Справа № 177/1534/24
Провадження № 2/177/853/24
У Х В А Л А
09.07.2024 м. Кривий Ріг
Суддя Криворізького районного суду Дніпропетровської області Суботіна С. А. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Шоста криворізька державна нотаріальна контора, комунальне підприємство «Криворізьке районне бюро технічної інвентаризації» ДОР, про визнання права власності в порядку спадкування за законом,-
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача ОСОБА_1 , адвокат Воловик Я.А., звернулася 04.07.2024 до суду з указаним позовом та просить визнати за ОСОБА_1 право власності на спадщину за законом після смерті чоловіка ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , на 1/3 частку квартири АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч. 1 ст. 187 ЦПК України, суд відкриває провадження в справі за позовною заявою за відсутності підстав для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження.
Ознайомившись з позовною заявою та долученими до неї матеріалами, суд приходить до висновку про необхідність залишення її без руху, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 6 ст. 14 ЦПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Так, у порушення вимог п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, представником позивача в позові не зазначено про наявність або відсутність електронного кабінету сторін та третіх осіб, які не заявляються самостійних вимог щодо предмета спору.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
При зверненні до суду з даним позовом представником позивача визначено ціну позову 75000,00 грн.
Постановою Пленуму Верховного суду України «Про судову практику у справах за позовами про захист права власності» від 22.12.1995 № 20 (зі змінами та доповненнями) передбачено, що вартість спірного майна визначається за погодженням сторін, а за його відсутності - за дійсною вартістю майна на час розгляду спору.
Під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості.
Суд зазначає, що дійсна вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».
В якості доказу вартості майна суду можуть бути подані звіт про оцінку саме ринкової вартості майна.
Дослідженням змісту позовної заяви встановлено, що визначивши ціну позову у розмірі 75000,00 грн, представником позивача не надано обґрунтування та доказів визначеної ціни позову, не зазначено відомостей щодо підтвердження реальної вартості об`єкта майна, з приводу якого заявлено спір, станом на час звернення до суду з даним позовом.
Таким чином, позивачу, відповідно до вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України, слід зазначити про наявність у сторін та третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету та надати документи, якими визначається вартість майна.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України, згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України, її необхідно залишити без руху та надати позивачеві 10-денний строк для усунення виявлених недоліків, перебіг якого обчислювати з дня вручення копії даної ухвали.
Згідно з ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду в установлений строк виконає вимоги, визначені ст.ст. 175, 177 ЦПК України, позовна заява вважатиметься поданою в день її первісного подання до суду.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 258, 260 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Шоста криворізька державна нотаріальна контора, комунальне підприємство «Криворізьке районне бюро технічної інвентаризації» ДОР, про визнання права власності в порядку спадкування за законом, - залишити без руху та надати позивачеві 10-денний строк для усунення недоліків та приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України, який обчислювати з дня отримання копії ухвали.
Копію ухвали направити позивачеві та її представнику за адресою, у тому числі електронною, вказаною в позовній заяві, - для виконання у встановлений судом строк. У разі невиконання ухвали суду позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута позивачеві разом з доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає.
Суддя:
Суд | Криворізький районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2024 |
Оприлюднено | 11.07.2024 |
Номер документу | 120242699 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Криворізький районний суд Дніпропетровської області
Суботіна С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні