ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
02.07.2024Справа № 910/8074/24
Суддя Мудрий С.М., розглянувши
позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "НП Констракшин"
до товариства з обмеженою відповідальністю "Дайвер ЛТД"
про зобов`язання виконати гарантійні зобов`язання за договором підряду
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "НП Констракшин" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Дайвер ЛТД" про зобов`язання виконати гарантійні зобов`язання за договором підряду.
Згідно з частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 1 статті 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Частиною 3 статті 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема:
- зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Згідно з п.1 ч.1 статті 163 ГПК України ціна позову визначається: у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
В поданій позовній заяві позивачем зазначено ціну позову в розмірі 4 200,00 грн.
Проте, в прохальній частині позову просить суд:
1. зобов`язати товариство з обмеженою відповідальністю "Дайвер ЛТД" виконати свої гарантійні зобов`язання за договором підряду №28-А на виконання робіт з укладання нахилоутворюючого бетону з поліпропіленового фіброю середньою товщиною 110 мм з послідуючим нанесенням полімерних покриттів різних типів із використанням полімерного та власними силами і за власний рахунок усунути дефекти,
2. стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Дайвер ЛТД" на користь товариства з обмеженою відповідальністю "НП Констракшин" витрати понесені у зв`язку із проведенням дослідною організацією досліджень, для встановлення причин виявлених дефектфів;
3. стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Дайвер ЛТД" на користь товариства з обмеженою відповідальністю "НП Констракшин" судовий збір в розмірі 3 028,00 грн.
Суд, зазначає, що в пунктів 2 прохальної частини позову відповідачем не зазначено суму витрати понесених у зв`язку із проведенням дослідною організацією досліджень, для встановлення причин виявлених дефектфів, які позивач просить стягнути.
Крім того, в тексті позовної заяви відсутнє будь-яке нормативне обгрунтування стягнення вищезазначених витрат.
Пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" з 1 січня 2024 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 3 028,00 грн.
Згідно з ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з частиною другою статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В прохальній частині позовної заяви позивач просить:
1. зобов`язати товариство з обмеженою відповідальністю "Дайвер ЛТД" виконати свої гарантійні зобов`язання за договором підряду №28-А на виконання робіт з укладання нахилоутворюючого бетону з поліпропіленового фіброю середньою товщиною 110 мм з послідуючим нанесенням полімерних покриттів різних типів із використанням полімерного та власними силами і за власний рахунок усунути дефекти,
2. стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Дайвер ЛТД" на користь товариства з обмеженою відповідальністю "НП Констракшин" витрати понесені у зв`язку із проведенням дослідною організацією досліджень, для встановлення причин виявлених дефектфів;
Таким чином, позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру (зобов`язати виконати гарантійні зобов`язання за договором підряду) та одну вимогу майнового характеру (стягнення).
Судом враховано, що загальна ціна договору №2024-05/1 на виконання робіт від 23.05.2024 становить 4 200,00 грн.
Таким чином, за подання даної позовної заяви необхідно сплатити судовий збір у розмірі 6 056,00 грн. = 3 028,00 грн. (за немайову вимогу) та 3 028,00 (за майнову).
Проте, до позовної заяви позивачем додано платіжне доручення № 2198 від 21.06.2024 року, яке свідчить про сплату останнім судового збору в сумі 3 028,00 грн.
Таким чином, позивачем не доплачено судовий збір в розмірі 3 028,00 грн.
З огляду на викладене, позивачем не надано належних доказів сплати судового збору у встановленому розмірі.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 162, 163, 164, 174 ГПК України, суд-
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою
4. Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя С.М. Мудрий
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2024 |
Оприлюднено | 08.07.2024 |
Номер документу | 120176818 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мудрий С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні