Рішення
від 01.07.2024 по справі 921/279/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

01 липня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/279/24

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Шумського І.П.

за участі секретаря судового засідання: Бега В.М.

розглянув справу

за позовом Керівника Тернопільської окружної прокуратури (46000, місто Тернопіль, бульвар Тараса Шевченка, 7) в інтересах держави в особі:

1. Західного офісу Держаудитслужби (79007, м. Львів, вул. Костюшка, 8)

2. Тернопільської обласної ради (46021, м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Комунальне некомерційне підприємство Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Тернопільської обласної ради (46020, м. Тернопіль, вул. Рєпіна, 11)

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Тернопільелектропостач" (46016, м. Тернопіль, просп. Злуки, 2 В)

про визнання недійсною додаткової угоди та стягнення коштів.

За участі від:

прокуратури Безкоровайна О.А.

позивача 1 Мартинович С.Б.

позивача 2 не з`явився

третьої особи не з`явився

відповідача ОСОБА_1 .

Зміст позовних вимог.

Керівник Тернопільської окружної прокуратури звернувся до Господарського суду Тернопільської області в інтересах держави в особі Західного офісу Держаудитслужби, Тернопільської обласної ради з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тернопільелектропостач" про визнання недійсною додаткової угоди №3 від 20.09.2021 до договору №604 від 19.01.2021 та стягнення 38261,15 грн.

В обґрунтування позовних вимог прокурором зазначено, що вищевказана додаткова угода укладена з порушенням п.2 ч.5 ст.41 Закону України "Про публічні закупівлі", а тому підлягає визнанню недійсною в судовому порядку. У зв`язку з цим також існують підстави для стягнення в судовому порядку сплачених згідно неї коштів.

Позиція відповідача.

Відповідач відзиву на позовну заяву, в порядку ст. 165 ГПК України, у встановлений в ухвалі від 08.05.2024 (про відкриття провадження у справі) строк не надав.

При цьому, 28.06.2024 через підсистему "Електронний суд" повноважним представником відповідача подано заяву б/н від 28.06.2024 (вх. №5147) про визнання позову.

Позиція третьої особи .

Третя особа пояснень щодо позову, в порядку ст. 168 ГПК України, у встановлений в ухвалі від 08.05.2024 (про відкриття провадження у справі) строк не надала.

Процесуальні дії суду у справі.

Ухвалою суду від 08.05.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №921/279/24 за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 30.05.2024.

08.05.2024 судом залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Комунальне некомерційне підприємство Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Тернопільської обласної ради.

29.05.2024 позивачем 1 до матеріалів справи подано письмові пояснення б/н від 28.05.2024 (вх. №4264), відповідно до яких Західний офіс Держаудитслужби підтримує заявлені вимоги та вважає, що позов підлягає задоволенню.

Ухвалою суду від 30.05.2024 підготовче засідання у даній справі відкладено на 01.07.2024.

Прокурором та представником позивача - Західного офісу Держаудитслужби в підготовчому засіданні 01.07.2024 підтримано позовні вимоги.

Тернопільська обласна рада та Комунальне некомерційне підприємство Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Тернопільської обласної ради явку повноважних представників в підготовче засідання 01.07.2024 не забезпечили, про дату, час та місце його проведення повідомлені належним чином.

Повноважним представником відповідача у підготовчому засіданні 01.07.2024 підтримано подану ним заяву б/н від 28.06.2024 (вх. №5147 від 28.06.2024) про визнання позову.

Згідно з ч.2 ст.46 ГПК України відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.

Відповідно до ч.1 ст.191 ГПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Відповідно до ч.2 ст. 191 ГПК України судом в підготовчому засіданні 01.07.2024 роз`яснено представнику відповідача наслідки відповідної процесуальної дії.

Згідно ч.3 ст.185 ГПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Суд, у підготовчому засіданні 01.07.2024, після виходу з нарадчої кімнати, ухвалив скорочену (вступну та резолютивну) частину рішення.

Обставини справи, наведені сторонами та прокурором.

19.01.2021 між Комунальним некомерційним підприємством Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Тернопільської обласної ради (надалі - споживач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Тернопільелектропостач" (надалі - постачальник) укладено договір №604 про постачання електричної енергії споживачу (надалі - договір), відповідно до п. 1.1 якого цей договір є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови постачання електричної енергії як товарної продукції споживачу постачальником електричної енергії та укладається сторонами з урахуванням статтей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України, шляхом приєднання до умов цього договору.

Відповідно до п. 1.2 договору умови цього договору розроблені відповідно до Закону України Про ринок електричної енергії та Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №312 від 14.03.2018, та Правил ринку і Правил ринку (на добу наперед) та внутрішньодобового ринку, що затверджені Постановами НКРЕКП від 14.03.2018 №307 та №308.

Відповідно до п. 2.1 договору постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору.

У п. 2.3 договору зазначено, що очікуваний загальний обсяг споживання електричної енергії складає 159000 кВТ/год.

Початком постачання електричної енергії споживачу є дата 01.01.2021, зазначена в заяві - приєднанні, яка є додатком 1 до цього договору (п. 3.1 договору).

Ціна договору на 2021 рік з врахуванням ПДВ становить 525000 грн, виходячи з очікуваних обсягів споживання електроенергії (п. 5.1 договору).

Оплата за спожиту електроенергію за цим договором має бути здійснена протягом 20 календарних днів наступного місяця за звітним відповідно до наданого акту постачальника (п. 5.7 договору).

Відповідно до п. 15.8 договору істотні умови цього договору не можуть змінюватись після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадків передбачених ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі»:

1. Зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника;

2. Збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної з договорі про закупівлю, - не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину дизельного пального, газу та електричної енергії.

3. Покращення якості предмета закупівлі, за умови що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю;

4. Продовження строку дії договору про закупівлю та строку виконання зобов`язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об`єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю;

5. Погодження зміни ціни в договорі про закупівлю в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг), у тому числі у разі коливання ціни товару на ринку;

6. Зміни ціни в договорі про закупівлю у зв`язку зі зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування - пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування;

7. Зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни.

Сторони вносять до договору зміни у разі зміни регульованого тарифу на передачу та/або розподіл електричної енергії, з моменту набрання чинності нормативно-правовим актом, яким встановлено (змінено) регульовану ціну (тариф) на передачу та/або розподіл електричної енергії. Підтвердженням необхідності внесення таких змін є чинні введені в дію в порядку встановленому законодавством) нормативно-правові акти відповідного уповноваженого органу або держави щодо встановлення (зміни) регульованого тарифу на передачу та/або розподіл електричної енергії (якщо включено в предмет закупівлі послуги з розподілу та/або передачі);

Сторони домовились про те, що ціна на електричну енергію, сформована постачальником відповідно до методики (порядку), затвердженої регулятором, повинна бути обов`язкова для сторін з дати її введення в дію.

8) зміни умов у зв`язку із застосуванням положень частини шостої статті 41 Закону.

15.10. У разі необхідності внесення змін та доповнень до цього договору кожна із сторін має право звернутися до іншої з відповідною пропозицією.

Усі зміни та доповнення до цього договору оформлюються письмово та підписуються уповноваженими сторонами обох сторін.

У п. 16.1 договору зазначено, що невід`ємною частиною договору є: додаток №1 - заява - приєднання до договору про постачання електричної енергії споживачу; додаток №2 - комерційна пропозиція "Індивідуальна"; додаток №3 договірні (замовлені) обсяги помісячного споживання електричної енергії по кожному об`єкту (без урахування субспоживачів, якщо такі є) на 2021 рік.

У заяві - приєднання зазначено початок постачання електроенергії 01.01.2021 (додаток №1 до договору).

В якості додатку А до заяви - приєднання оформлено перелік об`єктів, їх адрес, ЕІС кодів точок комерційного обліку, до яких здійснюється електропостачання.

У додатку №2 Комерційна пропозиція Індивідуальна до договору зазначено наступне:

- ціна (тариф) на електричну енергію, що постачається споживачу розраховується постачальником та на день укладення договору становить 2,75 грн за 1кВт/год (без ПДВ) та включає: ціну закупівлі електричної енергії постачальником на ринку та тариф на послуги постачальника, а також тариф послуг оператора системи передачі який становить 0,29393 грн за 1кВт/год (без ПДВ).

Згідно положень Закону України Про публічні закупівлі, зміна ціни договору здійснюється із настанням підстав, передбачених ч.5 ст. 41 Закону.

У разі зміни регульованих складових ціни, зміна ціни здійснюється на підставі письмового повідомлення, направленого постачальником за 20 днів до її застосування.

У разі зміни (коливання) закупівельної ціни на ринку електричної енергії, що відбувається протягом розрахункового періоду, зміна ціни за одиницю електричної енергії, спожитої в даному розрахунковому періоді, допускається за умови надання постачальником документального підтвердження факту коливання ціни електричної енергії на ринку. Документ, що підтверджує коливання ціни, повинен бути наданий у формі довідки (висновку), виданої уповноваженими органами та організаціями. Згідно із ч.6 ст.67 Закону України Про ринок електричної енергії, з урахуванням листа Мінекономрозвитку України від 14.08.2019 № 3304-04/33869-06 Щодо зміни ціни у договорах постачання електричної енергії, сторони також можуть використовувати інформацію з веб-сайту ДП Оператор ринку (https://www.oree.com.ua) для документального підтвердження факту коливання ціни електричної енергії на ринку;

- оплата здійснюється за фактичну відпущену протягом розрахункового періоду електричну енергію відповідно до даних комерційного обліку і наданих постачальником рахунків за спожиту електричну енергію. Розрахунковим періодом є календарний місяць;

- рахунок за спожиту електричну енергію надається постачальником та отримується споживачем не пізніше третього робочого дня з дати завершення розрахункового періоду. Надані постачальником рахунки підлягають оплаті споживачем протягом 5 робочих днів з дати отримання.

Якщо рахунок за електричну енергію не був отриманий споживачем третього робочого дня з дати завершення розрахункового періоду, то він вважається таким, що вручений споживачу на третій робочий день і споживач з рахунком ознайомлений;

- споживач разом із заявою - приєднання подає постачальнику щомісячні договірні (замовлені) обсяги споживання електроенергії на наступний календарний рік за формою згідно додатку 3 до договору. У разі необхідності (зміна ціни електричної енергії) споживач повинен скорегувати договірні (замовлені) обсяги купівлі електроенергії, шляхом оформлення нового додатку 3;

- комерційна пропозиція діє до 31.12.2021.

У додатку 2 до договору сторонами обумовлено, що договірні (замовлені) обсяги споживання електричної енергії на 2021 рік становить 159 тис. кВт/год.

Про вищевказані загальні обсяги постачання електричної енергії, загальну ціну договору також зазначено у Специфікації (додатку №4 до договору).

03.02.2021 між сторонами укладено додаткову угоду №1, пунктом 1 якої сторони домовились зменшити загальну вартість договору (без зміни кількості (обсягу) та якості товарі, робіт і послуг) та відповідно п. 5.1 договору про постачання електричної енергії споживачу №604 від 19.01.2021 викласти в наступній редакції: "Ціна договору на 2021 рік з урахуванням ПДВ становить 381600 грн".

Окремим пунктом 2 додаткової угоди №1 обумовлено внести зміни в додаток №2: Комерційна пропозиція до договору, виклавши рядок 2 таблиці в наступній редакції: ціна (тариф) на електричну енергію, що постачається споживачу розраховується постачальником та на день укладення договору становить 2,00 грн за 1кВт/год (без ПДВ) та включає: ціну закупівлі електричної енергії постачальником на ринку та тариф на послуги постачальника, а також тариф послуг оператора системи передачі який становить 0,29393 грн за 1кВт/год (без ПДВ).

Ця додаткова угода вважається укладеною з 01.01.2021 та діє до 31.12.2021 (п.4 додаткової угоди №1).

Згодом ТОВ "Тернопільелектропостач" звернулось до Комунального некомерційного підприємства Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Тернопільської обласної ради з листом №5265/12 від 18.08.2021, з повідомленням про намір укласти додаткову угоду до договору, враховуючи збільшення ціни закупівлі електричної енергії.

На підтвердження даної пропозиції ТОВ "Тернопільелектропостач" зроблено посилання на довідку №121/150 від 10.08.2021 Державного підприємства Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків, в якій зазначено про зростання на 47,30% середньозваженої ціни РДН ОЕС за період 01-10 серпня 2021 року до середньозваженої ціни РДН ОЕС за період 01-31 липня 2021 року.

27.08.2021 між сторонами укладено додаткову угоду №2 до договору про постачання електричної енергії споживачу №604 від 19.01.2021, в якій обумовлено з 01.08.2021 збільшити ціну (тариф) електричної енергії для споживача за 1 кВт/год до 2,1689 грн без ПДВ, а обсяг постачання від первинного зменшено до 153233 тис. кВт/год.

На підставі ч.3 ст. 631 ЦК України ця додаткова угода вважається укладеною з 01.08.2021 та діє до 31.12.2021 (п. 7 додаткової угоди №2 від 27.08.2021).

ТОВ "Тернопільелектропостач" у листі №5644/12 від 08.09.2021, адресованому Комунальному некомерційному підприємству Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Тернопільської обласної ради, повідомило про намір укласти додаткову угоду до договору, враховуючи збільшення ціни закупівлі електричної енергії.

На підтвердження даної пропозиції ТОВ "Тернопільелектропостач" зроблено посилання на довідку №121/174 від 26.08.2021 Державного підприємства Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків, в якій зазначено про зростання на 45,57% середньозваженої ціни РДН ОЕС за період 01-20 серпня 2021 року до середньозваженої ціни РДН ОЕС за період 01-31 липня 2021 року.

20.09.2021 між Комунальним некомерційним підприємством Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Тернопільської обласної ради та ТОВ "Тернопільелектропостач" укладено додаткову угоду №3 до договору №604 від 19.01.2021 постачання електричної енергії споживачу, в якій обумовлено з 01.09.2021 збільшити ціну (тариф) електричної енергії для споживача за 1 кВт/год до 2,35452 грн без ПДВ, а обсяг постачання від первинного зменшено до 147881,8511 тис. кВт/год.

На підставі ч.3 ст. 631 ЦК України ця додаткова угода вважається укладеною з 01.09.2021 та діє до 31.12.2021 (п. 7 додаткової угоди №3 від 20.09.2021).

24.12.2021 між сторонами укладено додаткову угоду №4 до договору №604 від 19.01.2021 постачання електричної енергії споживачу, в якій обумовлено зменшити ціну договору до 374556,27 грн.

У п. 4 додаткової угоди №4 від 24.12.2021 зазначено, що така додаткова угода набуває чинності з дати її підписання.

На виконання умов вказаного договору між Товариством з обмеженою відповідальністю "Тернопільелектропостач" та Комунальним некомерційним підприємством Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Тернопільської обласної ради були складені акти прийому-передачі за спожиту електричну енергію:

- №1 від 03.02.2021 на загальну суму 28512 грн, за спожиту електроенергію в кількості 11880 кВт/год;

- №1 від 11.02.2021 на загальну суму 2947 грн, за спожиту електроенергію в кількості 1228 кВт/год;

- №1 від 16.02.2021 на загальну суму 7792,80 грн, за спожиту електроенергію в кількості 3247 кВт/год;

- №1 від 01.03.2021 на загальну суму 33840 грн, за спожиту електроенергію в кількості 14100 кВт/год;

- №1 від 24.03.2021 на загальну суму 1161,60 грн, за спожиту електроенергію в кількості 484 кВт/год;

- №1 від 30.03.2021 на загальну суму 6352,80 грн, за спожиту електроенергію в кількості 2647 кВт/год;

- №1 від 31.03.2021 на загальну суму 20735,99 грн, за спожиту електроенергію в кількості 8640 кВт/год;

- №2 від 09.04.2021 на загальну суму 4874,40 грн, за спожиту електроенергію в кількості 2031 кВт/год.

- №1 від 09.04.2021 на загальну суму 1101,60 грн, за спожиту електроенергію в кількості 459 кВт/год;

- №1 від 30.04.2021 на загальну суму 24336 грн, за спожиту електроенергію в кількості 10140 кВт/год;

- №1 від 12.05.2021 на загальну суму 2330,40 грн, за спожиту електроенергію в кількості 971 кВт/год;

- №1 від 18.05.2021 на загальну суму 3969,60 грн, за спожиту електроенергію в кількості 1654 кВт/год;

- №1 від 31.05.2021 на загальну суму 2001,60 грн, за спожиту електроенергію в кількості 834 кВт/год;

- №40 за травень 2021 року на загальну суму 19440 грн, за спожиту електроенергію в кількості 8100 кВт/год;

- №1 від 02.07.2021 на загальну суму 22320 грн, за спожиту електроенергію в кількості 9300 кВт/год;

- №1 від 13.07.2021 на загальну суму 206,40 грн, за спожиту електроенергію в кількості 86 кВт/год;

- №1 від 02.08.2021 на загальну суму 19872 грн, за спожиту електроенергію в кількості 8280 кВт/год;

- №2 від 03.08.2021 на загальну суму 643,20 грн, за спожиту електроенергію в кількості 268 кВт/год;

- №3 від 03.08.2021 на загальну суму 484,80 грн, за спожиту електроенергію в кількості 202 кВт/год;

- №1 від 13.08.2021 на загальну суму 180 грн, за спожиту електроенергію в кількості 75 кВт/год;

- №1 від 17.08.2021 на загальну суму 792 грн, за спожиту електроенергію в кількості 330 кВт/год;

- №1 від 31.08.2021 на загальну суму 23424,12 грн, за спожиту електроенергію в кількості 9000 кВт/год;

- б/н від 10.09.2021 на загальну суму 848,47 грн, за спожиту електроенергію в кількості 326 кВт/год;

- б/н від 10.09.2021 на загальну суму 163,97 грн, за спожиту електроенергію в кількості 63 кВт/год;

- б/н від 01.10.2021 на загальну суму 27263,48 грн, за спожиту електроенергію в кількості 8880 кВт/год;

- №1 від 19.10.2021 на загальну суму 472,81 грн, за спожиту електроенергію в кількості 154 кВт/год;

- №1 від 02.11.2021 на загальну суму 45112,64 грн, за спожиту електроенергію в кількості 13680 кВт/год;

- №1 від 15.11.2021 на загальну суму 2423,82 грн, за спожиту електроенергію в кількості 735 кВт/год;

- б/н від 24.11.2021 на загальну суму 4198,24 грн, за спожиту електроенергію в кількості 1273 кВт/год;

- б/н від 02.12.2021 на загальну суму 59027,58 грн, за спожиту електроенергію в кількості 14820 кВт/год;

- б/н від 09.12.2021 на загальну суму 2302,15 грн, за спожиту електроенергію в кількості 578 кВт/год;

- №1 від 14.12.2021 на загальну суму 5424,80 грн, за спожиту електроенергію в кількості 1362 кВт/год;

Вказані акти оплачено споживачем.

З урахуванням всіх додаткових угод ціна за 1 кВт/год електричної енергії зросла, а обсяг поставленої електричної енергії зменшився.

Отже, відповідач передав третій особі меншу кількість товару, а останньою внаслідок такого укладення спірної додаткової угоди надміру сплачено 38261,15 грн.

Через це, на думку прокурора, додаткова угода №3 до договору укладена всупереч Закону України "Про публічні закупівлі", а тому підлягає визнанню недійсною в судовому порядку, а надмірно сплачені кошти стягненню в судовому порядку. Наведені вище обставини й стали підставою для звернення прокурора до суду із позовною заявою.

На підтвердження факту невідповідності додаткової угоди №3 до договору вимогам вищевказаного Закону, прокурором долучено до позову акт №131904-22/8 від 28.12.2023 ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Комунального некомерційного підприємства Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Тернопільської обласної ради за період з 01.07.2021 до 30.09.2021, проведеної Західним офісом Держаудитслужби.

Відповідачем у даній справі визнано факт укладення вищевказаного договору, з оформленими до нього додатками та додатковими угодами, споживання електричної енергії в зазначених обсягах та оплати вартості спожитої електроенергії за вказаними в актах сумами, а отже повністю визнано обсяг заявлених до нього позовних вимог.

Мотиви та джерела права, з яких виходить суд при ухвалені рішення, висновки суду.

Згідно з ч. 2 ст. 46 ГПК України відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.

Згідно ч.3 ст.185 ГПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 191, 192 цього Кодексу (ч.4 ст. 185 ГПК України).

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 191 ГПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Відповідач визнав позовні вимоги у повному обсязі.

Визнання позову оформлено письмовим зверненням, підписаним уповноваженим представником відповідача, підтриманим ним в підготовчому засіданні 01.07.2024.

Таке визнання не суперечить нормам ГПК України та не порушує прав чи інтересів інших осіб, зокрема залучених до участі у вирішенні спору.

Відповідно до змісту ст. 185 ГПК України визнання відповідачем позову є достатньою і самостійною підставою для прийняття судового рішення про задоволення заявлених вимог.

Оскільки визнання позову заявлено на стадії підготовчого провадження (до переходу судом до розгляду справи по суті, з`ясування обставин справи та дослідження доказів) оцінка зібраних у справі доказів не здійснювалась.

На підставі викладеного, у зв`язку з визнанням відповідачем позову у повному обсязі, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Розподіл судових витрат.

При зверненні з даним позовом до суду прокурором сплачено 6056 грн судового збору згідно з платіжною інструкцією №630 від 19.04.2024.

Відповідно до ч.1 ст. 130 ГПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову. Норму такого ж змісту викладено і у ч.3 ст. 7 Закону України "Про судовий збір".

На підставі вищенаведеного, в порядку ч.1 ст. 130 ГПК України та ч.3 ст.7 Закону України "Про судовий збір", суд повертає з Державного бюджету України 3028 (6056 грн * 50%) судового збору Тернопільській обласній прокуратурі.

Платіжна інструкція №630 від 19.04.2024 на суму 6056 грн, як доказ сплати судового збору в дохід Державного бюджету України, залишається в матеріалах справи №921/279/24.

У відповідності до ст.ст. 123, 129 ГПК України на відповідача покладається 3028 грн судового збору.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 3, 4, 12,13, 20, 46, 50, 53, 73-80, 86, 91, 123, 129, 130, 233, 236-240 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задоволити.

1. Визнати недійсною додаткову угоду №3 від 20.09.2021 до договору №604 від 19.01.2021 про постачання електричної енергії споживачу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Тернопільської обласної ради (46020, м. Тернопіль, вул. Рєпіна, 11, ідентифікаційний код 14054198) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Тернопільелектропостач" (46016, м. Тернопіль, просп. Злуки, 2 В, ідентифікаційний код 42145798).

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Тернопільелектропостач" (46016, м. Тернопіль, просп. Злуки, 2 В, ідентифікаційний код 42145798) на користь обласного бюджету на р/р UA 268999980314000535000019001, код бюджетної класифікації 21080500 "інші надходження", отримувач Головне управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області (ЄДРПОУ 37977599) грошові кошти в сумі 38261 (тридцять вісім тисяч двісті шістдесят одну) грн 15 коп.

Видати наказ.

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Тернопільелектропостач" (46016, м. Тернопіль, просп. Злуки, 2 В, ідентифікаційний код 42145798) 3028 (три тисячі двадцять вісім) грн витрат по сплаті судового збору на користь Тернопільської обласної прокуратури (вул. Листопадова, 4, м. Тернопіль, р/р UA 498201720343190002000004091 в ДКСУ в м. Київ, МФО 820172, код ЄДРПОУ 02910098, КЕКВ - 2800).

Видати наказ.

4. Повернути з Державного бюджету України Тернопільській обласній прокуратурі (вул. Листопадова, 4, м. Тернопіль, р/р UA 498201720343190002000004091 в ДКСУ в м. Київ, МФО 820172, код ЄДРПОУ 02910098, КЕКВ - 2800) 3028 (три тисячі двадцять вісім) грн судового збору у відповідності до ч.1 ст. 130 ГПК України та ч.3 ст.7 Закону України "Про судовий збір", сплачений згідно платіжної інструкції №630 від 19.04.2024 на загальну суму 6056 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається в порядку та строки встановлені ст. ст. 256,257 ГПК України.

Повне рішення складено 02 липня 2024 року.

Суддя І.П. Шумський

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення01.07.2024
Оприлюднено04.07.2024
Номер документу120119700
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Визнання договорів (правочинів) недійсними купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —921/279/24

Судовий наказ від 02.08.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Судовий наказ від 02.08.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Рішення від 01.07.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Рішення від 01.07.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Ухвала від 30.05.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Ухвала від 08.05.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні