У Х В А Л А
про призначення експертизи
Справа № 126/1315/24
Провадження № 2-о/126/84/2024
"10" липня 2024 р. м. Бершадь
Бершадський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Губко В. І.
присяжних Глазова П.Д., Красножона М.С.
секретар Бурлака А. І.,
за участі заявника ОСОБА_1
представника заявника, адвоката Гнатюк Л.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бершадь цивільну справу за заявою ОСОБА_1 ,заінтересована особа:орган опікита піклуванняДжулинської сільськоїради Гайсинськогорайону Вінницькоїобласті провизнання особинедієздатною тавстановлення наднею опіки,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд з даною заявою, в якій просить визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною та призначити його опікуном ОСОБА_2 .
У поданій заяві ОСОБА_1 заявив клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи для встановлення психічного стану ОСОБА_2 .
Заявник ОСОБА_1 його представник ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи підтримали та просили задовольнити.
Представник заінтересованої особи, ОСОБА_4 , надіслала до суду письмову заяву про розгляд справи в її відсутність.
Розглянувши клопотання заявника, вислухавши думку учасників справи та дослідивши матеріали цивільної справи суд дійшов наступного.
Частиною 1 ст. 103 ЦПК України передбачено, що суд призначає експертизу у справі для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Відповідно до ст. 105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Відповідно до ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Оскільки для вирішення справи потрібні спеціальні знання в області медицини, тому необхідно призначити судово-психіатричну експертизу.
У зв`язку з тим, що для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження в справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст. 103,105, 253, 298 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Призначити у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування Джулинської сільської ради Гайсинського району Вінницької області про визнання особи недієздатною та встановлення над нею опіки, судово-психіатричну експертизу.
Проведення судово-психіатричної експертизи доручити експертам Вінницької філії судово-психіатричних експертиз Державної установи "Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України" (м. Вінниця, вул. Пирогова, 109).
На вирішення експертів поставити наступні питання:
1.Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічне захворювання? Якщо так, то на яке саме та якої форми?
2.Чи здатна ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахуванням наявного психічного захворювання розуміти характер і фактичний зміст власних дій, керувати ними та передбачати їх наслідки?
3. Чи здатна ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахуванням наявного психічного захворювання брати участь у розгляді справи про визнання її недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна?
4. Чи потребує ОСОБА_2 , 12.10.1940 , опіки?
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384 та 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
Копію ухвали направити до Вінницької філії судово-психіатричних експертиз Державної установи "Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України" (м. Вінниця, вул. Пирогова, 109).
На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції.
Учасник справи, якому повну ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя В. І. Губко
Присяжні П.Д. Глазов
М.С. Красножон
Суд | Бершадський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2024 |
Оприлюднено | 12.07.2024 |
Номер документу | 120255826 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: |
Цивільне
Бершадський районний суд Вінницької області
Губко В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні