ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua0,2
УХВАЛА
м. Київ
05.07.2024Справа № 910/8146/24Господарський суд міста Києва Суддя Ярмак О.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1
до 1. ОСОБА_2
2. Приватного підприємства «Солмоней інвест»
3. Фізичної особи-підприємця Кожанової Тетяни Юріївни
про визнання додаткової угоди частково недійсною.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Господарського суду міста Києва з позовом до ОСОБА_2 , Приватного підприємства «Солмоней інвест», Фізичної особи-підприємця Кожанової Тетяни Юріївни про визнання п. 5 додаткової угоди від 18.06.2024 до договору оренди № 1/2020 від 31.12.2020 недійсним.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про відмову у відкритті провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 статті 175 Господарського процесуального кодексу України, зважаючи на наступне.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 4 ГПК України, право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом. Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Зазначене право на звернення до суду може бути реалізоване у визначеному процесуальним законом порядку, оскільки воно зумовлене дотриманням процесуальної форми, передбаченої для цього чинним законодавством, а також встановленими ним передумовами для звернення до суду.
Відповідно до ст. 125 Конституції України, судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.
У статті 20 ГПК України визначений перелік справ, що відносяться до юрисдикції господарських судів, зокрема, відповідно до п.п. 3, 10 ч. 1 ст. 20 ГПК України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, в тому числі у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи або між юридичною особою та її учасником (засновником, акціонером, членом), у тому числі учасником, який вибув, пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності такої юридичної особи, крім трудових спорів, справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб`єктів господарювання та їх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення господарської діяльності, крім актів (рішень) суб`єктів владних повноважень, прийнятих на виконання їхніх владних управлінських функцій, та спорів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем.
При цьому, згідно з ч. 1 ст. 45 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у ст. 4 цього Кодексу.
Подання позовної заяви за правилами Господарського процесуального кодексу України означає, що позовна заява повинна бути подана за правилами предметної та суб`єктної юрисдикції справ відповідно до ст. 20 Господарського процесуального кодексу України.
Спір не підлягає вирішенню в господарських судах України, якщо: спір не є підвідомчим господарському суду, тобто предмет спору не охоплюється статтею 20 ГПК; спір за предметною ознакою підвідомчий господарському суду, але одна зі сторін не може бути учасником господарського процесу, а її право чи інтерес не підлягають судовому захисту у господарському суді.
Дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що позивачем та відповідачем 1. є фізичні особи ОСОБА_1 та ОСОБА_2 відповідно.
З урахування зазначених положень процесуального та матеріального права розгляд даної категорії спорів господарським судом можливий якщо суб`єктом звернення до суду є юридична особа або засновник, акціонер чи член цієї особи, а фізична особа, яка не відноситься до переліченого кола осіб стороною у господарському процесі бути не може.
Спір між сторонами не пов`язаний із захистом корпоративних прав, що виключає розгляд цієї справи в порядку господарського судочинства.
Оскільки позивачем подано даний позов як фізичною особою та визначено відповідачем 1. також фізичну особу, спірні правовідносини між сторонами у справі не регулюються нормами Господарського кодексу України, чи іншими актами господарського й цивільного законодавства з питань здійснення господарської діяльності.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 175 ГПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: заява не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства.
Враховуючи вищевказане, суд прийшов до висновку, що у відкритті провадження у справі слід відмовити та роз`яснити позивачу, що позовна заява підлягає розгляду за правилами цивільного судочинства.
Керуючись ст. 4, 20, 175, 234 ГПК України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
1. Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у справі.
2. Роз`яснити заявнику, що даний спір віднесено до місцевого суду загальної юрисдикції в порядку цивільного судочинства.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена у порядку, встановленому статтею 256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя О.М.Ярмак
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2024 |
Оприлюднено | 10.07.2024 |
Номер документу | 120230514 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Визнання договорів (правочинів) недійсними оренди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ярмак О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні