Ухвала
від 01.07.2024 по справі 281/372/24
ЛУГИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЛУГИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. М. Грушевського, 2 а, селище Лугини, Коростенський район, Житомирська область, 11301,

тел. (04161)9-14-72, e-mail: inbox@lg.zt.court.gov.ua, web: http://lg.zt.court.gov.ua, код ЄДРПОУ 02896124


Справа № 281/372/24

Провадження по справі № 2/281/229/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 липня 2024 року селище Лугини

Лугинський районний суд Житомирської області

у складі:

головуючого - суддіСвинченко Г.Д.,

за участю:

секретарясудових засідань Островської І.В.,

розглянувши в підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють вимог на предмет спору: орган опіки і піклування Лугинської селищної ради Коростенського району, орган опіки і піклування виконавчого комітету Коростенської міської ради про усунення перешкод у спілкуванні та вихованні дитини, визначення способів участі батька у вихованні дитини,-

ВСТАНОВИВ:

06.06.2024 в провадження Лугинського районного суду Житомирської області надійшла цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють вимог на предмет спору: орган опіки і піклування Лугинської селищної ради Коростенського району, орган опіки і піклування виконавчого комітету Коростенської міської ради про усунення перешкод у спілкуванні та вихованні дитини, визначення способів участі батька у вихованні дитини.

Після надходження інформації про місце проживання (перебування) відповідача, ухвалою суду від 12.06.2024 року відкрито провадження у даній справі та призначено справу до підготовчого судового засідання на 01.07.2024 року.

Позивач в підготовче судове засідання не з`явився, однак надіслав на адресу суду заяву про проведення підготовчого судового засідання без його участі та просив призначити справу до судового розгляду.

Відповідач - ОСОБА_2 про розгляд справи повідомлена належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням, яке міститься в матеріалах справи.

01.07.2024 від представника відповідача - адвоката Бугайова М.В. надійшло клопотання, відповідно до якого між ним та відповідачем ОСОБА_2 було укладену угоду про надання їй правничої допомоги. Однак зазначив, що оскільки в день на коли призначено підготовче судове засідання він буде задіяний при розгляді кримінальної справи раніше призначеної в Корольовському районному суді м. Житомира, то просив перенести розгляд справи на інший день.

Треті особи належним чином повідомлені про день, час та місце проведення підготовчого судового засідання, участь своїх представників не забезпечили.

Відзиву чи інших клопотань від сторін до суду не надійшло.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Отже, оскільки сторони не з`явилися в підготовче засідання, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

За таких обставин, суд вважає за можливе провести підготовче засідання без участі сторін по справі.

Відповідно до ст. 189 ЦПК України завданням підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів;вирішення відводів;визначення порядку розгляду справи;вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Згідно зі ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд, зокрема, з`ясовує, чи бажають сторони укласти мирову угоду або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді; у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви; вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше; з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста; вирішує заяви та клопотання учасників справи; призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання для розгляду справи по суті; встановлює порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, про що зазначається в протоколі судового засідання; здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.

Розглянувши клопотання представника відповідача, суд дійшов до наступного висновку.

Згідно ч.1 та п.п.1, 10 ч.2 ст.2 Цивільного процесуального кодексу України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави, а основними засадами (принципами) цивільного судочинства є: верховенство права та розумність строків розгляду справи судом.

Ч.2 ст.12 ЦПК України передбачено, що учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом.

Відповідно до п.4 ч.5 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

Статтею 59 КУ передбачено, що кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Відповідно до ч.1 ст.15 ЦПК України, учасники справи мають право користуватися правничою допомогою.

Згідно до ч.1 ст.263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Відповідно до ч.5 ст.263 ЦПК України обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Ст.178 ЦПК України, передбачено право відповідача подати відзив на позовну заяву, ст.179 ЦПК України визначено право позивача подати відповідь на відзив, а ст.180 ЦПК України передбачено право відповідача подати заперечення щодо відповіді на відзив.

Відповідно до ч.7 ст.178 ЦПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.

Ухвалою від 12.06.2024 року відповідачу було встановлено строк для подання відзиву на позов протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження по справі, відповідач отримала ухвалу 19.06.2024, що підтверджується зворотнім повідомленням.

Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення можливості реалізації відповідачем права на отримання правничої допомоги та права на подання відзиву на позовну заяву, для забезпечити можливість подати відповідь на відзив, а відповідачу заперечення, суд приходить до висновку про необхідність відкладення підготовчого судового засідання.

Крім того, відповідно до ч.3 ст.189 ЦПК України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження по справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи до розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін та або з ініціативи суду.

Провадження по справі відкрите 12 червня 2024 року, таким чином, 60-денний строк підготовчого провадження закінчується 12 серпня 2024 року, і в цей період головуюча суддя буде перебувати у щорічній основній відпустці, то з урахуванням вищевикладених обставин, без продовження такого строку неможливо провести належну підготовку справи до розгляду, з метою розгляду справи в строки, передбачені ЦПК України, суд прийшов до висновку про необхідність продовження строку підготовчого провадження на 30 днів.

Згідно до п.3 ч.2 ст. 198 ЦПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

У зв`язку із вищезазначеним, суд приходить до висновку про відкладення підготовчого судового засідання для надання часу відповідачу для отримання правничої допомоги, складання та подання відзиву на позовну заяву та, у разі подання відповідачем відзиву, надання часу позивачу для подання відповіді на відзив.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.189, 191, 197, 198, 199, 260 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ :

Продовжити строк підготовчого провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють вимог на предмет спору: орган опіки і піклування Лугинської селищної ради Коростенського району, орган опіки і піклування виконавчого комітету Коростенської міської ради про усунення перешкод у спілкуванні та вихованні дитини, визначення способів участі батька у вихованні дитини до 11.09.2024 року.

Підготовче судове засідання відкласти до 09.09.2024 року до 12.30 год., про що повідомити сторони.

В судове засідання викликати учасників справи.

Ухвала оскарженнюне підлягає.

Суддя Галина СВИНЧЕНКО

СудЛугинський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення01.07.2024
Оприлюднено03.07.2024
Номер документу120104618
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —281/372/24

Рішення від 24.01.2025

Цивільне

Лугинський районний суд Житомирської області

Свинченко Г. Д.

Рішення від 24.01.2025

Цивільне

Лугинський районний суд Житомирської області

Свинченко Г. Д.

Ухвала від 09.09.2024

Цивільне

Лугинський районний суд Житомирської області

Свинченко Г. Д.

Ухвала від 01.07.2024

Цивільне

Лугинський районний суд Житомирської області

Свинченко Г. Д.

Ухвала від 12.06.2024

Цивільне

Лугинський районний суд Житомирської області

Свинченко Г. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні