Справа № 372/2526/24
Провадження № 1-кс-842/24
ухвала
Іменем України
03 липня 2024 року Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
підозрюваного ОСОБА_4 ,
розглянувши взалі судовихзасідань Обухівськогорайонного судуКиївської областів містіОбухів Київськоїобласті клопотаннястаршого слідчогоСВ ОбухівськогоРУП ГУНПв Київськійобласті ОСОБА_5 ,яке погодженопрокурором Кагарлицькоговідділу Обухівськоїокружної прокуратуриКиївської області ОСОБА_3 ,про застосуваннязапобіжного заходуу виглядіцілодобового домашньогоарешту відносно підозрюваного:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Волохівка Вовчанського району Харківської області, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, неодруженого, не працевлаштованого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286-1 Кримінального кодексу України,
В С Т А Н О В И В :
02.07.2024 року до Обухівського районного суду надійшло клопотання слідчого СВ Обухівського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_5 , яке погоджено прокурором Кагарлицького відділу Обухівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту відносно підозрюваного ОСОБА_4 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286-1 Кримінального кодексу України.
Обґрунтовуючи клопотання слідчий посилається на існування ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний спробує переховуватись від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на потерпілих, свідків, інших осіб у кримінальному провадженні.
Відповідно до наданих суду матеріалів, вбачається, що СВ Обухівського РУП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024111230000872, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06 травня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286-1 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 05.05.2024 року, близько 18 год. 20 хв., водій ОСОБА_4 , керуючи технічно справним мотоциклом марки «ИЖЮ4» державний номерний знак НОМЕР_1 , в порушення вимог пункту 2.3 б) Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10 жовтня 2001 року та введених в дію з 01 січня 2002 року (далі Правила дорожнього руху), відповідно до яких «для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов`язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, не відволікатися від керування цим засобом у дорозі», пункту 2.9 а) ПДР України, відповідно до якого «водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння», перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння, рухаючись неподалік буд. АДРЕСА_3 , що в межах Обухівського району Київської області в напрямку до повороту на вул. Героїв України, проявив злочинну самовпевненість, не був уважний під час керування транспортним засобом, не стежив за дорожньою обстановкою та відповідно не реагував на її зміну, внаслідок чого своїми діями створив загрозу безпеці дорожнього руху, в порушення вимог пункту 12.1 ПДР України, відповідно до якого «під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен урахувати дорожню обстановку і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним», проявив злочинну самовпевненість, не врахував дорожню обстановку, не обрав безпечну швидкість руху керованого ним транспортного засобу, та в порушенні пункту 12.4 Правил дорожнього руху, відповідно до якого «унаселених пунктах рух транспортних засобів дозволяється ізшвидкістю небільше 50км/год.», перевищив максимально допустиму швидкість руху керованого ним транспортного засобу у насаленому пункті та під час виконання маневру лівого повороту на вул. Героїв України не впорався із керуванням мотоцикла та допустив його перекидання на правий бік.
У результаті дорожньо-транспортної пригоди пасажир мотоцикла марки «ИЖЮ4» д.н.з. НОМЕР_1 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , отримав тілесні ушкодження у вигляді забою головного мозку тяжкого ступеня, гострої епідуральної гематоми лобно-скроневої ділянки, травматичного субарахноїдального крововиливу, лінійного перелому лобної та скроневої кісток зліва з переходом на основу черепа, перелому лицевих кісток (стінок верхньої щелипи), пневмоцефалії, гемосинтезу; забою легень, двобічної полісегментарної пневнонії; посттравматичної катарагти, забійної рани лівої брови, множинних саден обличчя та тулуба. Комплекс ушкоджень в області голови за ступенем тяжкості відносяться до тяжких тілесних ушкоджень, за критерієм небезпеки для життя в момент заподіяння.
Грубе порушення водієм ОСОБА_4 вимог пунктів 2.3 б), 2.9 а), 12.1 та 12.4 Правил дорожнього руху України перебуває у причинно-наслідковому зв`язку з виникненням дорожньо-транспортної пригоди та настанням наслідків у вигляді заподіяння тяжких тілесних ушкоджень потерпілому, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286-1 КК України.
Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, що заподіяли тяжкі тілесні ушкодження потерпілому, тобто у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 286-1 КК України.
Прокурор ОСОБА_3 клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту підтримала, просила задовольнити посилаючись на наявність ризиків, які передбачені ст. 177 КПК України.
Підозрюваний не заперечив щодо задоволення клопотання слідчого.
Заслухавши думку сторін кримінального провадження, вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього документи, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст.194КПКУкраїни під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
При вирішенні даного клопотання підлягають врахуванню обставини, визначені ч. 1 ст. 178, ч. 1 ст. 194КПКУкраїни для обрання запобіжного заходу, та підстави застосування запобіжного заходу, визначені ст. 177 КПК України.
Судом встановлено, що СВ Обухівського РУП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024111230000872, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06 травня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286-1 КК України.
28 червня 2024 року ОСОБА_4 , вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286-1 КК України.
Обставини, що дають підстави підозрювати ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286-1 КК України, підтверджуються зібраними у ході досудового розслідування доказами, а саме:
- протоколом огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 05.05.2024;
- протоколом допиту потерпілого ОСОБА_7 від 07.06.2024;
- протоколом допиту неповнолітнього свідка ОСОБА_8 від 09.05.2024;
- протоколом допиту неповнолітнього свідка ОСОБА_9 від 09.05.2024;
- протоколом допиту неповнолітнього свідка ОСОБА_10 від 09.05.2024;
- висновком судово-токсикологічної експертизи №8П/215 від 11.06.2024;
- висновком інженерно-транспортної експертизи № СЕ-19/111-24/30233-ІТ від 23.05.2024;
- висновком інженерно-транспортної експертизи № СЕ-19/111-24/27830-ІТ від 29.05.2024;
- висновком судово-медичної експертизи №87 від 26.06.2024;
- протоколом допиту підозрюваного ОСОБА_4 від 28.06.2024.
Не вирішуючи питання про доведеність вини та правильність кваліфікації дій ОСОБА_4 , а виходячи лише з фактичних даних, що містяться в матеріалах, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про наявність обґрунтованої підозри про причетність ОСОБА_11 , до вчинення кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 286-1 КК України.
Згідно ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Згідно ч. 1 статті 178 КПК України при вирішені питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 КПК України, слідчий суддя, суд зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини.
Згідно ч. 2 ст. 181 КПК України домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Згідно ч. 1 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Під час розгляду клопотання доведено наявність обставин, які свідчать про те, що заявлені ризики, які виправдовують необхідність застування запропонованого виду запобіжного заходу, оскільки поданими матеріалами підтверджується, що досудове розслідування триває, підозрюваний обґрунтовано підозрюється у вчиненнікримінального правопорушення, може переховуватись від органів досудового розслідування та суду, а також зважаючи на доведеність слідчим наявності всіх обставин, передбачених ч.1ст. 194 КПК України, вважаю за необхідне застосувати відносно підозрюваного запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, оскільки жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченимстаттею 177 цього Кодексу.
Такий запобіжний захід є співмірним з існуючими ризиками, відповідає особі підозрюваного та тяжкості пред`явленої підозри, може забезпечити виконання підозрюваним процесуальних обов`язків.
Застосовуючи запобіжний захід на підозрюваного необхідно покласти певні обов`язки.
Керуючись ст.ст. 177-179, 182-184, 193, 194, 196, 202, 309 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого СВ Обухівського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_5 про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, - задовольнити.
Застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , наступні обов`язки:
- прибувати до слідчого, прокурора або суду за першою вимогою;
- цілодобово не відлучатися з місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 , без дозволу слідчого, прокурора, або суду за винятком випадків, що необхідні для перебування в укритті під час повітряних тривог;
- не спілкуватися поза межами процесуальних дій із свідками, потерпілим у кримінальному провадженні.
Роз`яснити підозрюваному ОСОБА_4 , що у разі невиконання покладених на нього обов`язків, до нього може бути застосовано більш жорсткий запобіжний захід і накладено грошове стягнення.
Визначити строк дії ухвали слідчого судді тривалістю в два місяці, а саме - до 31 серпня 2024 року включно.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого СВ Обухівського РУП ГУНП в Київській області, якому доручено досудове розслідування цього кримінального провадження та прокурора Кагарлицького відділу Обухівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя : ОСОБА_1
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2024 |
Оприлюднено | 12.07.2024 |
Номер документу | 120280142 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння |
Кримінальне
Обухівський районний суд Київської області
Сташків Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні