ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 листопада 2010 року < ЧАС >
м. Полтава
Справа № 2а-4962/10/1670
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Кукоба О.О. розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного Фонду України в м. Лубни до Відкритого акціонерного товариства "Спецлісмаш" про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування,
ВСТАНОВИВ:
< Дата отримання заяви > Управління Пенсійного Фонду України в м. Лубни 14 жовтня 2010 року звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Спецлісмаш" про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування в розмірі 54456 грн. 52 коп
В обгрунтування своїх позовних вимог позивач посилався на те, що відповідно до статей 14 та 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Відкрите акціонерне товариство "Спецлісмаш" є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Частиною 6 статті 20 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Але в порушення вказаних норм відповідач своєчасно не сплачував страхові внески, у зв”язку з чим за період з червня 2010 року по серпень 2010 року утворилась заборгованість по сплаті страхових внесків в розмірі 48148 грн. 62 коп., одночасно застосовано фінансові санкції в розмірі - 3559 грн. 25 коп. та пеню - 3076 грн. 01 коп.
Представник позивача в судове засідання не з"явився, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності. При цьому вказав, що позовні вимоги підтримує та просить суд їх задовольнити.
Відовідач явку свого уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив. Разом з тим, надав клопотання в якому посилався на те, що у зв'язку зі скрутним фінансовим становищем підприємство не може забезпечити явку представника в судове засідання, а тому просив розглядати справу без участі представника відповідача. Крім того, відповідач в клопотанні зазначив, що борг по сплаті страхових внесків перед Пенсійним фондом частково сплачений в сумі 28859 грн. 64 коп., що підтверджується актом звірення розрахунків.
Враховуючи дану заяву відповідача, суд дійшов висновку про те, що останнім фактично визнані позовні вимоги, проте, в зв'язку зі скрутним матеріальним становищем на даний час немає можливості погасити борг в повному обсязі. Про визнання позовних вимог також свідчить те, що позивач вчинив дії по відшкодуванню заборгованості які підтверджуються актом звірення розрахунків укладеним між ВАТ "Спецлісмаш" та ПФУ 27.10.2010 року, відповідно до якого, позивачем частково погашено суму заборгованості в розмірі 28859,64 грн.
Враховуючи викладені обставини, а також беручи до уваги те, що перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, встановлених ст. 128 КАС України немає, а в судове засідання прибули не всі особи, які беруть участь у справі, судом, згідно ч. 6 ст. 128 КАС України, вирішено розглядати справу в порядку письмового провадження, без проведення судового засідання на підставі наявних матеріалів справи.
Дослідивши матеріали справи, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, перевіривши докази, які мають значення для справи і вирішення спору по суті, судом встановлені наступні факти та відповідні до них правовідносини.
ВАТ "Спецлісмаш" за період з червня 2010 р. по серпень 2010 р. має заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування перед Управлінням Пенсійного фонду України в м. Лубни яка складала на момент звернення до суду суму в розмірі 54456, 52 грн, що підтверджується розрахунком заборгованості та карткою особового рахунку. (а.с.5-7) (а.с.14-19).
Відповідно до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірах: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Одночасно, на суми своєчасно несплачених страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 % зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до ст. ст. 14, 15 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” дочірнє підприємство "Сільськогосподарське підприємство імені Іваненка" є платником страхових внесків, кошти якого спрямовуються на виплату пенсій.
Відповідно до ст. 18 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство, а також не можуть встановлюватися пільги з нарахування та сплати страхових внесків або звільнення від їх сплати.
Порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків передбачено статями 19, 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та розділом 5 Інструкції “Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків” на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції 16.01.2004 року за № 64/8663.
Відповідно до ч. 6 ст. 19 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, страхові внески нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці працівників, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Розмір страхових внесків встановлений Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 року № 400 та розділом 4 Інструкції - 21-1 “Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків” на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, та складає 33,2% від фонду оплати праці і 2%, що утримуються із заробітної плати працюючих.
Згідно ч.1, ст. 106 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Рішенням Управління Пенсійного фонду України в м. Лубни № 354 від 02.07.2010 р. до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 369 грн. 76 коп. та нараховано пеню в сумі 264 грн,33 грн. (а.с.24).
Окрім того, рішенням Управління Пенсійного фонду України в м. Лубни № 375 від 13.07.2010 року до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 247 грн. 51 коп. та нараховано пеню в сумі 207 грн.70 коп. (а.с.23).
Згодом, рішенням Управління Пенсійного фонду України в м. Лубни № 404 від 27.07.2010 року до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 233 грн. 70 коп. та нараховано пеню в сумі 542 грн.66 коп. (а.с.24).
Згідно розрахунку наданого управлінням Пенсійного фонду України в м. Лубни сума заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ВАТ "Спецлісмаш" складає 54456, 52 грн. (а.с.4-5).
На час розгляду справи сума заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідачем в добровільному порядку сплачена частково, а саме: в сумі 28859 грн. 64 коп., що підтверджується актом звірення розрахунків станом на 27.10.2010 року. А тому, на момент розгляду справи, заборгованість по сплаті страхових внесків за період з червня 2010 року по серпень 2010 року з урахуванням часткової сплати складає 25596 грн. 88 коп.
Частиною другою статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено право відповідача визнати адміністративний позов повністю або частково.
Скориставшись своїм правом, позивач визнав позовні вимоги, що виразилося у фактичній сплаті частини боргу в сумі 28859, 64 грн.
Згідно до ч. 1 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач визнати адміністративний позов повністю або частково.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про те, що оскільки позивачем фактично визнаються позовні вимоги та частково сплачено суму заборгованості, то позовні вимоги підлягають задоволенню в частині стягнення несплаченої суми заборгованості, фінансової санкції та пені.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного Фонду України в м. Лубни до Відкритого акціонерного товариства "Спецлісмаш" про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування - задовольнити частково.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Спецлісмаш" ( 37500 Полтавська область м. Лубни вул. Садова,9, код ЄДРПОУ 00991315 ) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Лубни заборгованість в сумі 25596 грн. 88 коп. (двадцять п"ять тисяч п"ятсот дев'яносто шість гривень вісімдесят вісім копійок).
Копію постанови направити сторонам.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.О. Кукоба
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2010 |
Оприлюднено | 05.11.2010 |
Номер документу | 12011377 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
О.О. Кукоба
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні