Справа №127/18602/24
Провадження № 2/127/2528/24
УХВАЛА
24 червня 2024 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області у складі судді Шаміної Ю.А., розглянувши позовну заяву Кредитної спілки «Партнер» (вул. Пирогова, буд. 55, м. Вінниця, Вінницька область, код ЄДРПОУ 33208974) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості за кредитним договором,
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла позовна заява КС «Партнер» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за Договором кредиту №КСНП-0228 від 13.10.2021 у розмірі 11235,89 грн на підставі положень ст. 526, 530, 610, 612, Глави 71 ЦК України.
Подана заява відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ст. 19, 23, 27 ЦПК України справа належить до юрисдикції та підсудна Вінницькому міському суду Вінницької області.
Відповідно доч.1ст.187ЦПК України,за відсутностіпідстав длязалишення позовноїзаяви безруху,повернення позовноїзаяви чивідмови увідкритті провадженнясуд відкриваєпровадження усправі протягомп`яти днівз днянадходження позовноїзаяви абозаяви проусунення недоліків,поданої впорядку,передбаченому статтею185цього Кодексу; якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суд відкриває провадження не пізніше наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи відповідачів (адресна довідка надійшла до суду 20.06.2024).
Як передбачено ч. 2 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство у порядку позовного провадження здійснюється за правилами загального та спрощеного провадження. Ці правила визначаються ухвалою суду про відкриття провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 19 ЦПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду, зокрема малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціни позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Статтею 274 ЦПК України визначено перелік справ, які підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Зокрема відповідно до ч. 2, 3 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справив порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у справі, судом враховується значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, характер заявлених позовних вимог, виниклі між сторонами спірні правовідносини, предмет доказування та його обсяг, а тому відповідно до положень ч. 3 ст. 274 ЦПК України вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) осіб.
Керуючись ст. 19, 187, 274 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за позовом Кредитної спілки «Партнер» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
2. Розгляд справи провести в спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) осіб.
3. Запропонувати відповідачам надати суду (в копії позивачу) протягом 15днів здня врученняухвали провідкриття провадження відзивна позовз наданнямусіх доказів,що підтверджуютьобставини,на якихґрунтуються запереченнявідповідачів,якщо такідокази ненадані позивачем,та документів,що підтверджуютьнадіслання (надання)відзиву ідоданих донього доказівіншим учасникамсправи. Роз`яснити відповідачам,що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
4. Встановити позивачу п`ятиденнийстрок здня отриманнявідзиву для подання до суду відповіді на відзив з наданням усіх доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтується відзив, якщо такі докази не надані позивачем або відповідачами, та документів, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи.
5. Встановити відповідачам п`ятиденнийстрок здня отриманнявідповіді навідзив для подання заперечення на відповідь з наданням усіх доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтується заперечення на відповідь, якщо такі докази не надані позивачем або відповідачами, та документів, що підтверджують надіслання (надання) заперечення на відповідь і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
6. Роз`яснити сторонам, що справа розглядається у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) осіб за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше; клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідачі мають подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
7. Копію ухвали, копію позовної заяви та доданих документів надіслати учасникам справи рекомендованими листами з повідомленнями про вручення поштового відправлення.
8. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, у мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Шаміна Юлія Анатоліївна
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2024 |
Оприлюднено | 04.07.2024 |
Номер документу | 120140921 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Шаміна Ю. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні