Справа № 127/15107/24
Провадження № 2/127/2001/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.07.2024 м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області у складі судді Дернової В.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомленням) осіб цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «САКУРА» про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «САКУРА» про стягнення заборгованості з заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку, повернення трудової книжки та просила стягнути зОб`єднання співвласниківбагатоквартирних будинків«Сакура» накористь ОСОБА_1 невиплачені сумипри звільненні(заробітнуплату залютий 2024року тагрошову компенсаціюза невикористанущорічнувідпустку)у розмірі55560,88(зврахуванням податківта зборів),що включає:3310грн.(зврахуванням податківта зборів)заробітна платаза лютий2024року;52250,88грн.(зврахуванням податківта зборів)грошова компенсаціяза невикористанідні щорічноївідпустки; стягнути зОб`єднання співвласниківбагатоквартирних будинків«Сакура» накористь ОСОБА_1 середній заробітокза часзатримки розрахункуу розмірі18862,51грн.(зврахуванням податківта зборів); зобов`язати Об`єднання співвласників багатоквартирних будинків «Сакура» повернути трудову книжку ОСОБА_1 ; стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не виплачено їй заробітну плату у повному розмірі (за лютий 2024 року) та компенсацію за невикористану відпустку при звільненні, внаслідок чого відповідно до ст. 117 КЗпП України також підлягає стягненню середній заробіток за затримку розрахунку при звільненні, а також не повернуто трудову книжку.
Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 07 травня 2024 року було прийнято заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без виклику (повідомлення) сторін; витребувано від Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «САКУРА»: належним чином завіренні копії наказів на прийом та звільнення ОСОБА_1 з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Сакура»; належним чином завірену копію заяви на звільнення ОСОБА_1 з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Сакура»; належим чином завірені копії штатних розписів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Сакура» за період з 01.11.2016 року до 26.02.2024 року; розрахункові листки ОСОБА_1 за грудень 2023 року, січень 2024 року та лютий 2024 року; розрахунок при звільненні та розрахунок нарахування відпустки ОСОБА_1 , однак ні відзиву на позов, ні клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін, ні витребуваних судом доказів до суду не надійшло.
Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 03 липня 2024 року провадження у справі за позовом ОСОБА_1 доОб`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«САКУРА» простягнення заборгованостіз заробітноїплати тасереднього заробіткуза часзатримки розрахунку,повернення трудовоїкнижки у частиніпозовних вимогпро стягненнязаборгованості ззаробітної платита поверненнятрудової книжки було закрито у зв`язку з відмовою від позову.
Вивчивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд дійшов до висновку, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 грудня 1999 року № 3 «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці», задовольняючи вимоги про оплату праці, суд має навести в рішенні розрахунки, з яких він виходив при визначенні сум, що підлягають стягненню; оскільки справляння і сплата прибуткового податку з громадян є відповідно обов`язком роботодавця та працівника, суд визначає зазначену суму без утримання цього податку й інших обов`язкових платежів, про що зазначає в резолютивній частині рішення.
Судом установлено такі фактичні обставини справи та відповідні їм спірні правовідносини.
Як вбачається з трудової книжки серії НОМЕР_1 від 03.09.2007 року ОСОБА_1 , з 03.09.2007 року (наказ № 1 від 03.09.2007 року, протокол № 1 від 03.09.2007 року) до 23.02.2024 року ( протокол № 1/24 від 23.02.2024 року) вона перебувала на посаді голови правління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «САКУРА».
Згідно з ч. 4 ст. 43 Конституції України, кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.
Відповідно до ч.1 ст. 47 КЗпП України, власник або уповноважений ним орган зобов`язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в ст. 116 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення; про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум; в разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.
Відповідно дост.117КЗпП України,в разіневиплати звини власникаабо уповноваженогоним органуналежних звільненомупрацівникові суму строки,зазначені встатті 116цього Кодексу,при відсутностіспору проїх розмірпідприємство,установа,організація повиннівиплатити працівниковійого середнійзаробіток завесь часзатримки подень фактичногорозрахунку; при наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника.
Згідно п.20 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 13 від 24.12.1999 року «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці», при розгляді справи про стягнення заробітної плати у зв`язку із затримкою розрахунку при звільненні, якщо працівникові не були виплачені належні йому від підприємства, установи, організації суми в день звільнення, суд на підставі ст.117 КЗпП України стягує на користь працівника середній заробіток за весь період затримки розрахунку, а при непроведенні його до розгляду справи по день постановлення рішення, якщо роботодавець не доведе відсутності в цьому своєї вини; сама по собі відсутність коштів у роботодавця не виключає його відповідальності.
Відповідно до абзацу 3 п. 2 Порядку, у всіх інших випадках збереження середньої заробітної плати середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов`язана відповідна виплата, а згідно п. 8 Порядку нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком; середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період; у разі коли середня місячна заробітна плата визначена законодавством як розрахункова величина для нарахування виплат і допомоги, вона обчислюється шляхом множення середньоденної заробітної плати, розрахованої згідно з абзацом першим цього пункту, на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді .
Заробітна плата ОСОБА_1 за грудень 2023 року та січень 2024 року становила по 9030 грн. на місяць, тобто її заробітна плата за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов`язана відповідна виплата, склала 18060 грн.
У грудні 2023 року кількість робочих днів становила 21, а у січні 2024 року кількість робочих днів становила 23, тобто всього 44 робочі дні.
Отже, середньоденна заробітна плата ОСОБА_1 становить 18060 грн./44 робочі дні = 410,45 грн. на день.
Середній заробітокза затримкурозрахунку призвільненні підлягаєвиплаті ОСОБА_1 за періодз 24.02.2024року (наступнийдень заднем,коли повиненбув бутиздійснений розрахунокпри звільненні)до 16.05.2024року (деньфактичного розрахунку). Кількість робочих днів за період з 24.02.2024 року до 16.05.2024 року становила 83 робочі дні.
Таким чином, середній заробіток за затримку розрахунку при звільненні, який підлягає виплаті, становить 34 067,35 грн. (410,45 грн. на день * 83 робочі дні).
Однак, відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межахзаявлених неювимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках, а тому з Об`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«САКУРА»на користь ОСОБА_1 підлягаєстягненню 18862,51грн.середнього заробіткуза затримкурозрахунку призвільненні (сумавизначена безутримання податкуз доходівфізичних осібта іншихобов`язкових платежів),тобто позовпідлягає задоволеннюу повномуобсязі.
Питання судових витрат суд вирішує відповідно до вимог ч. 1 ст. 141 ЦПК України та вважає за необхідне стягнути з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «САКУРА»на користь ОСОБА_1 1211,20 грн. судового збору.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 13, 81, 141, 263-265, 259, 268, 273 ЦПК України, на підставі ст. 43 Конституції України, ст. 47, 116-117 КЗпП України, Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 100 від 8 лютого 1995 року, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути зОб`єднання співвласників багатоквартирного будинку «САКУРА»на користь ОСОБА_1 18862,51 грн. середнього заробітку за затримку розрахунку при звільненні (сума визначена без утримання податку з доходів фізичних осіб та інших обов`язкових платежів).
Стягнути з Об`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«САКУРА»на користь ОСОБА_1 1211,20 грн. судового збору.
Апеляційна скаргана рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його складення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 )
Об`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку «САКУРА» (м. Вінниця, вул. А. Первозванного, буд. 2а; код ЄДРПОУ 25508113)
Суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2024 |
Оприлюднено | 12.07.2024 |
Номер документу | 120257453 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Дернова В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні