Справа № 189/1518/24
1-кс/189/104/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.07.2024 року селище Покровське Дніпропетровської області
Слідчий суддя Покровського районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ відділення поліції №5 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого начальником Покровського відділу Синельниківської окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024042140000049 від 14.05.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий за погодженням з прокурором звернувся до слідчого судді Покровського районного суду Дніпропетровської області із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, а саме, про надання тимчасового доступу до:
- тендерної документації, поданої для проведення тендеру на постачання природного газу, з зазначенням особи, яка затверджувала дану тендерну документацію;
- тендерної документації, поданої переможцем тендеру ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »;
- договору на закупівлю №17-524 від 30.08.2018 року з додатковими угодами до нього;
- актів прийому передачі, актів прийому-передачі природного газу, квитанцій, звітів про фінансові результати, платіжних доручень за договором на закупівлю №17-524 від 30.08.2018 року;
- документів у кількості 15 штук, які містять почерк та підписи, виконані ОСОБА_5 у період часу 30.08.2018 року до 03.12.2018 року, які зберігаються у паперовому вигляді у ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_1 , для здійснення їх огляду, з метою подальшого залучення до матеріалів кримінального провадження № 42024042140000049 від 14.05.2024 року, з можливістю тимчасового їх вилучення для призначення та проведення судової почеркознавчої та судової економічної експертиз.
Клопотання мотивоване тим, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 , уклали договір №17-524 від 30.08.2018 року на постачання природного газу з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », на постачання 147,548 тис. м. куб. газу на загальну суму 1 150 874,40 грн. Відповідно до п. 3.4 Договору збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовуються у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, газу та електричної енергії. В подальшому службові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 уклали низку додаткових угод, за умовами яких безпідставно, за відсутності коливань в бік зростання вартості природного газу на внутрішньому ринку України, в період укладання додаткових, збільшено вартість газу за 1 м. куб., разом з тим загальний обсяг поставленого газу зменшено з 147, 548 тис. м. куб. до 77,186 тис. м. куб., при цьому не змінюючи загальну суму договору за поставлений природній газ, що завдало істотної шкоди інтересам держави.
14.05.2024 року за даним фактом ІНФОРМАЦІЯ_4 зареєстроване кримінальне провадження за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що внаслідок укладання додаткових угод, ціну газу було збільшено за 1000 м. куб. газу з 7800,00 грн. до 14910,00 грн.. Тобто, службові особи ІНФОРМАЦІЯ_5 за фактично отримані 77,1868 м. куб. сплатили 1150855,19 грн. замість 602 057,04 грн.
Таким чином, службові особи ІНФОРМАЦІЯ_5 зайво сплатили близько 548 817,37 грн., що призвело до спричинення майнової шкоди державним інтересам, яка більше ніж у 250 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та є тяжкими наслідками.
Слідчий зазначає, що встановити всі обставин даного кримінального правопорушення можливо лише при дослідженні оригіналів наступних документів: тендерної документації, поданої для проведення тендеру на постачання природного газу, з зазначенням особи, яка затверджувала дану тендерну документацію; тендерної документації, поданої переможцем тендеру ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »; договору на закупівлю №17-524 від 30.08.2018 року з додатковими угодами до нього; актів прийому передачі, актів прийому-передачі природного газу, квитанцій, звітів про фінансові результати, платіжних доручень за договором на закупівлю №17-524 від 30.08.2018 року. Крім того, для встановлення усіх обставини вчинення зазначеного кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила, необхідно призначити та провести судову почеркознавчу експертизу, для проведення якої експерту необхідно надати вільні зразки почерку та підписів особи, від імені якої було виконано підписи та записи у досліджуваних документах, виконані у термін, максимально наближений до дати підписання досліджуваних документів. Таким чином, існує необхідність у тимчасовому доступі до документів, які зберігаються у ІНФОРМАЦІЯ_3 , містять почерк та підписи, виконані ОСОБА_5 у період часу з 30.08.2018 року до 03.12.2018 року у кількості 15 документів, які можуть бути використаним судовим експертом у якості вільних зразків почерку та підпису начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_5 .
В судове засідання слідчий та прокурор не з`явилися, надали до суду письмові заяви про розгляд справи без їх участі, клопотання підтримали у повному обсязі і просили його задовольнити.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_3 та представник ІНФОРМАЦІЯ_6 надали суду письмові заяви, про розгляд справи без їх участі, просили вирішити клопотання на розсуд суду.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, дійшов таких висновків.
Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України. Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах та документах відноситься, в т.ч. конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю.
Частиною 6 статті 163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим, інформація та документи, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні самі по собі та в сукупності з іншими доказами, зокрема, необхідні для встановлення вірної правової кваліфікації правопорушення, призначення і проведення відповідних судових експертиз. Ця інформація та документи підпадають під ознаки речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та інших способів довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів не вбачається, у той же час відомості, які містяться в цих документах можливо використовувати як докази, отже клопотання слідчого підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 159-164 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ відділення поліції №5 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого начальником Покровського відділу Синельниківської окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024042140000049 від 14.05.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України задовольнити.
Надати тимчасовий доступ слідчому СВ відділення поліції №5 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 до речей та документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ), а саме, до:
- тендерної документації, поданої для проведення тендеру на постачання природного газу, з зазначенням особи, яка затверджувала дану тендерну документацію;
- тендерної документації, поданої переможцем тендеру ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »;
- договору на закупівлю №17-524 від 30.08.2018 року з додатковими угодами до нього;
- актів прийому передачі, актів прийому-передачі природного газу, квитанцій, звітів про фінансові результати, платіжних доручень за договором на закупівлю №17-524 від 30.08.2018 року;
- документів у кількості 15 штук, які містять почерк та підписи, виконані ОСОБА_5 у період часу 30.08.2018 року до 03.12.2018 року, для здійснення їх огляду, з метою подальшого залучення до матеріалів кримінального провадження №42024042140000049 від 14.05.2024 року, з можливістю тимчасового їх вилучення для призначення та проведення судової почеркознавчої та судової економічної експертиз.
Роз`яснити, що відповідно до вимог ст. 165 КПК України, особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді про тимчасовий доступ речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді. Зазначена в ухвалі слідчого судді, особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Повідомити, що згідно зі ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. У разі, якщо дозвіл на проведення обшуку надано за клопотанням сторони захисту, слідчий суддя, доручає забезпечення його проведення слідчому, прокурору або органу внутрішніх справ за місцем проведення цих дій. Проведення обшуку здійснюється за участю особи, за клопотанням якої надано дозвіл на його проведення, згідно з положеннями цього Кодексу.
Строк дії ухвали - до 02.09.2024 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Покровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2024 |
Оприлюднено | 08.07.2024 |
Номер документу | 120196970 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Покровський районний суд Дніпропетровської області
Чорна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні