Ухвала
від 02.07.2024 по справі 910/8074/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

02.07.2024Справа № 910/8074/24

Суддя Мудрий С.М., розглянувши

позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "НП Констракшин"

до товариства з обмеженою відповідальністю "Дайвер ЛТД"

про зобов`язання виконати гарантійні зобов`язання за договором підряду

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "НП Констракшин" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Дайвер ЛТД" про зобов`язання виконати гарантійні зобов`язання за договором підряду.

Згідно з частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 1 статті 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Частиною 3 статті 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема:

- зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Згідно з п.1 ч.1 статті 163 ГПК України ціна позову визначається: у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.

В поданій позовній заяві позивачем зазначено ціну позову в розмірі 4 200,00 грн.

Проте, в прохальній частині позову просить суд:

1. зобов`язати товариство з обмеженою відповідальністю "Дайвер ЛТД" виконати свої гарантійні зобов`язання за договором підряду №28-А на виконання робіт з укладання нахилоутворюючого бетону з поліпропіленового фіброю середньою товщиною 110 мм з послідуючим нанесенням полімерних покриттів різних типів із використанням полімерного та власними силами і за власний рахунок усунути дефекти,

2. стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Дайвер ЛТД" на користь товариства з обмеженою відповідальністю "НП Констракшин" витрати понесені у зв`язку із проведенням дослідною організацією досліджень, для встановлення причин виявлених дефектфів;

3. стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Дайвер ЛТД" на користь товариства з обмеженою відповідальністю "НП Констракшин" судовий збір в розмірі 3 028,00 грн.

Суд, зазначає, що в пунктів 2 прохальної частини позову відповідачем не зазначено суму витрати понесених у зв`язку із проведенням дослідною організацією досліджень, для встановлення причин виявлених дефектфів, які позивач просить стягнути.

Крім того, в тексті позовної заяви відсутнє будь-яке нормативне обгрунтування стягнення вищезазначених витрат.

Пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" з 1 січня 2024 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 3 028,00 грн.

Згідно з ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з частиною другою статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

В прохальній частині позовної заяви позивач просить:

1. зобов`язати товариство з обмеженою відповідальністю "Дайвер ЛТД" виконати свої гарантійні зобов`язання за договором підряду №28-А на виконання робіт з укладання нахилоутворюючого бетону з поліпропіленового фіброю середньою товщиною 110 мм з послідуючим нанесенням полімерних покриттів різних типів із використанням полімерного та власними силами і за власний рахунок усунути дефекти,

2. стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Дайвер ЛТД" на користь товариства з обмеженою відповідальністю "НП Констракшин" витрати понесені у зв`язку із проведенням дослідною організацією досліджень, для встановлення причин виявлених дефектфів;

Таким чином, позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру (зобов`язати виконати гарантійні зобов`язання за договором підряду) та одну вимогу майнового характеру (стягнення).

Судом враховано, що загальна ціна договору №2024-05/1 на виконання робіт від 23.05.2024 становить 4 200,00 грн.

Таким чином, за подання даної позовної заяви необхідно сплатити судовий збір у розмірі 6 056,00 грн. = 3 028,00 грн. (за немайову вимогу) та 3 028,00 (за майнову).

Проте, до позовної заяви позивачем додано платіжне доручення № 2198 від 21.06.2024 року, яке свідчить про сплату останнім судового збору в сумі 3 028,00 грн.

Таким чином, позивачем не доплачено судовий збір в розмірі 3 028,00 грн.

З огляду на викладене, позивачем не надано належних доказів сплати судового збору у встановленому розмірі.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 162, 163, 164, 174 ГПК України, суд-

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.

3. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою

4. Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя С.М. Мудрий

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.07.2024
Оприлюднено08.07.2024
Номер документу120176818
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду

Судовий реєстр по справі —910/8074/24

Рішення від 25.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

Ухвала від 02.07.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні