Ухвала
від 16.06.2024 по справі 636/4290/24
ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Справа № 636/4290/24 Провадження № 2/636/1824/24

Дата

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

16 червня 2024 року м. Чугуїв

Суддя Чугуївського міського суду Харківської області Карімов І.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до Вільхуватської сільської ради Харківської області про визнання права власності на спадкове майно,

ВСТАНОВИВ:

11 червня 2024 року ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 звернулась до суду з позовною заявою, сформованою в системі «Електронний суд», до Вільхуватської сільської ради Харківської області про визнання права власності на спадкове майно. Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачка є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , і в установленому законом порядку прийняла спадщину шляхом подачі заяви про її прийняття до Великобурлуцької державної нотаріальної контори Харківської області, про що свідчить відкрита спадкова справа за № 128/2021. Спадщина складається із земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 6,3447 га, кадастровий номер 6321484000:02:000:0316. Листом Великобурлуцької державної нотаріальної контори Харківської області № 219/01-16 від 06.06.2024 року відмовлено позивачці у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв`язку з втратою спадкової справи № 128/2021. У зв`язку з чим ОСОБА_1 вимушена звернутись до суду з цим позовом та просить визнати за нею в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на вищевказану земельну ділянку.

Розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 та додані до неї матеріали, суд вважає, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175,177 ЦПК України, виходячи з наступного.

Відповідно до пунктів 4,5,6,8, частини 3 статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб(способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5)виклад обставин,якими позивачобґрунтовує своївимоги;зазначення доказів,що підтверджуютьвказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язків досудовий порядок урегулювання спору; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви. Згідно ч.1 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Згідно ч.5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

На порушення вказаних вимог ЦПК України ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 у позовній заяві не викладені обставини та не надано відповідних доказів наявності або відсутності інших спадкоємців померлого ОСОБА_3 , які відповідно до ст. 1241 ЦК України мають право на обов`язкову частку у спадщині, та приїх наявностіне зазначеніу якостіспіввідповідачів задресою місця проживання або перебування вищевказаних осіб.

Положеннями глави 89 ЦК України визначено порядок оформлення права на спадщину, спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно і зареєструвати право на таку спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна, оскільки право власності на таке майно виникає у спадкоємця з моменту державної реєстрації.

Визнання права власності на спадкове майно у судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку.

Відповідно до приписів Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 22.02. 2012 № 296/5, зареєстрованого в Міністерства юстиції України 22.02. 2012 за № 282/20595, а саме

розділу ІІ глави 10 «Видача свідоцтв про право на спадщину» пункту 2.5. « заведена спадкова справа підлягає обов`язковій державній реєстрації у Спадковому реєстрі та реєстрації у відповідних книгах, передбаченихПравилами ведення нотаріального діловодства, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 22 грудня 2010 року № 3253/5, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2010 року за № 1318/18613.

Забороняється видача свідоцтва про право на спадщину у спадковій справі, заведеній без використання Спадкового реєстру, до її реєстрації у Спадковому реєстрі.

Згідно пункту 2.8. якщо спадщина була відкрита на окремих територіях України до початку їх тимчасової окупації, введення воєнного стану та щодо якої спадкова справа була зареєстрована у Спадковому реєстрі, але не була закінчена, внаслідок знищення спадкової справи або відсутності доступу до місця її зберігання у зв`язку з тимчасовою окупацією чи веденням бойових дій, будь-який (будь-яка) приватний нотаріус (державна нотаріальна контора), до якого (якої) звернувся спадкоємець для завершення спадкування, продовжує провадження такої спадкової справи на підставі відповідної заяви спадкоємця».

Між тим ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 не вказано у позовній заяві та не додано відповідних доказів того, що вона зверталася із заявою про прийняття нею спадщини до нотаріальної контори, і нотаріус у встановленому порядку виніс постанову про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину із зазначенням причин відмови та з урахуванням вимог п. 2.8 глави 10 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України,і щоможе свідчитипро порушенняправ позивачки тазмушує останнюю звертатись досуду заїх захистом.

Відповідно до частин першої третьої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу,протягом п`ятиднів здня надходженнядо судупозовної заявипостановляє ухвалупро залишенняпозовної заявибез руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначеністаттями 175і177цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

У зв`язку із вищезазначеним, вважаю за необхідне залишити позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 без руху для усунення вказаних в ухвалі недоліків шляхом надання нової позовної заяви, надавши для цього позивачу десять днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до Вільхуватської сільської ради Харківської області про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху, надавши позивачу десять днів з дня отримання копії цієї ухвали для усунення вказаних в ухвалі недоліків.

Роз`яснити ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 , що після усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунить недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.

Копію цієї ухвали направити позивачці ОСОБА_1 та її представнику ОСОБА_2 до відома та виконання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя І.В. Карімов

СудЧугуївський міський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення16.06.2024
Оприлюднено04.07.2024
Номер документу120143676
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —636/4290/24

Ухвала від 19.08.2024

Цивільне

Чугуївський міський суд Харківської області

Карімов І. В.

Ухвала від 16.06.2024

Цивільне

Чугуївський міський суд Харківської області

Карімов І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні