Справа № 383/832/24
Номер провадження 2-о/383/44/24
УХВАЛА
08 липня 2024 року Бобринецький районний суд Кіровоградської області в складі головуючого судді Замші О.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Бобринецька державна нотаріальна контора Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса),
- про встановлення факту, що має юридичне значення,-
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 звернулася до Бобринецького районного суду Кіровоградської області з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме просить встановити факт, що ОСОБА_2 є рідною сестрою ОСОБА_1 .
У відповідності до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
До заяви, поданої в порядку окремого провадження можливо застосувати вимоги положень цього Кодексу щодо невідповідності заяви формі та змісту, визначені ст.185 ЦПК України та наслідки недотримання таких вимог.
Згідно ч. 1 ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
У відповідності до п. 5 ч.2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи, зокрема, про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Частиною 3 ст. 42 ЦПК України визначено, що у справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.
Згідно ч. 4 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
До заінтересованих осіб належать особи, які беруть участь у справі та мають у ній юридичну заінтересованість. Коло заінтересованих осіб визначається взаємовідносинами із заявником у зв`язку з обставинами, які підлягають встановленню і які можуть вплинути на їх права та обов`язки. Участь у справі цих осіб зумовлюється тим, що із установленням окремих обставин заявник може реалізувати свої права у правовідносинах, у яких беруть участь і заінтересовані особи. Для цих осіб характерним є те, що їхні суб`єктивні права та обов`язки мають юридичний зв`язок із суб`єктивними правами і обов`язками заявників.
До заінтересованих осіб не можуть бути віднесені органи державної влади та місцевого самоврядування та інші організації, яким закон надає право засвідчити певний юридичний факт, але своєчасно цього не було здійснено, хоча така можливість не втрачена (наприклад, відмова нотаріальної контори засвідчити факт і час пред`явлення документа).
Такі організації не є заінтересованими особами тому, що вони не визначають правових наслідків цього юридичного факту, а лише засвідчують, реєструють його.
Матеріали справи свідчать про те, що як заінтересовану особу до участі у справі залучено Бобринецьку державну нотаріальну контору Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса), однак у даній категорії справ нотаріус не може бути заінтересованою особою, оскільки у нотаріуса не може бути спільних інтересів з особами, які звернулися до нього за вчиненням нотаріальної дії відповідно до ст.9 Закону України "Про нотаріат".
З огляду на це заявником невірно визначено заінтересовану особу, що є недоліком, який перешкоджає можливості відкриття провадження у справі та має бути виправлений заявником.
В силу вимог ч. ч. 1, 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, вважаю, що заява подана без додержання вимог, передбачених Цивільним процесуальним кодексом України, а тому підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст.ст. 185, 260, 294 ЦПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без руху.
Запропонувати заявнику усунути наведені у заяві недоліки, а саме визначити заінтересовану особу відповідно до мети заявленої вимоги.
Встановити заявнику для усунення недоліків строк 10 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Копію ухвали про залишення заяви без руху надіслати заявнику.
У разі не усунення зазначених недоліків у встановлений строк заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана суддею 08.07.2024 року.
Суддя Олена ЗАМША
Суд | Бобринецький районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2024 |
Оприлюднено | 09.07.2024 |
Номер документу | 120222507 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Бобринецький районний суд Кіровоградської області
Замша О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні