Справа №766/10962/24 н/п 2/766/11089/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 липня 2024 р. м. Херсон
Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Кузьміна О.І., розглянувши позовну заяву адвоката Сергет Володимира Володимировича, який діє в інтересах ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , яка діє в своїх інтересах та неповнолітнього ОСОБА_3 до Публічного акціонерного товариства «Укрпошта», Приватного акціонерного товариства «Європейський страховий альянс», третя особа ОСОБА_4 про відшкодування (немайнової) моральної шкоди завданої в результаті дорожньо-транспортної пригоди,-
ВСТАНОВИВ:
Представник позивачів звернувся до Херсонського міського суду Херсонської області з позовом до Публічного акціонерного товариства «Укрпошта», Приватного акціонерного товариства «Європейський страховий альянс», третя особа ОСОБА_4 про відшкодування (немайнової) моральної шкоди завданої в результаті дорожньо-транспортної пригоди.
Перевіривши позовну заяву, суд дійшов висновку, що пред`явлена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Позивачі в позовній заяві посилаються на п. 2 ч. 1ст. 5 ЗУ «Про судовий збір», як на підставу звільнення від сплати судового збору.
Проте, з позовної заяви та доданих матеріалів встановлено, що спір виник внаслідок ДТП, в результаті чого пошкоджено транспортний засіб позивача та завдано позивачу моральної шкоди, відтакне вбачається вимог про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, а також смертю фізичної особи.
Відповідно до ч. 4ст. 177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно правової позиції Верховного Суду висвітленої у постанові по справі № 761/11472/15-ц від 28 листопада 2018 року вимога про відшкодування моральної шкоди, визначена у грошовому вимірі, є майновою вимогою, а отже, судовий збір підлягає стягненню як за вимогу майнового характеру.
Відповідно до п.п. 1) п.1 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір »Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно п.1) ч. 1ст. 176 ЦПК Україниціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Згідно з п.п.5) п.1 ч.2ст.4 Закону України «Про судовий збір»ставка судового збору за подання до суду позовної заяви про відшкодування моральної шкоди встановлюється у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Абзац 2 частини 7 статті 6 Закону України «Про судовий збір» регламентує, що у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом, тому за подання до суду вказаної позовної заяви, кожен з позивачів повинен сплатити судовий збір не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто по 1211,20грн.
Виходячи з вищевикладеного, позивачам необхідно надати документи, що підтверджують сплату судового збору або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивачі при наданні до суду квитанції про сплату судового збору мають врахувати, що сума сплаченого судового збору повинна бути зарахована до спеціального фонду державного бюджету.
Згідно ч. 1ст. 185ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст.175,177,185,260 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву адвоката Сергет Володимира Володимировича, який діє в інтересах ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , яка діє в своїх інтересах та неповнолітнього ОСОБА_3 до Публічного акціонерного товариства «Укрпошта», Приватного акціонерного товариства «Європейський страховий альянс», третя особа ОСОБА_4 про відшкодування (немайнової) моральної шкоди завданої в результаті дорожньо-транспортної пригоди - залишити без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху направити позивачам.
Надати позивачам строк для усунення недоліків п`ять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, позовна заява вважатиметься не поданою та буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремому оскарженню не підлягає.
СуддяО. І. Кузьміна
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2024 |
Оприлюднено | 12.07.2024 |
Номер документу | 120264760 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Кузьміна О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні