Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 липня 2024 року Справа №200/4387/24
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Христофоров А.Б., розглянувши матеріали позовної заяви Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області до Приватного акціонерного товариства «ЛАКТІС» про стягнення суми боргу на покриття фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2,
У С Т А Н О В И В:
28 червня 2024 року з використанням підсистеми «Електронний суд» позивач, Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, звернулось до суду з адміністративним позовом до Приватного акціонерного товариства «ЛАКТІС», у якому просив стягнути з Приватного акціонерного товариства «ВІНТЕР» (вул. Благодатна, буд.16, місто Мар`їнка, Донецька область, 85600, код ЄДРПОУ 01549478) на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84122, Донецька область, м. Слов`янськ, пл. Соборна, 3, код ЄДРПОУ 30844806) заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 2, за період з квітня 2022 року по січня 2023 року включно складає 4131,90 (чотири тисячі сто тридцять одна гривня) 90 коп.
Згідно з частиною 2 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушеннями вимог ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, з наступних підстав.
Частиною 2 статті 161 КАС України встановлено, що у разі подання позовної заяви та доданих до неї документів в електронній формі через електронний кабінет до позовної заяви додаються докази надсилання її копії та копій доданих документів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.
Відповідно до частини 9 статті 44 КАС України у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи […] та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати до суду доказ надсилання цих матеріалів іншим учасникам справи.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності у іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність у іншого учасника справи електронного кабінету - в паперовій формі листом з описом вкладення.
Позивачем на підтвердження факту надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів в паперовій формі не поданий відповідний доказ.
Водночас, згідно з частиною 2 статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до статті 4 Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір» (далі Закон №3674-VI) удовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до адміністративного суду суб`єктом владних повноважень адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При поданні до суду процесуальних документів в електронній формі застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Статтею 7 Закону України від 9 листопада 2023 року №3460-IX «Про Державний бюджет України на 2023 рік» установлений у 2024 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня для працездатних осіб 3028,00 гривень.
Адміністративний позов поданий в електронній формі і містить вимогу майнового характеру, а тому позивач має сплатити судовий збір в гривень 3028,00 грн.
Крім того, в позовній заяві визначено відповідача по справі, а саме Приватне акціонерне товариство «ЛАКТІС», в той же час позовні вимоги звернуті до Приватного акціонерного товариства «ВІНТЕР».
Суд вважає за належне надати позивачу можливість уточнити склад учасників справи, а саме належного відповідача по даній адміністративній справі.
За приписами частини 1, 2 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду:
- доказу надіслання відповідачу листом з описом вкладення копії позовної заяви та доданих до неї документів в паперовій формі;
- уточненої позовної заяви з уточненим складом учасників справи;
- оригіналу документа про сплату судового збору на суму 30 280,00 гривень за наступними реквізитами: отримувач коштів - Донецьке ГУК/Слов`янська МТГ/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37967785; банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача UA308999980313111206084005658; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу*;101;
Керуючись статтями 2, 3, 44, 94, 126, 132, 133, 160, 161, 169, 248, 251, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заявуГоловного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області до Приватного акціонерного товариства «ЛАКТІС» про стягнення суми боргу на покриття фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 залишити без руху.
Встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Донецькій області строк для усунення недоліків позовної заяви: п`ять дні з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом надання суду:
- доказу надіслання відповідачу листом з описом вкладення копії позовної заяви та доданих до неї документів в паперовій формі;
- уточненої позовної заяви з уточненим складом учасників справи;
- оригіналу документа про сплату судового збору на суму 30 280,00 гривень.
У разі якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, позовна заява повертається позивачеві.
Копію цієї ухвали невідкладно надіслати особі, яка звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя А.Б. Христофоров
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2024 |
Оприлюднено | 04.07.2024 |
Номер документу | 120122681 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Христофоров А.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні