ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
05 липня 2024 року м. ХарківСправа № 922/1193/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Присяжнюка О.О.
Без виклику представників сторін.
розглянувши заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Харківської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції (Документ сформований в системі "Електронний суд" 04.07.2024)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1) в інтересах держави, в особі Харківська філіяТовариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" (61109, м. Харків, вул. Безлюдівська, 1) до Дочірнього підприємства "Харківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія" Автомобільні дороги України" (61202, м. Харків, вул. Ахсарова, буд. 2) в особі Філії "Пісочинське ДЕП" Дочірнього підприємства "Харківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (62418, Харківська область, Харківський район, смт. Пісочин, вул. Технологічна, буд. 5) про стягнення коштів
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Харківської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" звернулось до Господарського суду Харківської області із позовною заявою до Дочірнього підприємства "Харківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія" Автомобільні дороги України" в особі Філії "Пісочинське ДЕП" Дочірнього підприємства "Харківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", в якій просить суд:
Стягнути з Дочірнього підприємства "Харківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" в особі Філії "Пісочинське ДЕП" Дочірнього підприємства "Харківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (код ЄДРПОУ 33817555) на користь ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ" в особі ХАРКІВСЬКОЇ ФІЛІЇ ТОВ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ"- суму заборгованості за договором розподілу природного газу № 200104ЕР-0819-23 від 01.07.2023 за період жовтень 2023 - січень 2024 в сумі 79?426,82 грн.
Стягнути з Дочірнього підприємства "Харківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" в особі Філії "Пісочинське ДЕП" Дочірнього підприємства "Харківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (код ЄДРПОУ 33817555) на користь ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ" в особі ХАРКІВСЬКОЇ ФІЛІЇ ТОВ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ"- сплачений судовий збір у розмірі 3028,00 грн.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 11.04.2024 позовну заяву залишено без руху. Встановлено строк на усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення цієї ухвали, встановлено спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надання відомостей про реєстрацію учасників справи в електронному кабінеті в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами;
- зазначення повного найменування, місцезнаходження, поштового індексу, ідентифікаційного коду юридичної особи (позивача та відповідача) в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти.
17.04.2024 від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Харківської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" надійшла заява про усунення недоліків (вх.№ 10265/24), де представник позивача направив до суду уточнену позовну заяву про стягнення заборгованості з зазначенням повного найменування, місцезнаходження, поштового індексу, ідентифікаційного коду юридичної особи (позивача та відповідача) в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, та надав відомості про реєстрацію позивача та відповідача в електронному кабінеті в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 23.04.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №922/1193/24. Постановлено справу розглядати за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 14 травня 2024 року о 12:30.
Від відповідача через систему "Електронний суд" 09.05.2024 надійшов відзив на позовну заяву (вх.№ 12135/24), в якому відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог позивача в повному обсязі та витребувати в позивача оригінали письмових документів. На думку відповідача, звернення до ДП "Харківський облавтодор" в особі філії "Пісочинське ДЕП" є безпідставним та необґрунтованим, а належним відповідачем в даній справі виступає саме філія "Пісочинське ДЕП" ДП "Харківський облавтодор", оскільки відповідно до заяви-приєднання до умов договору розподілу природного газу № 200104ЕР-0819-23 від 01.07.2023 споживачем розподілу природного газу є саме Філія "Пісочинське ДЕП", а не ДП "Харківський облавтодор", про що свідчить підпис начальника філії "Пісочинське ДЕП", а також відповідна печатка філії, а рахунок на оплату № УХФ00001524 від 07.02.2024, який надано позивачем в якості додатку до позовної заяви, на переконання відповідача, є доказом того, що платником рахунків за розподіл природного газу виступає саме Філія "Пісочинське ДЕП" ДП "Харківський облавтодор". Акти наданих послуг № УХФ00008281 від 31.12.2023 та № УХФ00001007 від 31.01.2024 не є підписаними відповідачем, що не може свідчити про факт отримання відповідачем послуг з постачання природного газу. Також не є підписаним з боку відповідача Акт звірки № 227 за договором № 200104ЕР-0819-23 від 01.07.2023 за період з 01.07.2023 по 27.02.2024. Щодо повноважень начальника філії на укладання договору про розподіл природного газу відповідач зазначає, що договір укладено з представником юридичної особи, який не мав повноважень на укладення цього договору, а тому не міг бути їх стороною; філія самостійно не може заключати договори, оскільки вона не має необхідної цивільної (господарської) дієздатності. Військова агресія Російської Федерації проти України та, як наслідок, введення воєнного стану, обумовило те, що підприємство відповідача на даний час має значні фінансові труднощі та опинилося у скрутній фінансово-економічній кризі, а першочерговим для підприємства.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 14.05.2024 підготовче засідання відкладено на 12 червня 2024 року об 11:00 год.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 12.06.2024 року, продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів. Закрито підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті в судовому засіданні на 09 липня 2024 року о 11:30.
05.07.2024 до суду надійшла заява представника позивача товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Харківської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції (Документ сформований в системі "Електронний суд" 04.07.2024).
Дослідивши заяву представника позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Харківської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" про участь у судовому засіданні, призначеному на 09.07.2024 о 11:30, в режимі відеоконференції, суд встановив наступне.
Відповідно до статті 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
У зв`язку із реальною загрозою життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів суду, працівників апарату суду та суддів, керуючись ст. 3 Конституції України, ст. 24 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", рішенням Ради суддів України № 9 від 24.02.2022, враховуючи положення Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" № 64/2022 від 24.02.2022, розпоряджень Харківської обласної військової адміністрації, прийнятих відповідно до ст. 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану", керівництвом Господарського суду Харківської області встановлено особливий режим роботи суду в умовах воєнного стану, відповідно до якого, крім іншого, тимчасово зупинено здійснення судочинства у відкритих судових засіданнях за участю учасників судового процесу до усунення обставин, які зумовлюють загрозу життю, здоров`ю та безпеці громадян в умовах воєнної агресії проти України.
Зважаючи на вказане, а також враховуючи технічну можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції 09 липня 2024 року о 11:30, суд дійшов висновку про задоволення заяви позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Харківської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" про участь у судовому засіданні, призначеному на 09 липня 2024 року о 11:30, в режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Заяву представника позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Харківської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції (Документ сформований в системі "Електронний суд" 04.07.2024) - задовольнити.
Судове засідання у справі №922/1193/24, призначене на 09.07.2024 о 11:30, провести у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за участю представника відповідача, а саме:
ГРОНЬ МИКОЛА
АНАТОЛІЙОВИЧ
ел. пошта ІНФОРМАЦІЯ_1
тел. НОМЕР_1
2. Роз`яснити учасникам справи наступне:
- ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (ст. 197 ГПК України);
- суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників (ст. 197 ГПК України);
- використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки (ст. 197 ГПК України);
- відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису.
- при проведенні судового засідання поза межами приміщення суду заявник повинен дотримуватись вимог Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом ДСА України від 23.04.2020 №196.
3. Роз`яснити учасникам відеоконференції, що для участі у судовому засіданні необхідно:
- використовувати комп`ютерну техніку або смартфон з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення;
- зайти та авторизуватись в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до початку судового засідання;
- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку;
- очікувати запрошення секретаря до участі у судовому засіданні;
- попередити учасника справи про необхідність забезпечення участі у відеоконференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Харківської області за адресою: 61022, місто Харків, площа Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 108.
Копію даної ухвали направити учасникам справи.Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та не підлягає оскарженню. Ухвалу підписано 05.07.2024.
"09" липня 2024 р. 11:30
Суддя О.О. Присяжнюк
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2024 |
Оприлюднено | 09.07.2024 |
Номер документу | 120204574 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Присяжнюк О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні