Ухвала
від 09.07.2024 по справі 642/3916/24
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

09.07.2024

Справа № 642/3916/24

Провадження № 2/642/1219/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2024 року м. Харків

Суддя Ленінського районного суду м.Харкова Вікторов В.В. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулась до Ленінського районного суду м. Харкова з позовною заявою до ОСОБА_2 , в якій просить суд розірвати шлюб укладений між нею та відповідачем, зареєстрований 23 грудня 2016 року Виконавчим комітетом Слатинської селищної ради Дергачівського району Харківської області, актовий запис №22.

Зазначена позовна заява не може бути прийнята до розгляду Ленінським районним судом м. Харкова та підлягає направленню за підсудністю, з наступних підстав.

Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів (ч.1ст.4 ЦПК України).

Питання про територіальну підсудність даного позову суд вирішує, враховуючи правила про підсудність, визначені в статтях 27 (загальна підсудність за місцезнаходженням відповідача), 28 (альтернативна підсудність за вибором позивача), 29 (підсудність справ за участю громадян України, якщо обидві сторони проживають за її межами), 30 (виключна підсудність)ЦПК України.

Згідно загального правила про підсудність (ст. 27 ЦПК України) позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання або перебування відповідача, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до частини десятоїстатті 28 ЦПК Українипозови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред`являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомимзареєстрованиммісцем його проживання чи перебування в Україні.

Виходячи з даного предмету спору і обґрунтувань позивача, викладених у позові, відсутні підстави для визначення підсудності даного позову Ленінському районному суду м. Харкова згідно ст.28, 29, 30 ЦПК України.

Так, згідно відповідей з Реєстру територіальної громади м. Харкова від 09.07.2024 року та Єдиного державного демографічного реєстру №682770 від 09.07.2024 року, інформація щодо реєстрації ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відсутня.

В позовній заяві вказано, що відповідач перебуває в Холодногірській ВК №18 за адресою: м. Харків, вул. Рубанівська, 4, що знаходиться на території Новобаварського району та відноситься до юрисдикції Жовтневого районного суду м.Харкова.

Відповідно до ч. 9 ст.187ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації було встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Згідно з вимогами п.1 ч.1ст.31ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, зокрема, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Спори між судами про підсудність не допускаються (ст. 32 ЦПК України). Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленомустаттею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

З огляду на викладене, цивільна справа підлягає направленню за підсудністю до Жовтневого районного суду м. Харкова (61000, м. Харків, вул. Полтавський шлях, 45) за останнім відомим місцем перебування відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.27, 31, 187 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу передати до Жовтневого районного суду м. Харкова (61000, м.Харків, вул. Полтавський шлях, 45), за підсудністю.

Копію ухвали про передачу справи за підсудністю направити позивачу.

Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини 1статті 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складання судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Суддя В.В. Вікторов

СудЛенінський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення09.07.2024
Оприлюднено12.07.2024
Номер документу120248897
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу

Судовий реєстр по справі —642/3916/24

Рішення від 26.09.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Борисенко О. О.

Ухвала від 27.08.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Борисенко О. О.

Ухвала від 02.08.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Борисенко О. О.

Ухвала від 09.07.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Вікторов В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні