Справа № 953/5700/24
н/п 1-кс/953/4677/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" липня 2024 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні суду в м. Харкові клопотання старшого слідчоговідділу СУГУНП вХарківській області ОСОБА_3 по кримінальному провадженню № 12024221200000420 від 14.02.2024 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, -
встановив:
26.06.2024 до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого про надання тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ХМР, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій, а саме:
-посадової інструкції лікаря нейрохірурга ОСОБА_4 ,
-витягу з наказу про призначення на посаду;
-копії особової картки;
-документів, що підтверджують його освіту;
-характеристику.
На обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що слідчим управлінням ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024221200000420 від 14.02.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 140 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 13.02.2024 до СВ Харківського РУП № 3 ГУНП в Харківській області надійшла ухвала слідчого судді Дзержинського районного суду міста Харкова щодо внесення відомостей до ЄРДР за заявою ОСОБА_5 за фактом неналежного виконання медичними працівниками ІНФОРМАЦІЯ_2 своїх професійних обов`язків, які спричинили тяжкі наслідки у вигляді смерті її неповнолітнього сина ОСОБА_6 , 2007 р.н.
Допитана у якості потерпілої ОСОБА_5 пояснила, що її неповнолітній син ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з моменту народження отримав родову травму, а саме: крововилив та набряк головного мозку. З того часу ОСОБА_7 проходив лікування в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (лікуючі лікарі ОСОБА_8 , ОСОБА_4 ), а також в ІНФОРМАЦІЯ_2 (лікуючий лікар ОСОБА_9 ). За час проходження лікування ОСОБА_7 була проведена операція по встановленню та заміні катетера, зняття швів. 28.11.2023 ОСОБА_7 став скаржитись на болі у животі, після чого, ОСОБА_7 був обстежений в ІНФОРМАЦІЯ_2 , та у нього взяті аналізи. При проведенні УЗД було виявлено лікворну кісту, у зв`язку із чим лікарі порадили терміново звернутись до нейрохірургів у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ХМР. 30.11.2023 мати ОСОБА_5 разом з сином приїхали до лікарянейрохірурга ОСОБА_4 , який пояснив, що нема нічого страшного, це тисне трубка, він не бачить проблем та відпустив їх додому. 01.12.2023 ОСОБА_5 побачила, що у сина за правим вухом витікає лікворна рідина і вони поїхали до лікаря ОСОБА_4 , де їх поклали в стаціонар. Біль у животі сина продовжувалась, про що мати неодноразово говорила лікарю ОСОБА_4 , на що останній порадив вжити знеболюючі препарати. Так було до 11.12.2023, коли стан здоров`я ОСОБА_7 ще сильніше погіршився, після чого вони одразу поїхали до ІНФОРМАЦІЯ_2 , де у період часу з 11.12.2023 року по 18.12.2023 року ОСОБА_7 перебував у реанімації вказаного лікувального закладу, стан був важкий, коли стан здоров`я покращився ОСОБА_7 25.12.2023 був переведений до відділення дитячої нейрохірургії КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 з діагнозом: «Оклюзійна гідроцефалія внаслідок перенесеного перинатального гіпоксично-геморагічного ураження ЦНС. Стан після операцій вентрикуло-перитонеального шунтування системою ЛШС-М середнього тиску 2013р., заміни дистального кінця ЛШС 2013, 2017, 2023 р.р. Ускладнення: Лікворна псевдокіста черевної порожнини. Злукова кишкова непрохідність. Розповсюджений фібринозний перитоніт. Дисфункція абдомінального кінця лікворо - шунтуючої системи. Хронічний вентрикуліт. Інфікування ЛШС.
27.12.2023 дитячим нейрохірургом ОСОБА_4 та хірургом ОДКЛ- ОСОБА_9 ОСОБА_7 проведено оперативне втручання: ІНФОРМАЦІЯ_6 . Передопераційний огляд та загальну анестезію ОСОБА_7 проводила дитячий лікар-анестезіолог ОСОБА_10 .
Коли ОСОБА_7 везли в палату, мати помітила, що сину дуже погано, його трусило, були сині губи, на що, медсестра повідомила, що все добре. Після проведення хірургічного втручання дитина переведена для спостереження в палату інтенсивної терапії для подальшого спостереження, де стан дитини краще не став, з`явились згустки крові по сечовому катетору і дитини була переведена 28.12.2023 до реанімації ІНФОРМАЦІЯ_2 , де 31.12.2023 неповнолітній ОСОБА_7 помер. ОСОБА_5 вважає, що лікування, загальна анестезія ОСОБА_7 проводилось неналежним чином, що потягло за собою смерть останнього. Крім того, ОСОБА_5 зазначила, що, зі слів керівництва лікарні, їй стало відомо, що багато препаратів, які використовуються медичним персоналом лікарні, мають термін придатності, що закінчився. І саме з цим фактом, як одним із головних, і можливо вирішальним чином, вона пов`язує настання смерті її сина.
Слідчий зазначає, що з метою проведення комісійної судово - медичної експертизи виникла необхідність у тимчасовому вилученні: посадової інструкції лікаря нейрохірурга ОСОБА_4 , витягу з наказу про призначення на посаду; копію особової картки; документи, що підтверджують його освіту; характеристику.
Слідчий до судового засідання не з`явилась, надала до суду заяву, в якій просила розглядати клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів без її участі, подане клопотання підтримав в повному обсязі.
Представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 , в судове засідання не з`явився, про день та час розгляду справи повідомлений своєчасно та належним чином.
Слідчий суддя, дослідивши витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, та інші письмові докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню.
Слідчий довів наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 , самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; відомості, які містяться у вказаних документах, можуть бути використані, як докази в кримінальному провадженні. Іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалось, оскільки всі особи, які беруть участь у судовому провадженні не прибули в судове засідання.
Керуючись ст. ст. 159, 163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя,
постановив:
Дозволити старшому слідчому відділу СУ ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 право тимчасового доступу до документів, зобов`язавши КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ХМР, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , видати наступні документи:
-посадову інструкцію лікарянейрохірурга ОСОБА_4 ;
-витяг з наказу про призначення на посаду лікаря-нейрохірурга ОСОБА_4 ;
-копію особової картки лікаря-нейрохірурга ОСОБА_4 ;
-документи, що підтверджують освіту лікаря-нейрохірурга ОСОБА_4 ;
-характеристику лікаря нейрохірурга ОСОБА_4 .
Роз`яснити представнику КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 , що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Встановити строк дії цієї ухвали два місяці, тобто до 03.09.2024.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя - ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2024 |
Оприлюднено | 04.07.2024 |
Номер документу | 120143221 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Шаренко С. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні