Дата документу 03.07.2024Справа № 554/6338/24 Провадження № 1-кп/554/1154/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 липня 2024 року м.Полтава
Октябрський районний суд м. Полтави в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
законного представника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, клопотання дізнавача СД Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області, ОСОБА_6 , яке затверджене прокурором Полтавської окружної прокуратури ОСОБА_3 про застосування примусових заходів медичного характеру стосовно
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Полтава, громадянина України, освіта вища, не одруженого, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
який вчинив суспільно небезпечне діяння, яке підпадає під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,
в с т а н о в и в:
18.06.2024 року до суду надійшло вказане вище клопотання, в якому прокурор просить суд застосувати до ОСОБА_7 примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом.
Клопотання мотивовано тим, що ОСОБА_7 вчинив суспільно небезпечне діяння, яке підпадає під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, яке виразилося в незаконному придбанні та зберіганні психотропних речовин без мети збуту. Його причетність до вчинення цього пкримінального правопорушення підтверджена доказами, які зібрані в ході досудового розслідування та надані в розпорядження суду. Згідно висновку судової психіатричної експертизи №305 від 04.06.2024 року ОСОБА_7 на теперішній час страждає на хронічне психічне захворювання у вигляді шизофренії, параноїдальної форми, галюцинаторно параноїдний синдром, і страждав захворюванням в період часу, що відноситься до до інкримінованого йому протиправного діяння.
Вказане вище хронічне психічне захворювання позбавляло його здатності свої дії та керувати ними в період часу, що відноситься до інкримінованого протиправного діяння і позбавляє здатності усвідомлювати свої дії та керувати нами на даний час.
ОСОБА_7 підпадає під дію ч. 2 ст. 19 КК України, за характером психічного захворювання потребує застосування примусових заходів медичного характеру.
У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 підтримав клопотання, просив його задовольнити з підстав, викладених у ньому.
Законний представник ОСОБА_5 , захисник ОСОБА_4 не заперечували проти задоволення клопотання слідчого, погодженого з прокурором.
Через стан здоров`я ОСОБА_7 не зміг прибути в судове засідання.
Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.
Під час судового розгляду встановлено, шо ОСОБА_7 , 02.04.2024, близько 19 год. 00 хв, перебуваючи за місцем свого проживання, що за адресою: АДРЕСА_1 , використовуючи можливості власного мобільного терміналу марки «F150, за допомогою мобільного додатку у месенджері «Telegram», через чат-бот « ІНФОРМАЦІЯ_2 » замовив психотропну речовину PVP, сплативши при цьому через мобільний застосунок грошові кошти в загальній сумі 700 гри
Після оплати ОСОБА_7 отримав повідомлення з координатами про місце розташування придбаної психотропної речовини па карті міста Полтави в АДРЕСА_2 , а саме на території лісових насаджень.
Надалі, 03.04.2024, близько 12 год. 40 хв. ОСОБА_7 прийшов до вказаного місця, неподалік вулиці Київське шосе у м. Полтава, де в лісосмузі за попередньо отриманими координатами та фотографіями, із використанням можливостей програми «Google Maps», встановлений на його телефон марки «F150», в землі, під деревом знайшов згорток з полімерної клейкої стрічки синього кольору, яким обмотано прозорий полімерний пакет на пазовій застібці з кристалічною речовиною білого кольору, загальною масою 0,789 г, яка у собі містить особливо небезпечну психотропну речовину PVP масою 0.0611 г. та поклав до лівої кишені своїх штанів, тим самим незаконно зберігав при собі для власних потреб, без мети збуту.
Причетність ОСОБА_7 до вчинення суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України підтверджено такими доказами:
- даними протоколу огляду місця події від 03.04.2024 року та фототаблицями до нього;
- даними протоколів допиту свідків ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , від 04.04.2024 року, 11.04.2024 року;
Тобто, суспільно-небезпечне діяння, вчинене ОСОБА_7 підпадає під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України, як незаконне придбання та зберігання психотропних речовин без мети збуту.
Згідно висновку судової психіатричної експертизи 305 від 04.06.2024 року ОСОБА_7 на теперішній час страждає на хронічне психічне захворювання у вигляді шизофренії, параноїдальної форми, галюцинаторно параноїдний синдром, і страждав захворюванням в період часу, що відноситься до до інкримінованого йому протиправного діяння.
Вказане вище хронічне психічне захворювання позбавляло його здатності свої дії та керувати ними в період часу, що відноситься до інкримінованого протиправного діяння і позбавляє здатності усвідомлювати свої дії та керувати нами на даний час.
ОСОБА_7 підпадає під дію ч. 2 ст. 19 КК України, за характером психічного захворювання потребує застосування примусових заходів медичного характеру.
Ч.1ст.503КПК Українивстановлено,що кримінальнепровадження щодозастосування примусовихзаходів медичногохарактеру,передбачених закономУкраїни прокримінальну відповідальність,здійснюється занаявності достатніхпідстав вважати,що:
1) особа вчинила суспільно небезпечне діяння, передбачене законом України про кримінальну відповідальність, у стані неосудності;
2) особа вчинила кримінальне правопорушення у стані осудності, але захворіла на психічну хворобу до постановлення вироку.
За результатами розгляду справи суд приходить до висновку, що ОСОБА_7 вчинив суспільно небезпечне діяння, передбачене законом України про кримінальну відповідальність у стані неосудності. На підтвердження судом досліджено надані в розпорядження суду докази, які досліджені. Окрім того, ОСОБА_7 страждає на психічне захворювання та вчинив суспільно небезпечне діяння в стані неосудності.
Відповідно до ч.1, 3 ст.94 КК України, залежно від характеру та тяжкості захворювання, тяжкості вчиненого діяння, з урахуванням ступеня небезпечності психічно хворого для себе або інших осіб, суд може застосувати такі примусові заходи медичного характеру: 1)наданняамбулаторноїпсихіатричної допомогивпримусовомупорядку; 2) госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом; 3) госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги з посиленим наглядом; 4) госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги із суворим наглядом.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про задоволення клопотання слідчого.
Керуючись ст.ст. 19, 94 КК України, ст. ст.503 513 КПК України, суд,
постановив:
клопотання дізнавача СД Полтавського РУП ГУНП в Полтавсьеій області, ОСОБА_6 , яке затверджене прокурором Полтавської окружної прокуратури ОСОБА_3 про застосування примусових заходів медичного характеру стосовно ОСОБА_7 - задовольнити.
Застосувати стосовно ОСОБА_7 примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом.
Скасувати арешт на мобільний марки телефон марки «F150», ІМЕІ: НОМЕР_1 в корпусі чорного кольору, який накладено згідно ухвали слідчого судді Октябрського районного суду м.Полтави від 05.04.2024 року (справа №554/3472/24), повернувши його за належністю.
Ухвала можебути оскарженадо Полтавськогоапеляційного судучерез Октябрськийрайонний судм.Полтави протягомсеми днівз дняїї оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2024 |
Оприлюднено | 08.07.2024 |
Номер документу | 120205660 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Січиокно Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні