Справа № 700/524/24
Провадження № 2/700/269/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
01 липня 2024 року суддя Лисянського районного суду Черкаської області Пічкур С.Д. розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 в інтересах неповнолітніх дітей: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 в інтересах неповнолітніх дітей: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 звернулася з позовом до ОСОБА_5 про визнання права власності на спадкове майно.
Дослідивши позовну заяву та матеріали справи, суддею встановлено наступне.
Всупереч п.3 ч.2 ст.175 ЦПК України в матеріалах доданих до позовної заяви відсутня дійсна оцінка вартості будинку та не сплачений судовий збір.
Так, згідно ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою сплачується судовий збір в розмірі одного відсотка від ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 176 ЦПК України передбачено, що ціна позовувизначається: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Позовними вимогами позивача є визнання права власності на спадкове майно, в тому числі і на житловий будинок, однак, до позовної заяви не додано будь-яких відомостей щодо дійсної оцінки вартості будинку, що унеможливлює визначити розмір сплати судового збору.
Частиною 2 ст.177 ЦПК України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Згідно із вимогами ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно дост. 185 ЦПК України, якщо позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175 -177 цього Кодексу, суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
За таких обставин, суд вважає, що позовну заяву необхідно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.177,185,258-261 УПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах неповнолітніх дітей: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про визнання права власності на спадкове майно залишити без руху.
Запропонувати позивачеві в 10-ти денний з дня отримання копії цієї ухвали привести позовну заяву у відповідність до вимог ст.177 ЦПК України.
Роз`яснити, що у разі невиконання вимог суду в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Сергій ПІЧКУР
Суд | Лисянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2024 |
Оприлюднено | 03.07.2024 |
Номер документу | 120107118 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Лисянський районний суд Черкаської області
Пічкур С. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні