7000/24-Вих
Справа № 307/5869/23
Провадження № 2/307/1042/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 липня 2024 року м. Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області в особі головуючої судді Сойми М.М., за участю секретаря с/з Ваш Е.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Тячів Закарпатської області Україна клопотання представникапозивача ОСОБА_1 -адвоката МаричаІвана Юрійовичапро розглядсправи впорядку загальногопозовного провадженняв цивільнійсправі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Закарпатський завод «Електроавтоматика» про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, в порядку спадкування,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернуласядо судуз позовом до відповідача Акціонерного товариства «Закарпатський завод «Електроавтоматика» про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, в порядку спадкування.
Ухвалою судді Тячівського районного суду Закарпатської області Гримута В.І. від 14 грудня 2023 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі за вказаною позовною заявою, постановлено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін та призначено судове засідання.
09 липня 2024 року представник позивача ОСОБА_1 адвокатМарич ІванЮрійович подав до суду клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження. Клопотання мотивоване тим, що відповідно до правових висновків ВС спадкові справи повинні розглядатися у порядку загального позовного провадження. Просить призначити розгляд даної справи за правилами загального позовного провадження та призначити підготовче судове засідання.
Позивач ОСОБА_1 та її представник адвокат Марич І. Ю. в судове засідання не з`явилися.
Представник відповідача Акціонерного товариства«Закарпатський завод«Електроавтоматика» в судове засідання не з`явився.
Відповідно доч. 2 ст.247ЦПК Україниу разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Марича Іван Юрійовича та дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Справи у спорах щодо спадкування не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження і така правова позиція сформульована у Постанові Верховного Суду від 11 липня 2019 року у справі № 643/6628/16-ц (провадження № 61-23827св18). Аналогічна позиція сформульована також в постанові Верховного Суду від 27 січня 2021 року.
Відповідно до пункту 2 частини четвертої статті 274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.
Відповідно до ч. 6ст. 277 ЦПК України,якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне перейти від розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження до розгляду справи за правилами загального позовного провадження та продовжити розгляд справи зі стадії підготовчого засідання у відповідності до вимог ч. 6ст.277ЦПК України, відкривши провадження у справі в порядку загального позовного провадження та призначивши підготовче засідання.
Керуючись ст. ст. 187, 196, 260, 261, 274, ч. 6 ст. 277 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвокатаМарича ІванаЮрійовича про розгляд справи в порядку загального позовного провадженнязадовольнити.
Перейти від розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження до розгляду за правилами загального позовного провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Закарпатський завод «Електроавтоматика» про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, в порядку спадкування.
Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 доАкціонерного товариства«Закарпатський завод«Електроавтоматика» простягнення нарахованої,але невиплаченої заробітноїплати, в порядку спадкування, в порядку загального позовного провадження.
Справу призначити до підготовчого судового засідання за правилами загального позовного провадження в приміщенні Тячівського районного суду Закарпатської області за адресою: м. Тячів, вул. Незалежності, 120, Закарпатської області, Україна.
Підготовче судове засідання призначити на 13 : 30 год. 19 вересня 2024 року.
Про день, час та місце підготовчого засідання повідомити учасників судового засідання.
Надіслати сторонам копію ухвали про відкриття провадження у справі.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогамст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ст.178ч.4ЦПКУкраїни одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву, пояснення та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ст. 178 ч. 8ЦПК України).
Відповідно до ст. 193 ч. 1ЦПК Україниу строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/sud0711/.
Ухвала може бути оскаржена у зв`язку з порушенням правил підсудності протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до Закарпатського апеляційного суду.
Ухвалу складено 09 липня 2024 року.
Головуюча: Сойма М.М.
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2024 |
Оприлюднено | 12.07.2024 |
Номер документу | 120259985 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Сойма М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні