Провадження № 2/359/1805/2024
Справа № 359/2358/24
УХВАЛА
10 липня 2024 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі
головуючого судді Муранової-Лесів І.В..
за участі секретаря судового засідання - Бокей А.В.,
позивача - ОСОБА_1 ,
відповідача - ОСОБА_2 ,
представника відповідача - ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Борисполі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Громадської організації садівницького товариства «Буревісник-3», ОСОБА_2 про визнання дій не законними та зобов`язання вчинити дії -
встановив:
20.03.2024 до Бориспільського міськрайонного суду Київської області від представника позивача, адвоката Ніцу І.Г. надійшла вище зазначена позовна заява.
Ухвалою від 27 травня 2024 року було відкрито провадження у цивільній справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначеного до судового розгляду на 10 липня 2024 року.
Разом із з цим зі змісту назви ухвали, суддею мало бути вирішено питання щодо відкриття провадження за правилами загального позовного провадження та відповідно призначення підготовчого засідання.
У судовому засіданні представником відповідача ОСОБА_3 звернуто увагу суду, що згідно з ухвалою про відкриття провадження справа має розглядатися в порядку спрощеного провадження. Такої ж думки притримується відповідач ОСОБА_2 .
Разом із з цим позивач ОСОБА_1 вважає, що справа має розглядатися в порядку загального позовного провадження.
Заслухавши думку учасників справи, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно довимог ч.1ст.274ЦПК Україниу порядкуспрощеного позовногопровадження розглядаютьсясправи: 1)малозначні справи; 2)що виникаютьз трудовихвідносин; 3) про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд.
В силу вимог ч.2, ч.3 цієї статті у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенніпитання пророзгляд справив порядкуспрощеного абозагального позовногопровадження судвраховує: 1)ціну позову; 2)значення справидля сторін; 3)обраний позивачемспосіб захисту; 4)категорію таскладність справи; 5)обсяг тахарактер доказіву справі,в томучислі чипотрібно усправі призначитиекспертизу,викликати свідківтощо; 6)кількість сторінта іншихучасників справи; 7)чи становитьрозгляд справизначний суспільнийінтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно доположень ч.6ст.19ЦПК Українидля цілейцього Кодексумалозначними справамиє: 2)справи незначноїскладності,визнані судоммалозначними,крім справ,які підлягаютьрозгляду лишеза правиламизагального позовногопровадження,та справ,ціна позовув якихперевищує двістіп`ятдесят розмірівпрожиткового мінімумудля працездатнихосіб; 3) справи про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, якщо такі вимоги не пов`язані із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства); 4) справи про розірвання шлюбу.
Встановлено, що предмет спору у справі, що розглядається, не віднесений до визначеного чинним процесуальним законодавством переліку справ, які є малозначними та підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
За змістом позовної заяви позивач не заявляв клопотання щодо розгляду даної справи в порядку спрощеного провадження і на цей час вважає, що справа має розглядатися в порядку загального позовного провадження.
Про необхідність розгляду справи за правилами загального позовного провадження також свідчить обсяг та характер наданих сторонами доказів, що не виключає можливого виклику свідків, а також, невиключно, уточнення заявлених позовних вимог.
Таким чином, на переконання суду, ця справа має і мала розглядатися в загальному позовному порядку, що слідує з назви ухвали про відкриття провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначення до підготовчого судового засідання від 27.05.2024 (а.с.88-89), проте, вочевидь, в силу допущеної описки, у резолютивній частині ухвали було зазначено про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Отже, з метою усунення протиріч в ухвалі про відкриття провадження у справі, а також з метою дотримання належної процедури розгляду, суд висновує, що слід розглядати справу за правилами загального позовного провадження.
За змістом ч.6 ст.277 ЦПК України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.187,197,259-261, 274,277,353 Цивільного процесуального кодексу України суд, -
ухвалив:
Розглядати справу за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання у даній справі.
Про дату, час та місце підготовчого засідання повідомити учасників справи.
Ухвала суду є остаточною та самостійному апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Муранова-Лесів І.В.
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2024 |
Оприлюднено | 12.07.2024 |
Номер документу | 120278648 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Муранова-Лесів І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні