СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/4588/24
ун. № 759/13417/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2024 року Слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУПН в Київській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду в рамках кримінального провадження№42023110000000094 від 23.03.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
01.07..2024 року до суду надійшло вищевказане клопотання із якого слідує таке.
Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023110000000094 від 23.03.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що керівництво та службові особи Бучанської міської ради Київської області, її виконавчих органів (окремих структурних підрозділів) налагодили схему з розкрадання бюджетних коштів, які виділяються для відновлення житлового фонду та інфраструктури населених пунктів Бучанської міської територіальної громади, зруйнованих та пошкоджених внаслідок бойових дій у 2022-2023 роках.
Зокрема, дані особи уклали у 2022-2023 роках договори підряду з підконтрольними та взаємопов`язаними між собою суб`єктами господарювання: ФОП ОСОБА_4 , ФОП ОСОБА_5 та ТОВ «ГРІЛАНА» (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 39787516) на виконання переважної більшості робіт з поточного та капітального ремонтів пошкоджених об`єктів житлового фонду та цивільної інфраструктури, відновлення зруйнованих будинків шляхом будівництва нових, за рахунок бюджетних коштів Бучанської міської територіальної громади, наданих субвенцій з обласного бюджету Київської області та державного бюджету України.
В свою чергу, дані суб`єкти господарювання через завищення вартості та обсягів виконаних будівельних робіт та використаних матеріалів, а також шляхом проведення фіктивних (безтоварних) фінансово-господарських операцій отримують можливість вивести частину перерахованих бюджетних коштів у готівку, які в подальшому розподіляють як неправомірну вигоду між учасниками групи. Таким чином за прямого сприяння та активних дій всіх учасників групи підрядники привласнюють бюджетні кошти, які виділені на вказані цілі.
Так, 26.12.2022 між Бучанською міською радою та ФОП ОСОБА_4 укладений договір підряду №552 на поточний ремонт пошкоджених житлових будинків по АДРЕСА_1 - заходи з усунення аварій у житловому фонді.
Відповідно акту №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2022 року типової форми КБ-2в від 27.12.2022 та підсумкової відомості ресурсів до нього виконані роботи з поточного ремонту покрівлі з улаштуванням блоків віконних метало пластикових відкривних.
13.03.2024 у вказаному кримінальному провадженні призначена судова будівельно-технічна експертиза з метою перевірки достовірності відомостей, внесених до проектно-кошторисної та фінансово-звітної документації по вищезазначеному договору підряду, фактично виконаним обсягам будівельним робіт.
До слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області надійшло клопотання судового експерта від 29.05.2024 №СЕ-19/111-24/18477-БТ про необхідність забезпечення безперешкодного та безпечного доступу до об`єкта дослідження для проведення натурного обстеження, необхідного для складання висновку експерта за результатами будівельно-технічної експертизи, призначеної постановою від 13.03.2024 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42023110000000094 від 23.03.2023.
Згідно ст.2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Тому на даний час у органу досудового розслідування виникла необхідність в огляді житлових будинків по АДРЕСА_1 за договором підряду №552 від 26.12.2022.
Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єктів нерухомого майна, інформація про об`єкт речових прав та речове право за адресами: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_1 відсутня.
В матеріалах кримінального провадження вбачаються наявність достатніх підстав вважати, що в результаті такого огляду можуть бути отриманні докази, які як самостійно, так і в сукупності з іншими доказами сприятимуть всебічному та повному дослідженню всіх обставин кримінального провадження, досягненню його мети.
Відповідно до ст.84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Відповідно до ч.2 ст.91 КПК України, доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Відповідно до ч.1 ст.92 КПК України, обов`язок доказування обставин, передбачених ст.91 цього Кодексу, за винятком випадків, передбачених ч.2 цієї статті, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.93 КПК України, збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом. Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.
Відповідно до ч.2 ст.237 КПК України, огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Згідно ч.3 ст.237 КПК України, для участі в огляді може бути запрошений потерпілий, підозрюваний, захисник, законний представник та інші учасники кримінального провадження. З метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в огляді може запросити спеціалістів.
Обшук, у відповідності з ст.234 КПК України, проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Слідчий в судове засідання не з"явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність та просив суд його задовольнити.
Відповідно до ст. 30 Конституції України, кожному гарантується недоторканність житла. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
Частиною другою ст. 237 КПК України пеердбачено, що огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, пеердбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Згідно ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Із клопотання і наданих до нього документів слідчим доведено, що дійсно було вчинено кримінальне правопорушення, відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи знаходяться у зазначеному в клопотанні місці; за встановлених обставин огляд є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук (огляд)житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Керуючись ст. 234, 235, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання - задовольнити частково.
Надати дозвіл старшому слідчому слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні №42023110000000094 від 23.03.2023, дозвіл із залученням відповідних спеціалістів (судового експерта), на огляд житлових будинків за адресами: АДРЕСА_1 .
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала слідчого судді про надання дозволу на проведення обшуку оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2024 |
Оприлюднено | 03.07.2024 |
Номер документу | 120108156 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Шум Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні