Ухвала
від 03.07.2024 по справі 362/4493/24
ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 362/4493/24

Провадження № 2/362/2322/24

У Х В А Л А

І м е н е м У к р а ї н и

03 липня 2024 року

суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Марчук О.Л., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Комунального житлово-експлуатаційного підприємства Глевахівської селищної ради про стягнення матеріальної і моральної шкоди, судового збору та зобов`язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом, перевіривши який, приходжу до висновку, що його необхідно залишити без руху з наступних підстав.

Норми статті 175 ЦПК України чітко та імперативно визначають вимоги щодо форми і змісту позовної заяви.

Натомість, в порушення пунктів 2, 3, 4 і 8 частини третьої статті 175 ЦПК України, позовна заява не містить:

-відомості пронаявність абовідсутність електронного кабінету у позивача;

-дійсну ціну позову;

-зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні;

-зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових та електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Насамперед, позивач вказує у своїх реквізитах про відсутність відомостей про електронний кабінет.

Зазначене формулювання викликає подив, оскільки позивач має достовірно знати наявний у нього чи ні електронний кабінет!

Тобто, лише позивачу особисто відомо, чи реєстрував він чи ні електронний кабінет.

Зокрема, позивач вказав ціну позову в сумі 576985 гривень 71 копійка.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 176 ЦПК України, у позовах про стягнення грошових коштів, ціна позову визначається сумою, яка стягується.

Натомість, грошові кошти про стягнення яких позивач просить пунктах четвертому і п`ятому прохальної частини заяви є судовими витратами та не включаються до суми яка стягується.

Отже, вказана позивачем ціна позову не відповідає сумі яка стягується.

Тобто, позивачу необхідно вказати дійсну, справжню, реальну ціну позову яка складається із розміру завданої йому матеріальної та моральної шкоди.

Також, вимоги пунктів четвертого і п`ятого прохальної частини позову не є позовними по своїй суті, оскільки не стосуються дій чи бездіяльності відповідача та не можуть бути до нього звернені, оскільки вони взагалі не є предметом спору між сторонами.

Викладені у вказаних пунктах прохальної частини позову прохання не є способами захисту цивільних прав, які використовуються при формулюванні позовних вимог з метою захисту і/або відновлення прав та інтересів які порушені.

Зокрема, вирішення питання про розподіл судових витрат, про що позивач просить у пунктах четвертому і п`ятому прохальної частини заяви, здійснюється судом в силу положень ЦПК України, тобто належить виключно до повноважень суду та не потребує додаткового їх заявлення як позовних.

Тобто, позивачу слід вирішити питання щодо обґрунтованості, доцільності, необхідності заявлення таких позовних вимог та їх формулювання у прохальній частині заяви.

Одночасно, позивачу слід уточнити вимоги пункту сьомого прохальної частини позову та вказати конкретні суми грошових коштів із конкретними реквізитами заяв за якими позивач просить зобов`язати відповідача виплачувати грошові компенсації.

Також, позивачу слід уточнити вимоги пункту восьмого прохальної частини позову та вказати які саме ремонтні роботи (їх вид, кількість, обсяг та інше) позивач просить зобов`язати провести відповідача, оскільки формулювання: «капітальний ремонт» є неконкретним та оціночним і залежить від суб`єктивного сприйняття кожної окремої особи (для одного капітальний ремонт це побілити стіни; для іншого: капітальний ремонт це оздобити житло мармуром).

При цьому, позивачу слід уточнити вимоги пункту дев`ятого прохальної частини позову, вказавши що означає словосполучення «привести ремонт» та зазначити назву населеного пункту і вулиці на якій розташований будинок АДРЕСА_1 із конкретним зазначенням виду ремонтних робіт (їх вид, кількість, обсяг та інше) даху.

Крім того, при подачі позову слід обов`язково дотримуватись вимог статті 177 ЦПК України.

У зв`язку із цим, позивачу слід сплатити судовий збір у розмірі та у спосіб, що встановлений Законом України «Про судовий збір».

Зокрема, позивачу слід врахувати норму частини третьої статті 6 Закону України «Про судових збір», відповідно до якої за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Оскільки, у позові заявлено фактично п`ять позовних вимог:

1.чотири немайнового про:

- зобов`язати відповідача виплатити суму на банківську картку;

- зобов`язати відповідача виплачувати грошові компенсації;

- зобов`язати відповідача «привести» капітальний ремонт квартири;

- зобов`язати відповідача «привести» ремонт даху;

2.одну майнового характеру про:

- стягнення матеріальної та моральної шкоди,

позивачу слід сплатити судовий збір за чотири позовні вимоги немайнового характеру і за одну позовну вимогу майнового характеру.

Після цього, позивачу необхідно додати до позовної заяви документи, що підтверджують сплату ним судового збору у встановленому законом розмірі.

Отже, позивачу необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви у спосіб: шляхом подання нової редакції позовної заяви, яка б повністю відповідала вимогам статей 175 і 177 ЦПК України.

Згідно із частиною першою статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, враховуючи, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, приходжу до висновку, що її слід залишити без руху, про що повідомити позивача та надати йому строк для усунення недоліків.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 175, 177, 185, 258 261 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального житлово-експлуатаційного підприємства Глевахівської селищної ради про стягнення матеріальної і моральної шкоди, судового збору та зобов`язання вчинити дії.

Повідомити про вказане позивача та надати йому строк для усунення недоліків десять днів з дня вручення копії даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

СудВасильківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення03.07.2024
Оприлюднено04.07.2024
Номер документу120136339
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої майну фізичних або юридичних осіб

Судовий реєстр по справі —362/4493/24

Ухвала від 22.01.2025

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Марчук О. Л.

Ухвала від 27.12.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Березовенко Руслана Вікторівна

Ухвала від 06.12.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Березовенко Руслана Вікторівна

Ухвала від 03.07.2024

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Марчук О. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні