив фізичну особу ОСОБА_1 як співвідповідача з метою штучного об`єднання позовних вимог з метою зміни підсудності справи, суд дійшов висновку про те, що подання даної заяви є зловживанням процесуальними правами.

Відповідно до ч. 3 ст. 44 ЦПК України якщо подання скарги, заяви, клопотання визнається зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.

З урахуванням обставин справи суд дійшов висновку про необхідність повернути позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний будинок» Монашинські сири» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Експедиція 777», ОСОБА_1 про стягнення майнової та моральної шкоди.

Враховуючи вимоги, передбачені ч. 9 ст. 14 ЦПК України, п. 122 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, п. 1 розділу VII Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20.09.2019 р. № 814, в редакціях чинних на час вчинення процесуальної дії, зважаючи на те, що матеріали вказаної справи створені лише в електронній формі, з метою процесуальної економії суд дійшов висновку про можливість розгляду (формування та зберігання) судової справи в електронній формі.

Керуючись ст. ст. 44, 260, 353 ЦПК України,-

У Х В А Л И Л А:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний будинок» Монашинські сири» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Експедиція 777», ОСОБА_1 про стягнення майнової та моральної шкоди -повернути позивачу.

Здійснювати розгляд (формування та зберігання) судової справи в електронній формі.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Мартиненко В.С.

СудКостянтинівський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення02.07.2024
Оприлюднено03.07.2024
Номер документу120101976
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої майну фізичних або юридичних осіб

Судовий реєстр по справі —233/3627/24

Ухвала від 02.07.2024

Цивільне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Мартиненко В. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні