ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.07.2024м. ДніпроСправа № 904/2117/24за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "БУД-ТОРГ-ІНВЕСТ", м. Дніпро
до Товариства з обмеженою відповідальністю "РІМ-БУД", м. Дніпро
про стягнення 20 392,30 грн., -
Суддя Бажанова Ю.А.
Без виклику (повідомлення) учасників
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "БУД-ТОРГ-ІНВЕСТ" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "РІМ-БУД" заборгованість за договором поставки №46/02-20 від 21.02.2020 у розмірі 20 392,30 грн.
Судові витрати просить покласти на відповідача.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем порушені умови договору поставки №46/02-20 від 21.02.2020 в частині оплати за поставлений товар.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 17.05.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) учасників за наявними у справі матеріалами.
Через систему "Електронний суд" від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "РІМ-БУД" надійшла заява про визнання позову, в якій просить суд прийняти заяву та повернути позивачу 50% судового збору сплаченого позивачем при подані позовної заяви.
Статтею 248 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Враховуючи достатність часу, наданого учасникам справи для подання доказів, приймаючи до уваги принципи змагальності та диспозитивної господарського процесу, закріплені у статті 129 Конституції України та статтях 13, 14, 74 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає, що господарським судом, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених Господарським процесуальним кодексом України, висловлення своєї правової позиції у спорі та надання відповідних доказів.
Під час розгляду справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
Дослідивши матеріали справи, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
21.02.2020 між Товариством з обмеженою відповідальністю "БУД-ТОРГ-ІНВЕСТ" (покупець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "РІМ-БУД" (постачальник) укладений договір поставки №46/02-20, відповідно до пункту 1.1 постачальник зобов`язується в порядку та на умовах, визначених у цьому договорі, зобов`язується поставити покупцеві будівельні та/або супутні матеріали (товар), а покупець зобов`язується в порядку та на умовах, визначених у цьому договорі, прийняти та оплатити цей товар.
Найменування, одиниці виміру та загальна кількість товару, що є предметом за цим договором, визначаються у рахунках-фактури та видаткових накладних до цього договору, та є його невід`ємною складовою (пункт 1.2 договору).
Платежі за даним договором здійснюються в національній валюті України (гривні) (пункт 2.1 договору).
Ціна товару встановлюється в рахунках, які повинні бути виставлені покупцеві постачальником в термін не пізніше трьох робочих днів з моменту подання заявки (пункт 2.2 договору).
За кожну партію товару, що постачається, покупець перераховує постачальнику оплату згідно наданого рахунка-фактури у безготівковій формі на вказаний у договорі рахунок протягом 7(семи) календарних днів з дня отримання товару, незалежно від того, реалізував покупець товар, чи ні (пункт 2.3 договору).
Передача товару постачальником здійснюється не пізніше 7(семи) календарних днів з дня отримання заявки від покупця (пункт 3.2 договору).
На виконання умов договору Товариство з обмеженою відповідальністю "БУД-ТОРГ-ІНВЕСТ" в період з 10 лютого 2022 року по 21 лютого 2022 року здійснило поставку товару Товариству з обмеженою відповідальністю "РІМ-БУД" на загальну суму 20 392,30 грн., що підтверджується видатковими накладними № БТ00-000432 від 10.02.2022 на суму 10 890,00 грн., та № БТ00-000632 від 21.02.2022 на суму 9 502,30 грн..
Товариство з обмеженою відповідальністю "БУД-ТОРГ-ІНВЕСТ" посилається на несвоєчасну оплату Товариством з обмеженою відповідальністю "РІМ-БУД" отриманого товару за договором поставки №26/02-20 від 21.02.2020, що і є причиною виникнення спору.
Предметом спору є стягнення з відповідача на користь позивача заборгованість за договором поставки №46/02-20 від 21.02.2020 у розмірі 20 392,30 грн.
Предметом доказування у справі є обставини укладання договору поставки №46/02-20 від 21.02.2020, факт поставки товару, строк оплати, строк дії договору, наявність прострочення оплати за договором.
Суб`єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору (частина 1 статті 193 Господарського кодексу України).
Відповідно до статті 265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов`язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 525 Цивільного кодексу України).
Договір є обов`язковим для виконання сторонами (стаття 629 Цивільного кодексу України).
Якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (стаття 530 Цивільного кодексу України).
Позивачем заявлена до стягнення заборгованість у розмірі 20 392,30 грн за договором поставки №46/02-20 від 21.02.2020 за поставлений товар за спірними видатковими накладними № БТ00-000432 від 10.02.2022 та № БТ00-000632 від 21.02.2022.
З урахуванням приписів пункту 2.3 договору строк оплати за поставлений товар згідно спірних видаткових накладних, є таким що настав.
Згідно зі статтею 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідач доказів оплати вартості поставленого товару у розмірі 20 392,30 грн до суду не надав, доводи наведені позивачем в обґрунтування позову у цій частині не спростував, позов визнав
Відповідно до частини 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються. Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.
Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.
Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (статті 76-79 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 46 Господарського процесуального кодексу України крім прав та обов`язків, визначених у статті 42 цього Кодексу відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу.
Згідно з частиною 1 статті 191 Господарського процесуального кодексу України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Суд не приймає відмову позивача від позову, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє (частини 4, 5 статті 191 Господарського процесуального кодексу України).
Товариством з обмеженою відповідальністю "РІМ-БУД" подано до Господарського суду Дніпропетровської області заяву про визнання позову, в якій просить суд прийняти заяву та повернути позивачу 50% судового збору сплаченого позивачем при подані позовної заяви.
Заяву підписано директором товариства Товариства з обмеженою відповідальністю "РІМ-БУД" Шугаєвим Русланом Вікторовичем, повноваження якого підтверджуються рішенням №1 єдиного учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "РІМ-БУД" від 17.01.2011, наказом №1-К від 18.01.2011 та Статутом Товариства з обмеженою відповідальністю "РІМ-БУД".
Дослідивши матеріали справи, господарський суд дійшов до висновку, що заява Товариства з обмеженою відповідальністю "РІМ-БУД" про визнання позову не суперечить закону та не порушує права чи інтереси інших осіб.
За таких обставин є правомірними та підлягають задоволення позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача 20 392,30 грн за договором поставки №46/02-20 від 21.02.2020 за поставлений товар за спірними видатковими накладними № БТ00-000432 від 10.02.2022 та № БТ00-000632 від 21.02.2022.
За положеннями частин 1, 2 статті 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Відповідно до частини 1 статті 130 Господарського процесуального кодексу України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
У разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, а в разі якщо домовленості про укладення мирової угоди, відмову позивача від позову або визнання позову відповідачем досягнуто сторонами за результатами проведення медіації - 60 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову (частина 3 статті 7 Закону України "Про судовий збір").
Враховуючи заяву про визнання позовних вимог, відповідно до статей 129, 130 Господарського процесуального кодексу України, статті 7 Закону України "Про судовий збір" з відповідача на користь позивача підлягає стягненню 1 514,00 грн. судового збору; судовий збір у сумі 1 514,00 грн. підлягає поверненню позивачу з Державного бюджету на підставі ухвали господарського суду.
Керуючись ст.ст. 2, 46, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "БУД-ТОРГ-ІНВЕСТ" до Товариства з обмеженою відповідальністю "РІМ-БУД" про стягнення 20 392,30 грн задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "РІМ-БУД" (49000, м. Дніпро, пл. Десантників, буд. 1, код ЄДРПОУ 35042112) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "БУД-ТОРГ-ІНВЕСТ" (49130, м. Дніпро, вул. Генерала Захарченка, 9-Б, код ЄДРПОУ 39968078) 20 392,30 грн заборгованості, 1 514,00 грн витрат по сплаті судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "БУД-ТОРГ-ІНВЕСТ" (49130, м. Дніпро, вул. Генерала Захарченка, 9-Б, код ЄДРПОУ 39968078) із Державного бюджету України 1 514,00 грн. (одну тисячу п`ятсот чотирнадцять гривень 00 коп.) судового збору, перерахованого платіжною інструкцією №1479 від 07.05.2024, про що постановити ухвалу.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Центрального апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 05.07.2024
Суддя Ю.А. Бажанова
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2024 |
Оприлюднено | 08.07.2024 |
Номер документу | 120203662 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бажанова Юлія Андріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні