Ухвала
від 03.07.2024 по справі 337/3702/24
ХОРТИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЗАПОРІЖЖЯ

03.07.2024

ЄУН 337/3702/24

Провадження № 2/337/1637/2024

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

03 липня 2024 року м. Запоріжжя

Суддя Хортицького районного суду міста Запоріжжя Сидорова М.В., розглянувши матеріали позовної заяви Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Петра Дорошенка» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по членським та цільовим внескам,

В С Т А Н О В И В:

28.06.2024 до суду в електронній формі через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Петра Дорошенка», інтереси якого представляє адвокат Пономаренко Олександр Олександрович, до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по членським та цільовим внескам.

Вказана позовна заява не відповідає вимогамст. 177 ЦПК України, а тому підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Так, відповідно до ч. 5, 7 ст. 43 ЦПК України, документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

У разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.

Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Відповідно до абз. 2 ч. 1ст. 177 ЦПК України, у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43 цього Кодексу.

Так, на підтвердження надіслання відповідачу ОСОБА_1 копій поданих до суду документів, позивачем до позовної заяви додано копію опису вкладення до листа, надісланого 27.06.2024 відповідачці ОСОБА_1 , в якому міститься лише два найменування вкладення: позовна заява про стягнення заборгованості по членським та цільовим внескам на 6 арк.; детальний розрахунок заборгованості за послугу по утриманню будинком та прибудинковою територією на 3 арк.

Водночас, в порушення вищевказаних процесуальних норм, доказів надсилання позивачем відповідачці ОСОБА_1 усіх копії поданих до суду документів, які додані до позовної заяви та зазначені в ній як додатки (15 пунктів), до позовної заяви не додано.

Суд звертає увагу позивача на те, що наведена у абз. 2 ч. 1ст.177ЦПК України вимога щодо надання доказів надсилання копії позовної заяви та документів, що додаються до неї, іншій стороні у справі, в першу чергу покликана на необхідність забезпечення дотримання принципів рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом та змагальності сторін, а також надати рівну можливість з іншими особами представити свою позицію перед судом.

У пункті 87 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Салов проти України» (Заява № 65518/01) від 06.09.2005 викладено правову позицію, відповідно до якої принцип змагальності процесу означає, що кожній стороні повинна бути надана можливість ознайомитися з усіма доказами та зауваженнями, наданими іншою стороною, і відповісти на них (рішення у справі Ruiz-Mateos).

Тобто, невід`ємним принципом права на змагальний судовий процес є надання кожній стороні в судовому провадженні можливості розглянути й оспорити будь-який доказ чи твердження, наведені з метою справити вплив на рішення суду.

При цьому, відповідно до ч. 1ст.44ЦПК України учасники судового процесу на їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами, зловживання процесуальними правами не допускається.

У відповідності до ч. 1ст.185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки вказані судом недоліки перешкоджають прийняттю позовної заяви до судового розгляду, то її слід залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків протягом 5 - ти днів з дня отримання копії ухвали.

Вказані недоліки повинні бути усунені шляхом надання суду доказів надіслання відповідачці усіх копій документів, поданих позивачем до суду разом з позовною заявою.

Керуючись ст.175,177,185,259-261,353 ЦПК України,

У Х В А Л И В :

Позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Петра Дорошенка» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по членським та цільовим внескам - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків - 5 (днів) днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Роз`яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною і повернута.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Суддя М.В. Сидорова

СудХортицький районний суд м.Запоріжжя
Дата ухвалення рішення03.07.2024
Оприлюднено05.07.2024
Номер документу120161382
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —337/3702/24

Ухвала від 10.09.2024

Цивільне

Хортицький районний суд м.Запоріжжя

Сидорова М. В.

Ухвала від 12.08.2024

Цивільне

Хортицький районний суд м.Запоріжжя

Сидорова М. В.

Ухвала від 03.07.2024

Цивільне

Хортицький районний суд м.Запоріжжя

Сидорова М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні