Постанова
від 09.07.2024 по справі 757/30252/22-ц
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

справа № 757/30252/22 головуючий у суді І інстанції Новак Р.В.

провадження № 22-ц/824/9885/2024 суддя-доповідач у суді ІІ інстанції Фінагеєв В.О.

П О С Т А Н О В А

Іменем України

09 липня 2024 року м. Київ

Київський апеляційний суд

у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

Фінагеєва В.О. (суддя-доповідач), Кашперської Т.Ц., Яворського М.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження цивільну справу за апеляційною скаргою Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» на рішення Печерського районного суду міста Києва від 28 листопада 2023 року в справі за позовом Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» до ОСОБА_1 , третя особа: Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 Дарницького району м. Києва», про стягнення безпідставно набутих коштів, -

В С Т А Н О В И В:

У листопаді 2021 року ДП «Український інститут інтелектуальної власності»звернулося до суду з позовом та просило стягнути з відповідача на користь позивача кошти в розмірі 39 131,75 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що сторони перебували у трудових відносинах. На підставі листків непрацездатності, виданих відповідачу КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 Дарницького району м. Києва», у період з 04 липня 2022 року по 05 серпня 2022 року, позивачем відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» виплачено відповідачу за рахунок підприємства кошти у розмірі 39 131,75 грн. В подальшому, позивачу стало відомо про перебування громадянина ОСОБА_1 за межами України на час видачі вищевказаних медичних висновків тимчасової непрацездатності. Так, згідно з інформацією, отриманою Державним бюро розслідувань у процесі розслідування кримінального провадження №62022000000000144, де позивача визнано потерпілим, встановлено, що ОСОБА_1 перетнув державний кордон 16 червня 2022 року та не повернувся на територію України. Тобто, у період надходження до роботодавця листків непрацездатності, на підставі яких позивачем була здійснена виплата лікарняних, відповідач перебував за межами країни. У зв`язку з цим, підприємство звернулося до КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Печерського району м. Києва (який видавав ОСОБА_1 листки непрацездатності) з запитом щодо проведення службової перевірки за фактами видачі листків непрацездатності особі, яка перебувала за межами України. Листом Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Печерського району м. Києва від 20 вересня 2022 року було повідомлено про проведення службового розслідування по спірним листкам непрацездатності, внаслідок якого були встановлені факти порушення лікарями Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, яка затверджена Наказом Міністерством охорони здоров`я України від 13.11.2001 № 455 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 04.12.2001 за №1005/6196. Одночасно, повідомлено про призупинення оплати спірних медичних висновків про тимчасову непрацездатність, які надіслані до Фонду соціального страхування.

Рішенням Печерського районного суду міста Києва від 28 листопада 2023 рокуу задоволенні позову ДП «Український інститут інтелектуальної власності» відмовлено.

В апеляційній скарзі ДП «Український інститут інтелектуальної власності»просить скасувати рішення суду першої інстанції через невідповідність висновків суду обставинам справи, неправильне застосування норм матеріального права, порушення норм процесуального права та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити.

В обґрунтування доводів апеляційної скарги позивач вказує про те, що суд першої інстанції не дослідив, не прийняв до уваги та не надав оцінку доказам, наданим позивачем, які отриманні в передбачений законодавством спосіб та порядку, що підтверджують факт порушень лікарями вимог чинного законодавства при видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність відповідача та те, що спірні листки непрацездатності за результатами проведеного розслідування вже не є правомірною підставою для набуття коштів. При проведені КНП «Центр медико-санітарної допомоги» Печерського району міста Києва службового розслідування по спірним листкам непрацездатності встановлено факт порушення лікарями Інструкції № 455. Зазначений факт підтверджено і Правобережним відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у місті Києві. Доказів їх оскарження чи неправомірності матеріали справи не містять. Суд першої інстанції дійшов хибного висновку щодо правильності та законності оформлення лікарняних особі, яка перебувала за межами України, оскільки жодних доказів оформлення лікарняного відповідно до вимог Порядку № 1066 відповідачем не надано. Позивачем доведено факт неправомірності видачі відповідачу листків непрацездатності, а тому відповідач набув грошові кошти без достатньої правової підстави, які зобов`язаний повернути на підставі ст. 1212 ЦК України.

У відзиві на апеляційну скаргу відповідач просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін. Зазначає, що він є інвалідом II групи, якому в період з 20 квітня 2018 року по 12 травня 2018 року було проведено мікрохірургічне видалення пухлини головного мозку (Діагноз - Внутрішньо мозкова пухлина (астроцитома) скроневої ділянки зліва, захворювання проявилося епілептичними нападами.) Після вказаного оперативного видалення за медичними показниками було скеровано медичні документи ОСОБА_1 до клініки Шаріте (м. Берлін, Німеччина). 26 березня 2022 року отримано листа від клініки Шаріте із запрошенням його на лікування після 15 квітня 2022 року до клініки Шаріте, Німеччина. 04 квітня 2022 року Державна установа «Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентенохірургії національної академії медичних наук України» видала направлення, яким скерувала його для подальшого лікування до клініки Шаріте. 15 червня 2022 року Міністерством економіки України за підписом Державного секретаря Олени Бояркіної, погоджено надання частини щорічної відпустки генеральному директору ДП «Укрпатент» ОСОБА_1 з 16 червня 2022 року. Після чого, 16 червня 2022 року, відповідач здійснив перетин кордону між Україною та Польщею, в пункті пропуску Зосин з відповідною відміткою в закордонному паспорті. Окрім того, в липні 2022 року перебував в Hopitaux Universitaires Geneva, що підтверджується відповідним листом від 19 липня 2022 року. Поїздка була обумовлена медичними показниками, не залежала від його волі, а планувалась відповідно після отримання необхідних запрошень та підтверджень про прийняття на лікування, що описано вище та підтверджується документально. Відповідач зазначав про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров`я України від 01.06.2021 № 1066 та Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, де зазначено «На період дії воєнного стану та протягом трьох місяців з дня його припинення або скасування медичний висновок зі встановленою відміткою про тимчасову непрацездатність, що виникла за кордоном, може формуватися лікарем на підставі медичних записів, які внесені таким лікарем відповідно до виданих за кордоном медичних документів (їх копій), що підтверджують тимчасову непрацездатність, за категоріями: «Захворювання або травма загального характеру», «Догляд за хворою дитиною», «Вагітність та пологи», «Ортопедичне протезування». Медичні документи або їх копії можуть бути надіслані поштою або надані лікарю за допомогою технічних засобів електронних комунікацій (електронна пошта, мобільні застосунки, соціальні мережі тощо).

Відповідно до ч. 1 ст. 368 ЦПК України справа розглядається судом апеляційної інстанції за правилами, встановленими для розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, з особливостями, встановленими главою І розділу V ЦПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 369 ЦПК України апеляційні скарги на рішення суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.

Відповідно до ч. 13 статті 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Враховуючи вищезазначене, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи.

Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, апеляційний суд вважає за необхідне апеляційну скаргу залишити без задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються, як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 до 03 серпня 2022 року обіймав посаду Генерального директора ДП «Український інститут інтелектуальної власності» (а. с.10).

Наказом Міністерства економіки України №80-П від 02 серпня 2022 року ОСОБА_1 звільнено з посади генерального директора ДП «Український інститут інтелектуальної власності» з 03 серпня 2022 року з підстав, передбачених контрактом та пунктом 8 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України (а. с. 12).

На підставі листків непрацездатності, виданих ОСОБА_1 КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Печерського району м. Києва у період з 04 серпня 2022 року по 05 серпня 2022 року, ДП «Український інститут інтелектуальної власності» відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» виплатило ОСОБА_1 за рахунок підприємства кошти в сумі 39 131,75 грн., а саме: за листком непрацездатності 4598879-2008848018-1 (дата відкриття 04.07.2022, дата закриття 08.07.2022) - 13 059,45 грн.;за листком непрацездатності 4698843-2009037254-1 (дата відкриття 20.07.2022, дата закриття 22.07.2022) - 7 835,67 грн.; за листком непрацездатності 4698843-2009066809-1 (дата відкриття 23.07.2022, дата закриття 26.07.2022) - 5 223,78 грн.; за листком непрацездатності 4766431-2009170511-1 (дата відкриття 01.08.2022, дата закриття 05.08.2022) - 13 012,85 грн.

Факт перерахунку коштів підтверджується розрахунково-платіжними відомостями за липень та серпень 2022 (а. с. 13).

ОСОБА_1 є інвалідом II групи, якому в період з 20 квітня 2018 року по 12 травня 2018 року було проведено мікрохірургічне видалення пухлини головного мозку (Діагноз - Внутрішньо мозкова пухлина (астроцитома) скроневої ділянки зліва, захворювання проявилося епілептичними нападами.) Після вказаного оперативного видалення, за медичними показниками було скеровано медичні документи ОСОБА_1 до клініки Шаріте (м. Берлін, Німеччина). 26 березня 2022 року отримано листа від клініки Шаріте із Запрошенням ОСОБА_1 на лікування після 15 квітня 2022 року до клініки Шаріте, Німеччина (а. с. 105-108).

04 квітня 2022 року Державна установа «Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентенохірургії національної академії медичних наук України» видала направлення, яким скерувала для подальшого лікування ОСОБА_1 до клініки Шаріте (а. с. 109).

Враховуючи необхідність проходження лікування, ОСОБА_1 звернувся за погодженням до Міністерства економіки України із заявою про отримання частини щорічної відпустки з 16 червня 2022 року.

15 червня 2022 року Міністерством економіки України за підписом Державного секретаря Олени Бояркіної, погоджено надання частини щорічної відпустки генеральному директору ДП «Укрпатент» Кудіну А.В. з 16 червня 2022 року (а. с. 110).

16 червня 2022 року, ОСОБА_1 здійснив перетин кордону між Україною та Польщею, в пункті пропуску Зосин з відповідною відміткою в закордонному паспорті. Окрім того, в липні 2022 року перебував в Hopitaux Universitaires Geneva, що підтверджується відповідним листом від 19 липня 2022 року (а. с. 111- 113).

Міністерством економіки України за підписом Державного секретаря Олени Бояркіної, було погоджено надання відпуски генеральному директору ДП «Укрпатент» Кудіну А.В. без збереження заробітної плати з 25 квітня 2022 року у зв`язку за доглядом хворого члена сім`ї.

05 жовтня 2022 року представником ОСОБА_1 на адресу КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Печерського району міста Києва направлено адвокатський запит №94/10-22 щодо отримання копії листа від 20 вересня 2022 року №2782-1284 (а. с. 114).

Ознайомившись з його змістом встановлено, що КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Печерського району міста Києва направило до Правобережного відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України інформацію щодо проведення службового розслідування та щодо встановлення фактів порушення Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, яка затверджена Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 13.11.2011 № 455 та ініціювала призупинення виплати за заявками-розрахунками, які надіслані до Фонду соціального страхування (а. с. 115-116).

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції послався на положення п. 10 Розділу IV Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров`я, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров`я України 01.06.2021 № 1066, зміни до якого внесені Наказом Міністерства охорони здоров`я №675 від 22.04.2022. Листки непрацездатності №4598879-2008848018-1, №4698843-2009037254-1, № 4698843-2009066809-1, №4766431-2009170511-1 сформовані та видані лікарем законно та без порушень вимог, ставляться до їх оформлення. Крім того, до оспорюваного майна у вигляді коштів не може бути застосована ст. 1212 ЦК України.

Апеляційний суд по суті погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Згідно з частиною першою статті 16 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Частиною першою статті 15 ЦК України визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

З урахуванням цих норм правом на звернення до суду за захистом наділена особа в разі порушення, невизнання або оспорювання саме її прав, свобод чи інтересів, а також у разі звернення до суду органів і осіб, уповноважених захищати права, свободи та інтереси інших осіб або державні та суспільні інтереси.

Отже, під час розгляду спору суд повинен установити, чи були порушені, не визнані або оспорені права, свободи чи інтереси цих осіб, і залежно від установленого вирішити питання про задоволення позовних вимог або відмову в їх задоволенні.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення.

За змістом частини першої статті 4 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, мають застраховані громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Таке право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи і час випробування та день звільнення), якщо інше не передбачено законодавством.

Відповідно до пункту 8 ч. 1 статті 5 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» одним із принципів загальнообов`язкового державного соціального страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, є відповідальність роботодавців та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за реалізацію права застрахованої особи на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за цим Законом.

За змістом ч. 1 ст. 35 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов`язаної з нещасним випадком на виробництві; страхового випадку, зокрема, тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов`язаної з нещасним випадком на виробництві;

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності відповідно до ч. 1 ст. 51 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Відповідно до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров`я України від 13 листопада 2001 року № 455 тимчасова непрацездатність працівників засвідчується листком непрацездатності.

Відповідно до положень п. 10 Розділу IV Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров`я, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров`я України 01.06.2021 № 1066, зміни до якого внесені Наказом Міністерства охорони здоров`я №675 від 22.04.2022, передбачено, що «...На період дії воєнного стану та протягом трьох місяців з дня його припинення або скасування медичний висновок зі встановленою відміткою про тимчасову непрацездатність, що виникла за кордоном, може формуватися лікарем на підставі медичних записів, які внесені таким лікарем відповідно до виданих за кордоном медичних документів (їх копій), що підтверджують тимчасову непрацездатність, за категоріями: «Захворювання або травма загального характеру», «Догляд за хворою дитиною», «Вагітність та пологи», «Ортопедичне протезування». Медичні документи або їх копії можуть бути надіслані поштою або надані лікарю за допомогою технічних засобів електронних комунікацій (електронна пошта, мобільні застосунки, соціальні мережі тощо) ...».

Відповідно до Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої спільним наказом Міністерства охорони здоров`я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03 листопада 2004 року № 532/274/136-ос/1406 листок непрацездатності - це багатофункціональний документ, який є підставою для звільнення від роботи у зв`язку з непрацездатністю та з матеріальним забезпеченням застрахованої особи в разі тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів.

У постановах від 12 квітня 2019 року в справі № 265/563/17 (провадження № 61-217св19), від 05 серпня 2019 року в справі № 638/10227/17 (провадження № 61-3744св18), від 24 лютого 2020 року в справі № 361/7197/16-ц (провадження № 61-90136св19) Верховний Суд вказав, що неналежне виконання лікарем обов`язків щодо ведення документації не дає підстави для висновку, що виданий уповноваженою особою листок непрацездатності не може підтверджувати тимчасову непрацездатність працівника. Відповідальність за порушення лікарем обов`язків по веденню документації покладається безпосередньо на лікаря та не може ніяким чином впливати на працівника.

Як вбачається з матеріалів справи і це встановлено судом, ОСОБА_1 у період з 04 липня 2022 року до 05 серпня 2022 року перебував на лікарняному, що підтверджується листками непрацездатності №4598879-2008848018-1, №4698843-2009037254-1, № 4698843-2009066809-1, №4766431-2009170511-1, виданими КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Печерського району м. Києва. КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Печерського району м. Києва було проведено перевірку обґрунтованості видачі листків непрацездатності. За наслідками перевірки було встановлені факти порушення лікарями Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, яка затверджена Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 13.11.2001 року № 455 та зареєстрована в Міністерстві Юстиції України 04.12.32001 року за № 1005/6196.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, провадить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування виплат за цими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування та здійснює інші функції згідно із затвердженим статутом, - є Фонд соціального страхування України.

Відповідно до порядку здійснення Фондом соціального страхування України перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності чинного на момент видачі відповідачу лікарняних листів, за результатом інформації, отриманої від НСЗУ, орган Фонду приймає рішення про перевірку листка непрацездатності з відміткою у підставах перевірки «За повідомленням НСЗУ».

Однією з підстав для прийняття рішення органом Фонду для проведення перевірки листка непрацездатності є звернення страхувальника (роботодавця), комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації.

Розділом 3 Порядку, встановлено, що перевірка листків непрацездатності проводиться уповноваженими особами органу Фонду. Рішення про проведення перевірки листка непрацездатності оформлюється наказом за підписом керівника органу Фонду.

Наказ про проведення перевірки листка непрацездатності містить інформацію про:

1) підставу про прийняття рішення органом Фонду для проведення перевірки відповідно до пункту 4 розділу II цього Порядку;

2) строки проведення перевірки;

3) документ, на підставі якого сформовано листок непрацездатності;

4) документи, відомості у яких планується перевіряти;

5) уповноваженого працівника органу Фонду;

6) інші відомості, необхідні для проведення перевірки.

Перелік уповноважених лікарів, формується щороку та затверджується наказом виконавчої дирекції Фонду за погодженням з НСЗУ.

Строк проведення перевірки листків непрацездатності уповноваженими особами не може перевищувати 10 календарних днів.

Перевірка медичних висновків про тимчасову непрацездатність здійснюється виключно уповноваженими лікарями.

При перевірці медичного висновку про тимчасову непрацездатність уповноважений лікар перевіряє:

1) дотримання вимог нормативно-правових актів, якими регламентовані порядок ведення первинної облікової медичної документації, проведення експертизи тимчасової непрацездатності, інших чинних нормативно-правових актів у сфері охорони здоров`я;

2) відповідність відомостей, що містяться в медичних записах, відомостям, що містяться у медичному висновку;

3) своєчасність та повноту проведених обстежень, лікування відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров`я;

4) правильність оцінки ступеню важкості стану хворого відповідно до його об`єктивних даних та лабораторних, функціональних, рентгенологічних та інших досліджень в межах випадку тимчасової непрацездатності;

5) причини виникнення гострих та загострення хронічних захворювань (у разі встановлення);

6) відповідність скарг, даних об`єктивного огляду хворого внесеному клінічному та функціональному діагнозам;

7) обґрунтування тимчасової непрацездатності в медичному висновку про тимчасову непрацездатність;

8) дотримання Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров`я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України від 01 червня 2021 року № 1066;

9) правильність відбору та направлення осіб для надання реабілітаційної допомоги, ефективність реабілітаційної допомоги.

За результатом проведення перевірки медичного висновку про тимчасову непрацездатність уповноважений лікар в електронній системі охорони здоров`я формує Висновок про перевірку.

НСЗУ на підставі сформованого Висновку про перевірку шляхом інформаційної взаємодії між електронною системою охорони здоров`я та ЄІАС передає ЄІАС деперсоналізований результат перевірки медичного висновку про тимчасову непрацездатність по застрахованій особі, що містить підсумкову оцінку у форматі «обґрунтовано» / «не обґрунтовано».

Відповідно до розділу 5 вказаного Порядку, результати перевірки листка непрацездатності уповноважений працівник оформлює Актом про перевірку обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності (далі - Акт про перевірку), що має містити в собі аналіз, висновки та пропозиції з усіх питань, що перевірялися, а також підсумкову оцінку перевірки листка непрацездатності.

Уповноважений працівник органу на підставі Акту про перевірку вносить дані ЄІАС щодо результату такої перевірки.

Акт про перевірку надсилається безпосередньо керівнику (уповноваженій особі) закладу охорони здоров`я або фізичній особі - підприємцю, яка має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, у якому був сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність, який перевірявся (далі - суб`єкт господарювання).

Звертаючись до суду з вказаним позовом, позивач не звернув уваги, що ні рішення органу, який призначає допомогу по тимчасовій непрацездатності, ні акту про перевірку обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності суду надано не було.

Матеріали справи не містять доказів визнання у встановленому законом порядку, виданих відповідачу лікарняних листів не обґрунтованими.

З огляду на наведене, апеляційний суд приходить до висновку, що суд першої інстанції, встановивши на основі дослідження всіх наявних у справі доказів у їх сукупності та співставленні, дійшов обґрунтованого висновку про відсутність підстав до задоволення позову.

Висновки суду відповідають фактичним обставинам справи, ґрунтуються на наявних у справі доказах та доводами апеляційної скарги не спростовуються, що відповідно до ст. 375 ЦПК України є підставою до залишення апеляційної скарги без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

На підставі викладеного та керуючись статтями 374, 375, 381, 382-384 ЦПК України, апеляційний суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Апеляційну скаргу Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» залишити без задоволення.

Рішення Печерського районного суду міста Києва від 28 листопада 2023 року залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та оскарженню не підлягає, крім випадків, визначених частиною 3 статті 389 Цивільного процесуального кодексу України.

Судді Фінагеєв В.О.

Кашперська Т.Ц.

Яворський М.А.

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення09.07.2024
Оприлюднено11.07.2024
Номер документу120244830
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про повернення безпідставно набутого майна (коштів)

Судовий реєстр по справі —757/30252/22-ц

Постанова від 09.07.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Фінагеєв Валерій Олександрович

Ухвала від 10.06.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Фінагеєв Валерій Олександрович

Ухвала від 19.04.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Фінагеєв Валерій Олександрович

Рішення від 28.11.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Новак Р. В.

Ухвала від 22.11.2022

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Новак Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні