Ухвала
від 02.07.2024 по справі 138/1545/24
ЛАДИЖИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 138/1545/24

Провадження № 2/135/300/24

УХВАЛА

про залишенняпозовноїзаявибез руху

02.07.2024 м.Ладижин

Суддя Ладижинського міського суду Вінницької області Корнієнко О.М., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину, визнання права власності в порядку спадкування та поділ спадкового майна,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла справа за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину, визнання права власності в порядку спадкування та поділ спадкового майна.

Дана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання всіх вимог ст. 177 ЦПК України.

Так, відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 1 ст.4Закону України«Про судовийзбір» зазначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року за відповідною ставкою від прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до змісту ч. 3ст.6Закону України«Про судовийзбір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до змісту п. 2 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який станом на 01 січня 2024 року становить 1211,20 грн.

Відповідно до змісту п.1 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як вбачається з позовної заяви позивач звернувся до суду з вимогами немайнового характеру: 1) визнати частково недійсним свідоцтво про право на спадщину за законом, видане ОСОБА_3 в частині частки на квартиру; 2) визнати частково недійсним свідоцтво про право на спадщину за заповітом, видане ОСОБА_2 в частині частки на квартиру, та вимогами майнового характеру: 1) визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/10 частку квартири АДРЕСА_1 ; 2) провести поділ спадкового майна земельної ділянки та 1/5 частки квартири.

Позивачем документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону до позовної заяви не додано.

Таким чином, позивач має сплатити судовий збір в розмірі, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна позовна заява була подана до суду, а саме: по 1211,20 грн за кожну вимогу немайнового характеру.

Крім того, з матеріалів доданих до позовної заяви вбачається, що вони містять висновок оцінщика про вартість майна, згідно якого зазначено, що загальна ринкова вартість об`єкта оцінки складає 1145000 грн, зокрема, 1/5 частки квартири в АДРЕСА_1 , - 950000 грн., вартість земельної ділянки загальною площею 2,1774 га, яка знаходиться за адресою: Вінницька область, Могилів-Подільський район, с/рада Пилипівська 195000 грн.

Відтак, 1 відсоток ціни позову становить 11450 грн., який підлягає сплаті у виді судового збору.

В позовній заяві позивач зазначає, що вартість земельної ділянки складає 195000 грн, вартість квартири 950000 грн.

Суд ставить під сумнів висновок оцінки спеціаліста, так як у м.Ладижин Вінницької області, виходячи із цін на середньостатистичні квартири по АДРЕСА_2 , ринкова вартість 1/5 часки квартири очевидно не становить 950000 грн. Доказів того, що зазначена квартира в м. Ладижин є настільки ексклюзивна і дорогавартісна в матеріалах справи немає, а висновок оцінщика не містить описової частини та методики проведення оцінки. Відтак, суд припускає, що можливо висновок оцінювача містить описку.

При цьому слід відмітити, що штучна зміна підсудності через неправильну оцінку вартості майна оцінювачем є недопустимою.

Тому, щоб вірно вирахувати суму судового збору, яку необхідно сплатити за заявлені майнові вимоги, необхідно позивачу уточнити правильність висновку оцінювання вартості майна, зокрема надавши описову та мотивувальну частину висновку оцінки.

В разі правильності висновку оцінки, позивачу слід сплатити судовий збір від загальної суми вартості майна 1 відсоток ціни позову, що становить 11450 грн. за майнові вимоги та 2422,4 грн. за дві немайнові вимоги. Загальну суму судового збору становитиме 13872,4 грн.

Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК України,суддя,встановивши,що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Викладене дає підстави для висновку, що позовна заява не відповідає вимогам закону, а тому підлягає залишенню без руху з наданням строків на усунення зазначених недоліків. Недоліки підлягають усуненню шляхом уточнення висновку оцінки майна та подання документів, що підтверджують сплату судового збору позивачем у вказаному розмірі, або документів, що підтверджують наявність підстав для звільнення від сплати судового збору.

Керуючись ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

Залишити без руху позову заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину, визнання права власності в порядку спадкування та поділ спадкового майна.

Надати позивачустрок дляусунення недоліківпозовної заяви,протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали, інакше заява буде вважатись неподаною і підлягатиме поверненню позивачу.

Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

СудЛадижинський міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення02.07.2024
Оприлюднено05.07.2024
Номер документу120158122
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —138/1545/24

Ухвала від 16.09.2024

Цивільне

Ладижинський міський суд Вінницької області

Корнієнко О. М.

Ухвала від 11.09.2024

Цивільне

Ладижинський міський суд Вінницької області

Корнієнко О. М.

Ухвала від 23.07.2024

Цивільне

Ладижинський міський суд Вінницької області

Корнієнко О. М.

Ухвала від 11.07.2024

Цивільне

Ладижинський міський суд Вінницької області

Корнієнко О. М.

Ухвала від 02.07.2024

Цивільне

Ладижинський міський суд Вінницької області

Корнієнко О. М.

Ухвала від 23.05.2024

Цивільне

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області

Холодова Т. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні