Ухвала
від 02.07.2024 по справі 734/2738/24
КОЗЕЛЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 1-кс/734/481/24 Справа № 734/2738/24

У х в а л а

іменем України

02 липня 2024 року смт Козелець

Слідчий суддя Козелецького районного суду Чернігівської області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання заступника начальника СВ ВП №1 Чернігівського РУП Головного управління Національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_3 в провадженні № 12024270350000161 від 02.05.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 307, ч.2 ст. 307 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Заступник начальника СВ ВП №1 Чернігівського РУП Головного управління Національної поліції в Чернігівській області заступник начальника СВ відділення поліції № 1 ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Козелецької окружної прокуратури ОСОБА_4 звернувся до суду у кримінальному провадженні №12024270350000161 від 02.05.2024 року за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 307, ч.2 ст. 307 КК України з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів які містять охоронювану законом таємницю.

Клопотання мотивоване тим, що згідно ст. 7 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори» від 15.02.1995, діяльність з обігу наркотичних засобів і психотропних речовин на території України дозволяється лише в цілях і в порядку, встановлених цим Законом, а в передбачених ним випадках у порядку, що встановлюється нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України та відповідних центральних органів виконавчої влади.

Згідно з «Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 № 770, з наступними змінами та доповненнями, мета дон (фенадон) віднесений до наркотичних засобів, обіг яких обмежено, (таблиця 2, список 1).

Згідно до пункту 4 Додатку №1 «Переліку видів майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських об`єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України» затвердженого 17.06.1992 Постановою Верховної Ради України «Про право власності на окремі види майна» психотропні речовини не можуть перебувати у власності громадян.

Водночас, в порушення вказаних вище вимог законодавства ОСОБА_5 , маючи умисел на незаконне придбання наркотичних засобів, а також їх незаконний збут, у невстановлений досудовим розслідуванням час, обставинах та місці, незаконно придбав блістер з п`ятьма таблетками, які містять в своєму складі, наркотичний засіб, обіг якого обмежено метадон (фенадон).

В подальшому, близько 11 години 10 хвилин 13 червня 2024 року, ОСОБА_5 , реалізуючи свій злочинний намір на незаконний збут наркотичних засобів, в ході проведення негласної слідчої (розшукової) дії контроль за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, неподалік будинку АДРЕСА_1 , незаконно, за кошти в сумі 500 гривень, збув особі з вигаданими анкетними даними ОСОБА_6 , який був залучений до конфіденційного співробітництва та діяв під контролем співробітників поліції, раніше незаконно придбаний ним блістер з п`ятьма таблетками, які містять в своєму складі, наркотичний засіб, обіг якого обмежено метадон (фенадон), загальною масою 0,103 г. та входить до переліку наркотичних засобів, обіг яких обмежено, (таблиця 2, список 1), тим самим вчинив незаконне придбання з метою збуту та незаконний збут наркотичних речовин.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, ОСОБА_5 , маючи умисел на незаконне придбання наркотичного засобу, а також його незаконний збут, у невстановлений досудовим розслідуванням час, обставинах та місці, повторно незаконно придбав блістер з п`ятьма таблетками, які містять в своєму складі, наркотичний засіб, обіг якого обмежено метадон (фенадон).

В подальшому, близько 13 години 42 хвилин 28 червня 2024 року, реалізуючи свій злочинний намір на незаконний збут наркотичного засобу, в ході проведення негласної слідчої (розшукової) дії контроль за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, перебуваючи неподалік будинку АДРЕСА_1 , незаконно, за кошти в сумі 400 гривень, повторно збув особі з вигаданими анкетними даними ОСОБА_6 , який був залучений до конфіденційного співробітництва та діяв під контролем співробітників поліції, раніше незаконно придбаний ним блістер з чотирьма таблетками, які містять в своєму складі, наркотичний засіб, обіг якого обмежено метадон (фенадон), загальною масою 0,091 г. та входить до переліку наркотичних засобів, обіг яких обмежено, (таблиця 2, список 1), тим самим вчинив незаконне придбання з метою збуту та незаконний збут наркотичних речовин повторно.

Таким чином, за сукупністю вчиненого ОСОБА_5 , підозрюється у незаконному придбанні з метою збуту та незаконному збуті наркотичних засобів, а також у незаконному придбанні з метою збуту та незаконному збуті наркотичних засобів вчиненому повторно, тобто у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 307, ч. 2 ст. 307 КК України.

У вчиненні кримінального правопорушення підозрюється:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець селище Краскино Хасанського району Приморського краю російської федерації, росіянин, громадянин України, офіційно не працюючий, із середньо-спеціальною освітою, зареєстрований та фактично проживаючий за адресою: АДРЕСА_2 , паспорт громадянина України № НОМЕР_1 виданий 19.08.2020, орган що видав 7418, раніше не судимий відповідно ст. 89 КК України.

28 червня 2024 року об 14 год. 10 хв. ОСОБА_5 було затримано в порядку ст. 208 КПК України.

Цього ж дня, тобто 28 червня 2024 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 1 ст. 307, ч. 2 ст. 307 КК України.

28.06.2024 під час проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_2 , за місцем реєстрації та постійного проживання ОСОБА_5 , під час якого в приміщенні квартири виявлено та вилучено: медичну документацію з листками призначень, відповідно до яких останній отримував наркотичні та сильнодіючі лікарські засоби.

Проведеним візуальним оглядом медичної документації, яка була вилучена за місцем реєстрації та постійного проживання ОСОБА_5 , під час обшуку встановлено, що одним із закладів охорони здоров`я, в якому останній отримував листи призначень на наркотичний засіб метадон є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 .

Таким чином, документи, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме медична картка амбулаторного хворого, або якщо карток було декілька то медичних карток (із всією додатковою документацію, в тому числі: заяви про отримання наркотичних засобів, психотропних речовин та/або прекурсорів і виконання призначень лікаря (яка підписана особисто ОСОБА_5 , та передбачена додатком 3 до Порядку, затвердженим постановою КМ України від 13.05.2013 № 333); інформаційний лист, затверджений наказом МОЗ України 07.08.2015 № 494, який підписаний особисто ОСОБА_5 ; перелік серій та номерів рецептів (ф.3), із датами виписування, на право придбання наркотичних засобів, які були видані Вашими лікарями громадянину ОСОБА_5 ; якщо ОСОБА_5 подавав до Вас заяву щодо забезпечення безперервності ЗПТ у ЗОЗ іншої адміністративно-територіальної одиниці, до якої останній планував вибувати постійно чи тимчасово. Якщо так, то надати відповідну заяви та оформлював лікуючий лікар завірену в установленому порядку виписку з медичної документації пацієнта. Якщо так, то надати інформацію про наявність такої виписки; Чи повідомляв ОСОБА_5 працівників закладу охорони здоров`я про те, що він також одночасно отримує препарати ЗПТ в іншому місці, якщо так то надати відповідну інформацію; перелік вказаних документів не є вичерпним), заведена на громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема причетності ОСОБА_5 до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 308 КК України.

У зв`язку викладеним, з метою встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також це надасть можливість встановити підозрюваних та можливих спільників, використавши отримані відомості як докази у кримінальному провадженні, оскільки отримати такі дані в інший спосіб неможливо. Отримані в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », зазначені відомості можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, згідно ч. 2 ст. 9, п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України, під час досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, що можуть перебувати у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме у отриманні медичної картки амбулаторного хворого (із всією додатковою документацію), заведеної на громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У відповідності до статті 93 КПК сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Порядок реалізації повноважень (правова процедура) слідчого щодо витребування документів від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб визначений главою 15 КПК України здійснюється у формі отримання тимчасового доступу до речей і документів.

Надання тимчасового доступу до інформації, яка знаходиться в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », та містить охоронювану законом таємницю, необхідне з метою встановлення причетності ОСОБА_5 до вчинення вказаного вище діяння, шляхом отримання доступу до медичної картки амбулаторного хворого (із всією додатковою документацію), заведеної на громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Інформація, яка знаходиться в медичній картці амбулаторного хворого (із всією додатковою документацію), заведені на громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як сама по собі або в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні.

Згідно ст. 2 Кримінально процесуального кодексу України завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден не винуватий або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).

Виходячи зі змісту ст.ст. 161, 162 КПК України необхідні досудовому слідству відомості містяться в речах та документах, доступ до яких не заборонено, однак такі речі та документи містять охоронювану законом таємницю.

Існує нагальна необхідність у безпосередньому використанні вказаної інформації під час проведення досудового розслідування, зокрема для встановлення особи причетної до вчинення даного кримінального правопорушення.

Беручи до уваги вище викладене, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації яка перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме у отриманні медичної картки амбулаторного хворого (із всією додатковою документацію), заведеної на громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а з огляду на те, що тяжкість вчиненого злочину та потреби досудового слідства виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи відповідних осіб, а мета, з якою сторона обвинувачення звернулася з даним клопотанням, у разі його задоволення може бути досягнута

В судове засідання слідчий не з`явився, від нього до суду надійшла заява про розгляд клопотання в його відсутності. Просить суд клопотання задовольнити.

З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, тому розгляд даного клопотання проводиться без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню із наступних підстав:

Згідно ч.1 ст.160КПК України сторони кримінального провадженнямають право звернутися дослідчого судді під часдосудового розслідування чи суду під чассудового провадження із клопотаннямпро тимчасовий доступдо речей і документів.

Частиною 5 статті163 КПК Українивизначено, що слідчий суддя, суд постановляєухвалу про наданнятимчасового доступу доречей і документів, якщо сторона кримінального провадженняу своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ціречі або документи:перебувають або можуть перебувати у володіннівідповідної фізичноїабо юридичної особи;самі по собі або в сукупностіз іншими речамиі документами кримінального провадження, у зв`язку з якимподається клопотання, мають суттєвезначеннядля встановленняважливих обставин у кримінальному провадженні.

З огляду на обставини, встановленіпри розгляді клопотання, вважаю, що клопотання про тимчасовий доступ до речей та їх вилучення є обґрунтованим і підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 131-132, 159-160 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ :

Клопотання слідчого ВП №1 Чернігівського РУП Головного управління Національної поліції в Чернігівській області заступника начальника СВ відділення поліції № 1 ОСОБА_7 про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю по кримінальному провадженню № 12024270350000161 від 02.05.2024 року за ознакамикримінального правопорушення, передбаченого ч. ч.1 ст. 307, ч.2 ст. 307 КК України - задовольнити.

Надати слідчим групи слідчих кримінального провадження №12024270350000161 слідчим СВ відділення поліції №1 Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , заступнику начальника СВ відділення поліції №1 Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 або оперуповноваженим відділення поліції №1 Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , , дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 ,а саме медична картка амбулаторного хворого, або якщо карток було декілька то медичних карток (із всією додатковою документацію, в тому числі: заяви про отримання наркотичних засобів, психотропних речовин та/або прекурсорів і виконання призначень лікаря (яка підписана особисто ОСОБА_5 , та передбачена додатком 3 до Порядку, затвердженим постановою КМ України від 13.05.2013 № 333); інформаційний лист, затверджений наказом МОЗ України 07.08.2015 № 494, який підписаний особисто ОСОБА_5 ; перелік серій та номерів рецептів (ф.3), із датами виписування, на право придбання наркотичних засобів, які були видані Вашими лікарями громадянину ОСОБА_5 ; якщо ОСОБА_5 подавав до Вас заяву щодо забезпечення безперервності ЗПТ у ЗОЗ іншої адміністративно-територіальної одиниці, до якої останній планував вибувати постійно чи тимчасово. Якщо так, то надати відповідну заяви та оформлював лікуючий лікар завірену в установленому порядку виписку з медичної документації пацієнта. Якщо так, то надати інформацію про наявність такої виписки; Чи повідомляв ОСОБА_5 працівників закладу охорони здоров`я про те, що він також одночасно отримує препарати ЗПТ в іншому місці, якщо так то надати відповідну інформацію; перелік вказаних документів не є вичерпним), заведеної на громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з можливістю їх вилучення.

У разі невиконання ухвалипро тимчасовий доступдо речей та документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторонни кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів,має право постановити ухвалупро проведення обшуку з метоювідшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала діє протягомодного місяця з дня її постановлення.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом п`ятиднів з дня її оголошення.

Слідчий суддя:

СудКозелецький районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення02.07.2024
Оприлюднено04.07.2024
Номер документу120118584
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —734/2738/24

Ухвала від 04.07.2024

Кримінальне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Іванюк Т. І.

Ухвала від 02.07.2024

Кримінальне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Іванюк Т. І.

Ухвала від 02.07.2024

Кримінальне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Іванюк Т. І.

Ухвала від 02.07.2024

Кримінальне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Іванюк Т. І.

Ухвала від 29.06.2024

Кримінальне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Іванюк Т. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні