2-о/130/12/2024
130/3514/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" липня 2024 р. м. Жмеринка
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Заярного А.М.,
з участю секретаря судових засідань Мухи Р.П.,
заявника ОСОБА_1 ,
представника заявника ОСОБА_2 ,
заінтересованої особи ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Перша жмеринська державна нотаріальна контора Вінницької області, ОСОБА_3 про встановлення факту родинних відносин,
ВСТАНОВИВ:
13.12.2023 ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, в якій просив встановити, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дійсно являється рідним сином ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Стислий виклад позицій заявника.
ОСОБА_1 являється рідним сином ОСОБА_3 , однак при цьому у ОСОБА_1 відсутні докази родинних відносин між ним та його матір`ю ОСОБА_3 , адже у свідоцтві про народження заявника прізвище матері записано « ОСОБА_4 » (російською мовою), а в паспорті громадянина України та в усіх інших документах її прізвище записано « ОСОБА_5 », таким чином прізвище матері у свідоцтві про народження ОСОБА_1 не відповідає прізвищу, зазначеному у паспорті ОСОБА_3 .
Враховуючи дані розбіжності в документах, заявник не може підтвердити родинні відносини з матір`ю, що в подальшому призведе до труднощів з оформлення спадкових прав, які оформити без встановлення даного факту він не зможе. При цьому матері заявника належить низка майна, а тому виникла необхідність звернутись до суду із даною заявою, оскільки встановити відповідний факт за життя матері легше.
На думку заявника посадовою особою Жмеринського РВ УМВС України у Вінницькій області під час оформлення і видачі йому паспорта громадянина України була допущена звичайна граматична помилка під час написання його прізвища, а точніше його перекладу. Сам заявник та його батьки не звернули уваги та не внесли відповідні виправлення у встановленому законом порядку, що призвело до даних розбіжностей. Батько заявника ОСОБА_6 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , що стверджується свідоцтвом про смерть.
Історія справи.
13.12.2023 ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаною заявою. Справа передана для розгляду судді Грушковській Л.Ю.
18.12.2023 ухвалою судді ОСОБА_7 відкрито провадження у справі.
05.03.2024 надійшло клопотання представника заявника про заміну заінтересованої особи, від якого він в судовому засіданні відмовився.
05.03.2024 ухвалою суду суддю ОСОБА_7 відведено від розгляду справи.
07.03.2024 вищевказана справа надійшла в провадження судді Заярного А.М.
Процесуальні дії, заяви та клопотання.
11.03.2024 ухвалою судді Заярного А.М. цивільна справа прийнята до розгляду та призначено судове засідання на 30.04.2024.
30.04.2024 та 30.05.2024 судове засідання відкладено, в останнє на 02.07.2024.
Представник заінтересованої особи Першої жмеринської державної нотаріальної контори належним и чином повідомлений про час та місце розгляду справи в судове засідання не з`явився, причин неявки суду не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи не надав.
У відповідності до ч.1 ст. 223 ЦПК України, суд розглянув справу у відсутність представника заінтересованої особи.
Позиція учасників у судовому засіданні.
02.07.2024 В судовому засіданні заявник та кого представник заяву підтримали. Додатково представник заявника пояснив, що в органах РАЦС можуть змінити прізвище заявника за заявою матері, однак це призведе до розбіжностей з іншими документами заявника та членів його сім`ї. Цей факт заявнику потрібен для того, що б мати змогла подарувати йому земельну частку (пай), яка згідно вимог ст. 131 ЗК України, може бути відчужена лише на користь іншого з подружжя, родичів (дітей, батьків, рідних (повнорідних і неповнорідних) братів і сестер, двоюрідних братів і сестер, діда, баби, онуків, правнуків, рідних дядька та тітки, племінниці та племінника, пасинка, падчериці, вітчима, мачухи).
Заінтересована особа ОСОБА_3 в судовому засіданні підтвердила, що ОСОБА_1 є її рідним сином, якого вона хоче обдарувати своєю часткою (паєм). Просить задовольнити заяву.
Фактичні обставини, встановлені судом.
Як вбачається з паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 та ідентифікаційного коду, дані документи видані на ім`я ОСОБА_1 (а.с.5,6).
Відповідно до копії витягу з реєстру територіальної громади ОСОБА_1 проживає в АДРЕСА_1 (а.с.7).
Згідно копії свідоцтва про народження батьками ОСОБА_1 зазначені ОСОБА_6 та ОСОБА_3 (прізвища написані російською мовою) (а.с.8).
Паспорт громадянина України виданий на ім`я ОСОБА_8 , що вбачається з копії паспорта (а.с.9), аналогічно на прізвище ОСОБА_3 видані такі документи як: витяг з територіальної громади про місце проживання ОСОБА_3 ; копія свідоцтва про одруження ОСОБА_6 та ОСОБА_9 серії НОМЕР_2 (а.с.9-11).
Відповідно до копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 ОСОБА_6 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.12). Рішенням Жмеринського міськрайонного суду від 12.11.2019 встановлено факт належності ОСОБА_10 посвідчення «Учасника ліквідації аварії на ЧАЕС» (а.с.14,14 зворот).
Як вбачається з довідки про склад сім`ї, виданої квартальним комітетом «Велика Жмеринка» ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , являється рідною матір`ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.13).
Згідно копій державних актів на право власності на землю та копій Витягів з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, копії Витягів з державного земельного кадастру та копії свідоцтва про право на спадщину за законом ОСОБА_3 належить низка нерухомого майна, зокрема земельна ділянка сільськогосподарського призначення (а.с.15-30).
Мотиви суду. Норми права застосовані судом.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.293, п.1 ч.1 ст.315 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають справи про встановлення фактів родинних відносин між фізичними особами, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Згідно з ч. 1 ст. 131 ЗК України, укладення цивільно-правових угод, що передбачають перехід права власності на земельні ділянки, а також набуття права власності на земельні ділянки за такими угодами здійснюються відповідно до Цивільного кодексу України з урахуванням вимог цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 цієї статті, купівля-продаж земельної ділянки здійснюється з дотриманням переважного права на її придбання. Переважне право на придбання земельної ділянки може бути передано його суб`єктом іншій особі, про що такий суб`єкт має письмово повідомити власника земельної ділянки.
Згідно з ч. 3 цієї статті, земельні ділянки сільськогосподарського призначення приватної власності можуть бути відчужені лише за договорами купівлі-продажу, дарування, довічного утримання (догляду), спадкового договору, міни, шляхом внесення до статутного (складеного) капіталу чи шляхом їх передачі у довірчу власність (у разі якщо відповідно до закону право власності особи, яка передала своє майно у довірчу власність, припиняється), чи шляхом звернення стягнення на них.
Земельні ділянки, зазначені в абзаці першому цієї частини:
а) можуть бути відчужені за договором дарування, довічного утримання (догляду), спадкового договору лише на користь іншого з подружжя, родичів (дітей, батьків, рідних (повнорідних і неповнорідних) братів і сестер, двоюрідних братів і сестер, діда, баби, онуків, правнуків, рідних дядька та тітки, племінниці та племінника, пасинка, падчериці, вітчима, мачухи).
В судовому засіданні встановлено, що спір про право відсутній. Враховуючи наявні у справі докази, суд вважає доведеним факт того, що ОСОБА_1 є сином ОСОБА_3 . Цей факт потрібен їм обом, для укладення договору дарування земельної ділянки сільськогосподарського призначення, яка належить на праві приватної власності останній. Це єдиний спосіб встановлення факту, яки не потягне для заявника негативних наслідків по переоформленню інших його та інших членів сім`ї документів, які видані на прізвище ОСОБА_4 .
Керуючись ст.ст. 3-7, 9-10, 13, 19, 76-82, 263-265, 268, 273, 294, 315-319 ЦПК України, Суд
ВИРІШИВ:
Заяву задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дійсно являється рідним сином ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 273 ЦПК України.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_4 ),
ОСОБА_3 (місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_5 ),
Перша жмеринська державна нотаріальна контора Вінницької області (місцезнаходження: 23100, Вінницька область, м. Жмеринка, вул. Київська, буд. 1а, ЄДРПОУ 02887148).
Суддя Андрій ЗАЯРНИЙ
Повний текст рішення виготовлено 04.07.2024
Суд | Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2024 |
Оприлюднено | 08.07.2024 |
Номер документу | 120187062 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Заярний А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні