Ухвала
від 20.10.2010 по справі 4/79-1397
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"20" жовтня 2010 р. Справа № 4/79-1397

УХВАЛА

Господарський суд Терно пільської області

у складі

Розглянув матеріали справ и

за позовом Комунальног о підприємства "Оренда", вул. К остянтинівська, 13, м. Київ

до Фізичної особи - п ідприємця ОСОБА_2, АДРЕС А_1

про стягнення 16 156 грн. 18 ко п.

За участю представник ів сторін:

позивача: не з'явився

відповідача: не з'явився

Суть справи:

Ухвалою господарськог о суду м. Києва № 06-5-3/784 від 27.07.2010р. по зовну заяву 396 від 21.07.2010 р. (вх. № 1522 в ід 20.08.2010 р.) за позовом Комунальн ого підприємства "Оренда", вул . Костянтинівська, 13, м. Київ до відповідача Фізичної ос оби - підприємця ОСОБА_2, АДРЕСА_1 про стягнення 16 156 гр н. 18 коп., в порядку ч. 1 ст. 17 ГПК Ук раїни, надіслано за підсудні стю до господарського суду Т ернопільської області, оскіл ьки, відповідач - Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 , знаходиться за адресою: 46002, АДРЕСА_1.

Ухвалою господарського су ду Тернопільської області ві д 25.08.2010р. порушено провадження у даній справі та прийнято по зовні матеріали до розгляду в судовому засіданні, призна ченому на 23.09.2010р. на 11 год. 15 хв.

Позивач 18.10.2010р. у канцелярі ю суду подав клопотання № 609 ві д 14.10.2010р. за вх. № 18063 про припиненн я провадження у справі (повто рно надіслане на адресу госп одарського суду 19.10.2010р. за вх. № 18 074) на підставі п. 1-1 ст. 80 ГПК Украї ни, оскільки відповідач пога сив заборгованість у сумі 16 156 г рн. 18 коп., в підтвердження чого подав банківську виписку ві д 25.08.2010р.

Відповідач відзив на позов суду не надав, участь уповнов аженого представника в судов ому засіданні, яке відбулося 20.10.2010р. не забезпечив.

Ухвала від 14.10.2010р. направлена судом відповідачу за адресо ю, згідно позовної заяви № 396 ві д 21.07.2010р., а саме: АДРЕСА_1, одна к повідомлення про вручення поштового відправлення, стан ом на день розгляду справи, ві дділом поштового зв' язку ві дправнику (господарському су ду) не повернуто.

Враховуючи, що відповідач з находиться у місті Тернополі , а згідно п. п. 4.1., 4.2. Нормативів і нормативних строків пересил ання поштових відправлень та поштових переказів, затверд жених наказом Міністерства т ранспорту та зв' язку Україн и від 12.12.2007р. № 1149, нормативний стр ок пересилання місцевої реко мендованої письмової коресп онденції становить чотири дн і (враховуючи день подання по штового відправлення до пере силання в об' єкті поштового зв' язку), тому суд вважає, що відповідач повідомлений нал ежним чином про час, дату та мі сце слухання справи і спір мо же бути розглянуто без участ і відповідача згідно із ст. 75 Г ПК України по наявних у справ і матеріалах.

В судовому засіданні, у відп овідності до ст. 77 ГПК України , розгляд справи відкладався до 14.10.2010р. та 20.10.2010р., у зв' язку з пе ребуванням судді у відпустці , а також для надання можливос ті сторонам прийняти участь у її розгляді та подати витре бувані судом документи.

Технічна фіксація (звукоза пис) судового засідання в пор ядку ст. 81-1 ГПК України не здійс нювалась за відсутності відп овідних клопотань представн иків сторін.

Розглянувши матеріали спр ави, господарським судом вст ановлено наступне:

- відповідно до ст. 11 Цивільн ого кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодав ства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цив ільні права та обов'язки;

- 03.12.2009р. між Комунальним підпр иємством "Оренда" (Орендодаве ць) та Фізичною особою - пі дприємцем ОСОБА_2 (Орендар ) укладено договір № 2826/09 оренди нерухомого майна (нежилих бу дівель, споруд, приміщень) ком унальної власності територі альної громади Подільського району м. Києва (далі - Договір ), відповідно до умов якого Оре ндодавець на підставі розпор ядження Подільської райдерж адміністрації м. Києва від 03.12.2 009р. № 1367 передав, а Орендар прийн яв у оренду нежиле приміщенн я (будівлю, споруду), вартість якого визначена експертним ш ляхом, по вул. Волоській 24 літ. А , площею 73,1 кв. м. для розміщення пункту надання побутових по слуг населенню (п. 1.1. Договору);

- зазначене у п. 1.1. Договору пр иміщення (будівля, споруда) пе редається Орендарю згідно з актом приймання-передачі, що додається до Договору і є йог о невід' ємною частиною (п. 1.2. Д оговору);

- п. 1.4. Договору передбачає, що за користування орендованим приміщенням Орендар сплачує Орендодавцю орендну плату, м ісячний розмір якої згідно з розрахунком орендної плати, що є невід' ємною частиною ц ього Договору, на момент поча тку дії Договору становить 1 5 46 грн. 02 коп., крім того ПДВ - 309 грн . 20 коп., разом - 1 855 грн. 22 коп.;

- розмір орендної плати за к ожний наступний місяць визна чається шляхом коригування р озміру місячної орендної пла ти за попередній місяць на ін декс інфляції за поточний мі сяць оренди. Розмір орендної плати може бути змінено на ви могу однієї із сторін, якщо з н езалежних від них обставин і стотно змінився стан об' єкт а оренди, у разі зміни районно ю радою Методики розрахунку орендної плати, а також в інши х випадках, передбачених зак онодавством (п. п. 1.6., 1.7. Договору );

- у відповідності з п. 1.5. Догов ору орендна плата сплачуєтьс я Орендарем щомісячно, почин аючи з дати фактичного викор истання об' єкта оренди, що п ідтверджується актом прийма ння-передачі;

- п. 2.4 Договору зазначає, що Ор ендар зобов' язаний вносити орендну плату в повному обся зі, незалежно від наслідків г осподарської діяльності, не пізніше 30 числа поточного міс яця на рахунок Орендодавця;

- термін дії Договору встано влений з 03.12.2009р. по 02.12.2012р. (п. 6.2. Дого вору).

Згідно акту прийому приміщ ення (будинку) від 03.12.2009р., підпис аного сторонами та скріплено го відтиском печатки, Комуна льне підприємство "Оренда" на виконання умов Договору та з гідно ордеру № 207 від 03.12.2009р. пере дало, а Фізична особа - під приємець ОСОБА_2 прийняв п риміщення (будинок), розміщен е по вул. Волоській, 24 літ. А., заг альною площею 73,1 кв.м.

Відповідно до ст.ст. 509, 526 Циві льного кодексу України, в сил у зобов' язання одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кр едитора) певну дію (передати м айно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо ) або утриматися від певної ді ї, а кредитор має право вимага ти від боржника виконання йо го обов'язку. Зобов' язання, щ о виникають з договору або з і нших підстав, визначених ст. 11 ЦК України, повинні виконува тися належним чином відповід но до умов договору та вимог ц ього кодексу, інших актів цив ільного законодавства, а за в ідсутності таких умов та вим ог - відповідно до звичаїв д ілового обороту або інших ви мог, що звичайно ставляться.

Взаємовідносини, що склали ся між сторонами у справі суд кваліфікує як взаємовідноси ни, що випливають із договору найму (оренди), згідно якого т а в силу ст. 759 Цивільного кодек су України наймодавець перед ає або зобов' язується перед ати наймачеві майно у корист ування за плату на певний стр ок.

Стаття 762 ЦК України передба чає, що за користування майно м з наймача справляється пла та, розмір якої встановлено д оговором.

Як випливає з матеріалів сп рави, Фізична особа - підп риємець ОСОБА_2 свого обов ' язку по Договору щодо своє часної і повної сплати оренд ної плати за користування пр иміщенням не виконав, допуст ивши станом на 20.08.2010р. (дата звер нення до суду) заборгованіст ь перед Комунальним підприєм ством "Оренда" в розмірі 15 292 г рн. 10 коп.

Відповідно до ст.ст. 526, 530 Цив ільного кодексу України, зоб ов' язання, що виникають з до говору або з інших підстав, ви значених ст. 11 ЦК України, пови нні виконуватися належним чи ном відповідно до умов догов ору та вимог цього кодексу, ін ших актів цивільного законод авства, і в установлений стро к, а оскільки відповідачем да ні строки порушено, він повин ен нести відповідальність, п ередбачену п. 5.2. Договору у виг ляді сплати пені в розмірі 2% в ід суми заборгованості, з ура хуванням індексу інфляції за відповідний період, за кожни й день прострочення, включаю чи день оплати, що відповідно із розрахунком позивача за п еріод з січня 2010р. по липень 2010р. становить 864 грн. 08 коп.

Проте, позивач заявлені по зовні вимоги не підтримав, по давши 18.10.2010р. у канцелярію суду клопотання № 609 від 14.10.2010р. за вх. № 18063 про припинення провадженн я у справі (повторно надіслан е на адресу господарського с уду 19.10.2010р. за вх. № 18074) на підставі п. 1-1 ст. 80 ГПК України, оскільки відповідачем погашено забор гованість у сумі 16 156 грн. 18 коп., в підтвердження чого подав ба нківську виписку від 25.08.2010р.

Державне мито та витрати на інформаційно-технічне за безпечення судового процесу , сплачені позивачем платі жними дорученнями № 1976 від 20.07.2010р . та № 1993 від 22.07.2010р. у відповідност і з вимогами ст.49 ГПК України, п . 3 ст. 8 Декрету Кабінету Мініст рів України №7-93 від 21.01.1993р. “Про д ержавне мито” (із змінами та д оповненнями) та пункту 9 Роз' яснення Вищого арбітражного суду України від 23.08.1994р. №02-5/612 “Пр о деякі питання практики зас тосування статей 80 та 81 Господ арського процесуального код ексу України” (із змінами та д оповненнями), поверненню н е підлягають.

На підставі наведеного, ке руючись ст.ст. 43, 49, 80 п. 1-1, 86 ГПК Укра їни, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Провадження у справі припинити.

Суддя

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення20.10.2010
Оприлюднено05.11.2010
Номер документу12015107
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —4/79-1397

Ухвала від 25.08.2010

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Бурда Н.М.

Ухвала від 23.09.2010

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Бурда Н.М.

Ухвала від 20.10.2010

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Бурда Н.М.

Ухвала від 14.10.2010

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Бурда Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні