ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
08.07.2024Справа № 910/8184/24
Суддя Мандриченко О.В., розглянувши
позовну заяву Акціонерного товариства "Чернівціобленерго"
до Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго"
про стягнення 12 272 213,90 грн, -
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство "Чернівціобленерго" звернулося до Господарського суду міста Києва із позовом, в якому просить суд стягнути з Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" заборгованість за електричну енергію для врегулювання небалансів в сумі 12 011 146,58 грн, 3% річних у розмірі 110 985,52 грн та інфляційні втрати у розмірі 150 081,87 грн, згідно умов договору про врегулювання небалансів.
Згідно частини першої статті 176 Господарського процесуального кодексу України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Разом з тим, відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно пункту 5 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Одночасно частиною другою статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, у позовній заяві позивач зазначає, що Акціонерне товариство "Чернівціобленерго" шляхом підписання заяви про приєднання, приєдналося до умов публічного типового договору про врегулювання небалансів електричної енергії, затвердженого наказом Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" від 16.08.2019 № 441.
Суд зазначає, що в порушення положень частини другої статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивачем до позовної заяви не було долучено ні копії такого типового договору, ні копії зазначеної заяви про приєднання до умов типового договору.
Крім того, у позовній заяві позивач зауважує, що позовні вимоги охоплюють період з листопада 2022 року по вересень 2023 року, та правовідносини охоплюються публічними типовими договорами про врегулювання небалансів електричної енергії, що затверджені наказами Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" від 09.06.2022 № 236 та від 27.01.2023 № 58.
У даному випадку суд також зазначає, що до позовної заяви не було долучено ні копій таких типових договорів, ні копій заяв про приєднання до умов таких типових договорів.
Крім того, до позовної заяви позивачем в якості доказів на підтвердження обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, було долучено відповідні копії актів купівлі-продажу електричної енергії для врегулювання небалансів, актів корегування (врегулювання) до актів купівлі-продажу електричної енергії та рахунків-фактур.
Проте, суд звертає увагу, що вказані документи були складені на підставі умов договору про врегулювання небалансів електричної енергії від 03.05.2019 № 0517-01041.
Суд зазначає, що позовна заява не містить жодного посилання на умови договору про врегулювання небалансів електричної енергії від 03.05.2019 № 0517-01041, позивачем не зазначено жодного обґрунтування щодо можливого порушення відповідачем умов зазначеного договору, а до позовної заяви не було долучено копії такого договору.
Згідно із частиною другою статті 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 162, 164, 234 Господарського процесуального кодексу, України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Акціонерного товариства "Чернівціобленерго" (вул. Прутська, 23-А, м. Чернівці, 58008) залишити без руху.
2. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду:
- письмової інформації, передбаченої пунктом 5 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України, з врахуванням висновків суду, наведених у даній ухвалі;
- всіх наявних у позивача доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, з врахуванням висновків суду, наведених у даній ухвалі;
- доказів надсилання заяви, складеної на виконання вимог даної ухвали суду, на адресу відповідача.
3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Олександр Мандриченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2024 |
Оприлюднено | 10.07.2024 |
Номер документу | 120230141 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні