Ухвала
від 05.07.2024 по справі 260/4294/24
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

05 липня 2024 рокум. Ужгород№ 260/4294/24

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Іванчулинець Д.В., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до Міністерства оборони України, треті особи: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про визнання дій протиправними і зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

01 липня 2024 року ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 (далі позивачі) через представника ОСОБА_5 (далі представник позивачів) звернулися до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Міністерства оборони України (далі - відповідач), треті особи: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (далі треті особи), в якому просять суд:

1) адміністративний позов ОСОБА_1 , що діє в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 задовольнити повністю;

2) визнати протиправним та скасувати рішення, оформленого протоколом засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум від 17.10.2023 № 19/в, про відмову в призначенні частки одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - дружині загиблого ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 період дії воєнного стану військовослужбовця, яка діє в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

3) зобов`язати Міністерства оборони України прийняти рішення про призначення ОСОБА_1 , яка діє в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 частки одноразової грошової допомоги.

Пунктом 5 частини першої статті 171 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Так, частиною першою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина друга статті 122 КАС України).

Предметом спору у даній справі є протиправні, на думку позивачів, дій відповідача, оформлені протоколом засідання комісії Міністерства оборони України № 19/в з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум від 17.10.2023 року та зобов`язання відповідача прийняти відповідне рішення про призначення такої допомоги.

Як вбачається з доказів долучених до позовної заяви, відповідно до витягу з протоколу засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних виплат від 17 жовтня 2023 року № 19/в ОСОБА_1 , яка діяла в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_2 було відмолено було відмовлено у виплаті одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум у зв`язку зі смертю батька військовослужбовця.

Вищевказаний протокол затверджено Міністром оборони України Рустемом Умєровим 31 жовтня 2023 року.

Отже, про порушення свого права позивач повинна була дізнатися ще у жовтня 2023 року, разом з тим даний адміністративний позов було подано тільки 01 липня 2024 року до Закарпатського окружного адміністративного суду.

Відтак, позивач звернулася до суду з позовом понад шестимісячний строк, тобто з пропущенням строку звернення до суду.

Відповідно до частини шостої статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Однак, позивач не подав такої заяви про поновлення строку звернення до суду.

Згідно з частинами першою та другою статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Отже, позивачу необхідно надати заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду з позовними вимогами з обґрунтуванням поважності пропуску цього строку та надати копію такого наказу (за наявності такого), або уточнити позовні вимоги.

Згідно вимог ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладені обставини, суд вбачає наявність підстав для залишення позовної заяви без руху та надання позивачу строку для подання до суду заяви про поновлення строку звернення до суду з зазначенням підстав для поновлення строку та доказів на їх обґрунтування.

Враховуючи наведене та керуючись статтями 122, 123, 160, 161, 169, 241, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до Міністерства оборони України, треті особи: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про визнання дій протиправними і зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.

Надати позивачу 10-ти денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.

Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Суддя Д.В. Іванчулинець

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.07.2024
Оприлюднено10.07.2024
Номер документу120235173
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них сімей із дітьми

Судовий реєстр по справі —260/4294/24

Ухвала від 05.07.2024

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Іванчулинець Д.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні