Постанова
від 02.07.2024 по справі 460/25988/23
ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 липня 2024 рокуЛьвівСправа № 460/25988/23 пров. № А/857/8193/24Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого судді: Матковської З.М.,

суддів: Гудима Л.Я., Гінди О.М.,

при секретарі судового засідання: Березюк Д.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Комунального підприємства «Дубноводоканал» Дубненської міської ради на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 19 лютого 2024 року у справі №460/25988/23 за адміністративним позовом Комунального підприємства «Дубноводоканал» Дубненської міської ради до Головного управління ДПС у Рівненській області про скасування податкового повідомлення-рішення (головуючий суддя першої інстанції Друзенко Н.В., час ухвалення 10:04 год., місце ухвалення м. Рівне, дата складання повного тексту 29.02.2024),-

В С Т А Н О В И В:

КП «Дубноводоканал» Дубенської міської ради звернулось в суд з позовом до Головного управління ДПС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №7129/ж10/17-00-04-0719 від 28.08.2023.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами проведеної відповідачем камеральної перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення, відповідно до якого нараховано штраф за затримку реєстрації податкових накладних. Однак, як зазначає сторона позивача, пунктом 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України визначено вичерпний перелік порушень, за вчинення яких в період дії карантину до платника податків застосовуються штрафні санкції, який не включає застосування штрафних санкцій за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних. Тому, нарахування штрафу є протиправним. Крім того, сторона позивача зауважує, що при прийнятті податкового повідомлення-рішення відповідачем також не враховано пункт 90 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, яким зменшено розмір штрафних санкцій за порушення строків реєстрації податкових накладних. Окремо сторона позивача зауважує на тому, що особа може бути притягнута до фінансової відповідальності за вчинення податкового правопорушення за умови наявності в її діянні (дії або бездіяльності) вини, крім випадків, передбачених Податковим кодексом України (п.112.1 ст.112). Торгово-промислова палата листом №2024/02.0-7.1 від 28.02.2022 засвідчила форс-мажорні обставини - військову агресію російської федерації проти України, що стало підставою запровадження воєнного стану. Крім того, 22.12.2021 набрало законної сили рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 04.08.2021 у справі №460/1390/21, яким визнано протиправною бездіяльність Державної податкової служби України щодо не збільшення ліміту реєстраційної суми податку на додану вартість Комунального підприємства «Дубноводоканал» Дубенської міської ради на суму 904533,36 грн. та зобов`язано зарахувати кошти в сумі 904533,36 грн у збільшення ліміту реєстраційної суми податку на додану вартість. Таке рішення не було враховано під час прийняття оскаржуваного повідомлення-рішення, як і не було враховане те, що штучно створивши від`ємний ліміт, податковий орган створив умови за яких платник податку позбавлений можливості виконати у повній мірі покладені на нього обов`язки. На підставі викладеного, позивач просить позов задовольнити повністю.

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 19 лютого 2024 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, позивачем подана апеляційна скарга, в якій зазначає, що рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 19.02.2024 по справі № №460/25988/23 є незаконним, необґрунтованим, таким, що прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права, ухваленим при неповному з`ясуванні обставин, що мають значення для справи та невідповідності висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи.

Апелянт зазначає, що в оскаржуваному рішенні жодним чином обґрунтовано не заперечено та не доведено безпідставності правових позицій Позивача (Апелянта), висловлених у адміністративному позові. Навпаки було підтверджено твердження Позивача, що відповідно до приписів пункту 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються. Також не було мотивовано спростовано твердження Позивача, що Законом України від 12.05.2022 № 2260-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану», на який посилається контролюючий орган, не скасовано пункт 52-1 підрозділу 1 розділу ХХ Податкового кодексу України, яким запроваджено звільнення від санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних під час дії карантину з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19). Відповідно жодним чином не спростовано твердження Позивача, що платники податків опинилися в ситуації правової невизначеності, адже одночасно у податковому законодавстві міститься дві колізійні норми, що регулюють одні й ті самі правовідносини: п.52-1 та п.69.

Вважає, що контролюючий орган та/або суд (у разі оскарження рішення контролюючого органу) мають врахувати принципи податкового законодавства, а саме презумпцію правомірності рішень платника податку, регламентовану пп.4.1.4. п.4.1. ст.4 та п.56.21 ст.56 Податкового кодексу, який визначає, що у разі коли норми податкового законодавства суперечать одна одній та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов`язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків. Отже оскільки весь період, охоплений перевіркою, є періодом дії карантину, тобто після 01.03.2020 то відповідно це виключає застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних. Отже оскаржуване повідомлення-рішення від 28.08.2023 №7129/ ж10/17-00-04-0719, яким до КП «Дубноводоканал» Дубенської міської ради застосовано штрафні санкції на загальну суму 1 660 016,51 грн. є прийняте у порушення норм чинного законодавства.

Також апелянт вказує на лист Торгово-промислової палата від 28.02.2022 № 2024/02.0-7.1. щодо форм-мажорних обставин у зв`язку із військовою агресією російської федерації проти України. Зазначає, що підпункт 112.8.9 п. 112.8 ст. 112 ПКУ чітко визначає, що обставиною, що звільняє від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, є вчинення діяння (дії або бездіяльності) внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажору). А покликання Відповідача на наказ Міністерства фінансів України від 29.07.2022 № 225 «Про затвердження Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, та переліків документів на підтвердження» у даному випадку суперечить ієрархіє законодавства, де Закон має вищу юридичну силу відносно профільного наказу. Тому у даному випадку необхідно застосувати саме підпункт 112.8.9 п. 112.8 ст. 112 ПКУ. А на сьогодні Торгово- промислова палата листом від 28.02.2022 № 2024/02.0-7.1 засвідчила форс-мажорні обставини - військову агресію російської федерації проти України, що стало підставою запровадження воєнного стану. Обставина факту обізнаності Відповідача щодо наявності такого листа Торгово-промислової палата ним не спростовувалася.

Крім цього вказує на те, що Відповідач не спростував, а навпаки підтвердив той факт, що на сьогодні ним не виконане рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2021 року у справі №460/1390/21, яке набрало законної сили. Крім того, таке рішення не було враховано під час прийняття оскаржуваного повідомлення- рішення від 13.03.2023 №0018850407. А така бездіяльність Відповідача прямо впливає на спроможність Позивача вчасно виконувати покладені на нього обов`язки.

Адже, штучно створивши від`ємний ліміт, податковий орган створив умови за яких платник податку позбавлений можливості виконати у повній мірі покладені на нього обов`язки. Відсутність вини платника податків, як необхідної складової податкового правопорушення, обумовлює протиправність застосування штрафних (фінансових) санкцій. В межах спірних правовідносин неналежне виконання вимог податкового законодавства стосовно своєчасної реєстрації позивачем розрахунку коригування до податкової накладної відбулось не з вини останнього, що виключає протиправність діянь платника податку, та як наслідок, притягнення його до відповідальності. З урахуванням наведеного просить рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідачем поданий відзив на апеляційну скаргу, однак оскільки такий поданий з порушенням встановленого в ухвалі суду про відкриття апеляційного провадження строку, відповідно до ч. 2 ст. 175 КАС України, спір вирішується за наявними матеріалами справи.

У судовому засіданні апеляційного розгляду справи представник позивача апеляційну скаргу підтримав з підстав наведених у ній та просив рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не прибув, хоча був повідомлений про дату судового засідання належним чином, про що свідчить довідка про доставку судової повістки в електронний кабінет відповідача.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено та з матеріалів справи слідує, що на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 розділу І, пункту 75.1 статті 75 розділу II Податкового кодексу України, у порядку визначеному пунктом 76.2 статті 76 розділу II Податкового кодексу України, головним державним інспектором Дубенського відділу податків і зборів з юридичних осіб управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Рівненській області проведено камеральну перевірку дотримання порядку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних КП «Дубноводоканал». Результати перевірки оформлені актом №6815/Ж5/17- 00-04-07-15 від 24.07.2023.

За результатами перевірки встановлено порушення граничних терміні реєстрації в ЄРПН по 1243 податкових накладних.

Так, з порушенням граничного строку на 1 день зареєстровані податкові накладні: №119 від 28.11.2022 №126 від 29.11.2022, №173 від 30.11.2022, №140 від 30.11.2022, №125 від 29.11.2022, №99 від 18.11.2022, №93 від 24.11.2022, №69 від 18.11.2022, №83 від 23.11.2022, №92 від 24.11.2022, №90 від 23.11.2022, №169 від 30.11.2022, №116 від 28.11.2022, №165 від 30.11.2022, №157 від 30.11.2022, №111 від 28.11.2022, №94 від 24.11.2022, №152 від 30.11.2022, №76 від 21.11.2022, №110 від 28.11.2022, №52 від 17.11.2022, №141 від 30.11.2022, №64 від 18.11.2022,№134 від 29.11.2022, №114 від 28 11.2022, №130 від 29.11.2022, №74 від 21.11.2022, №67 від 18.11.2022, №71 від 21.11.2022, №145 від 30.11.2022, №60 від 18.11.2022, №148 від 30.11.2022, №151 від 30.11.2022, №50 від 16.11.2022, №86 від 23.11.2022, №121 від 28.11.2022, №80 від 22.11.2022, №84 від 23.11.2022, №72 від 21.11.2022, №166 від 30.11.2022, №120 від 28.11.2022, №58 від 18.11.2022, №167 від 30.11.2022, №113 від 28.11.2022, №117 від 28.11.2022, №49 від 16.11.2022, №96 від 24.11.2022, №128 від 29.11.2022, №127 від 29.11.2022, №97 від 25.11.2022, №144 від 30.11.2022, №115 від 28.11.2022, №158 від 29.11.2022, №138 від 30.11.2022, №143 від 30.11.2022, №53 від 17.11.2022, №95 від 24.11.2022, №68 від 18.11.2022, №91 від 24.11.2022, №146 від 30.11.2022, №81 від 23.11.2022, №82 від 24.11.2022, №123 від 29.11.2022,№104 від 18.11.2022, №48 від 16.11.2022, №61 від 18.11.2022, №63 від 18.11.2022, №147 від 30.11.2022, №155 від 30.11.2022, №112 від 28.11.2022, №139 від 30.11.2022, №85 від 23.11.2022, №98 від 18.11.2022, №183 від 28.11.2022, №77 від 21.11.2022,№46 від 16.11.2022, №168 від 30.11.2022,№103 від 18.11.2022, №142 від 30.11.2022, №136 від 30.11.2022, №47 від 16.11.2022, №131 від 29.11.2022, №154 від 30.11.2022, №160 від 29.11.2022, №171 від 29.11.2022, №153 від 30.11.2022,№70 від 21.11.2022, №118 від 28.11.2022, №73 від 21.11.2022, №124 від 29.11.2022, №102 від 18 11.2022,№57 від 18.11.2022, №135 від 30.11.2022, №75 від 21.11.2022, №159 від 30.11.2022, №78 від 22.11.2022, №79 від 22.11.2022, №129 від 29.11.2022, №59 від 18 11.2022, №203 від 28.12.2022, №179 від 30.06.2023, №178 від 30.06.2023, №180 від 30.06.2023, №163 від 30.04.2023, №169 від 30.04.2023,№170 від 30.04.2023.

З порушенням граничного строку на 2 дні зареєстровані податкові накладні: №220 від 30.12.2022, №57 від 28.12.2022, №138 від 28.12.2022, №140 від 28.12.2022, №222 від 30.12.2022, №237 від 30.12.2022, №180 від 31.05.2023.

З порушенням граничного строку на 3 дні зареєстровані податкові накладні: №235від 30.12.2022, №234 від 30.12.2022, №236 від 30.12.2022.

З порушенням граничного строку на 4 дні зареєстровані податкові накладні: №45 від 16.11.2022 , №164 від 29.11.2022, №441 від 16.11.2022, №150 від 30.11.2022, №105 від 21.11.2022, №178 на 30.11.2022, №172 від 30.11.2022, №106 від 23.11.2022, №156 від 30.11.2022, №55 від 18.11.2022, №43 від 16.11.2022, №174 від 30.11.2022, №87 від 23.11.2022, №42 від 16.11.2022, №133 від 29.11.2022, №54 від 18.11.2022, №56 від 18.11.2022, №109 від 25.11.2022, №101 від 18.11.2022, №62 від 18.11.2022, №37 від 16.11.2022, №180 від 30.11.2022, №107 від 23.11.2022, №132 від 29.11.2022,№162 від 21.11.2022, №65 від 18.11.2022, №177 від 30.11.2022, №176 від 30.11.2022, №40 від 16.11.2022, №175 від 30.11.2022, №100 від 18.11.2022, №149 від 30.11.2022, №41 від 16.11.2022, №66 від 18.11.2022, №161 від 17.11.2022, №137 від 30.11.2022, №179 від 30.11.2022, №51 від 16.11.2022, №88 від 23.11.2022, №181 від 30.11.2022, №182 від 30.11.2022, №163 від 29.11.2022, №168 від 30.04.2023.

З порушенням граничного строку реєстрації на 5 днів зареєстровані податкові накладні: №91 від 28.09.2022 , №77 від 27.09.2022, №55 від 19.09.2022, №73 від 21.09.2022, №88 від 28.09.2022, №61 від 19.09.2022, №59 від 19.09.2022, №75 від 26.09.2022 , 109 від 30.09.2022, №125 від 30.09.2022, №74 від 23.09.2022, №60 від 19.09.2022, №106 від 30.09.2022, №52 від 16.09.2022, №78 від 27.09.2022, №71 від 20.09.2022, №72 від 20.09.2022, №64 від 19.09.2022, №89 від 28.09.2022, №50 від 16.09.2022, №66 від 19.09.2022, №56 від 19.09.2022, №62 від 19.09.2022, №53 від 16.09.2022, №63 від 19.09.2022, №76 від 26.09.2022, №87 від 28.09.2022, №57 від 19.09.2022, №58 від 19.09.2022, №84 від 28.09.2022, №65 від 19.09.2022, №67 від 19.09.2022, №68 від 19.09.2022, №86 від 28.09.2022, №51 від 16.09.2022, №69 від 19.09.2022, №195 від 30.11.2022.

З порушенням граничного строку реєстрації на 9 днів зареєстровані податкові накладні: №14 від 09.02.2023, №925 від 15.02.2023, №7 від 07.02.2023, №10 від 08.02.2023, №20 від 10.02.2023, №8 від 07.02.2023, №107 від 14.02.2023, №36 від 15.02.2023, №37 від 15.02.2023, №21 від 10.02.2023, №26 від 13.02.2023, №9 від 08.02.2023, №13 від 09.02.2023, №12 від 09.02.2023, №38 від 01.02.2023, №28 від 14.02.2023, №27 від 13.02.2023, №19 від 10.02.2023, №105 від 09.02.2023, №35 від 15.02.2023, №22 від 10.02.2023, №106 від 10.02.2023, №39 від 15.02.2023, №16 від 06.03.2023, №58 від 13.03.2023, №38 від 10.03.2023, №66 від 15.03.2023, №44 від 10.03.2023, №100 від 15.03.2023, №60 від 14.03.2023, №69 від 15.03.2023, №34 від 09.03.2023, №68 від 15.03.2023, №62 від 14.03.2023, №56 від 13.03.2023, №35 від 09.03.2023, №67 від 15.03.2023, №41 від 10.03.2023, №42 від 10.03.2023, №37 від 10.03.2023, №18 від 06.03.2023, №17 від 06.03.2023, №10 від 03.03.2023, №50 від 13.03.2023, №39 від 10.03.2023, №61 від 14.03.2023, №21 від 06.03.2023, №43 від 10.03.2023, №47 від 13.03.2023, №49 від 13.03.2023, №46 від 13.03.2023, №30 від 07.03.2023, №33 від 09.03.2023, №12 від 03.03.2023, №20 від 06.03.2023, №57 від 13.03.2023, №72 від 15.03.2023, №13 від 03.03.2023, №19 від 06.03.2023, №63 від 14.03.2023, №59 від 14.03.2023, №40 від 10.03.2023, №52 від 13.03.2023, №32 від 09.03.2023, №22 від 06.03.2023, №53 від 13.03.2023, №36 від 09.03.2023, №45 від 13.03.2023, №65 від 15.03.2023, №48 від 13.03.2023, №54 від 13.03.2023, №55 від 13.03.2023, №64 від 15.03.2023, №51 від 13.03.2023, №147 від 10.03.2023, №31 від 08.03.2023, №148 від 10.03.2023, №149 від 13.03.2023, №26 від 05.05.2023, №34 від 09.05.2023, №17 від 04.05.2023, №38 від 12.06.2023, №55 від 15.06.2023, №4 від 03.06.2023, №158 від 08.06.2023, №48 від 15.06.2023, №17 від 07.06.2023, №45 від 14.06.2023, №102 від 12.06.2023, №35 від 12.06.2023, №24 від 08.06.2023, №40 від 13.06.2023, №54 від 15.06.2023, №32 від 09.06.2023, №34 від 12.06.2023, №6 від 03.06.2023, №51 від 15.06.2023, №159 від 08.06.2023, №15 від 07.06.2023, №44 від 14.06.2023, №12 від 06.06.2023, №29 від 09.06.2023, №46 від 14.06.2023, №43 від 14.06.2023, №56 від 15.06.2023, №37 від 12.06.2023, №20 від 07.06.2023, №25 від 08.06.2023, №16 від 07.06.2023, №2 від 01.06.2023, №19 від 07.06.2023, №52 від 15.06.2023, №57 від 15.06,2023, №22 від 08.06.2023, №14 від 06.06.2023, №98 від 12.06.2023, №8 від 05.06.2023, №21 від 08.06.2023, №18 від 07.06.2023, №47 від 14.06.2023, №103 від 12.06.2023, №42 від 13.06.2023, №101 від 12.06.2023, №33 від 09.06.2023, №100 від 12.06.2023, №1 від 01.06.2023, №10 від 06.06.2023, №31 від 09.06.2023, №41 від 13.06.2023, №53 від 15.06.2023, №5 від 03.06.2023, №27 від 08.06.2023, №9 від 05.06,2023, №99 від 12.06.2023, №49 від 15.06.2023, №50 від 15.06.2023, №28 від 09.06.2023, №23 від 08.06.2023, №3 від 02.06.2023, №39 від 12.06.2023, №36 від 12.06.2023, №11 від 06.06.2023, №58 від 15.06.2023, №26 від 08.06.2023, №13 від 06.06.2023, №30 від 09.06.2023.

З порушенням граничного строку реєстрації на 10 днів зареєстровані податкові накладні: №4 від 03.02.2023, №3 від 03.02.2023, №159 від 10.02.2023, №30З від 14.02.2023, №29 від 14.02.2023, №158 від 10.02.2023, №23 від 10.02.2023, №31 від 14.02.2023, №34 від 12.04.2023, №56 від 12.04.2023, №51 від 11.04.2023, №20 від 07.04.2023, №48 від 11.04.2023, №30 від 12.04.2023, №38 від 10.04.2023, №43 від 10.04.2023, №36 від 10.04.2023, №31 від 12.04.2023, №41 від 10.04.2023, №37 від 10.04.2023, №29 від 12.04.2023, №134 від 08.04.2023, №47 від 11.04.2023, №35 від 13.04.2023, №147 від 08.04.2023, №40 від 10.04.2023, №135 від 08.04.2023, №148 від 14.04.2023, №32 від 12.04.2023, №46 від 11.04.2023, №49 від 11.04.2023, №50 від 11.04.2023, №44 від 10.04.2023, №45 від 11.04.2023, №42 від 10.04.2023, №55 від 12.04.2023, №54 від 11.04.2023, №52 від 11.04.2023, №39 від 10.04.2023, №28 від 12.04,2023, №33 від 12.04.2023, №53 від 11.04.2023, №57 від 12 05.2023, №56 від 12.05.2023, №11 від 03.05.2023, №53 від 12.05.2023, №45 від 11.05.2023, №55 від 12.05.2023, №23 від 05.05.2023, №46 від 11.05.2023, №52 від 12.05.2023, №20 від 05.05.2023, №42 від 11.05.2023, №29 від 08.05.2023, №39 від 10.05.2023, №28 від 08.05.2023, №76 від 12.05.2023, №64 від 15.05.2023, №33 від 09.05.2023, №37 від 10.05.2023, №43 від 11.05.2023, №58 від 13.05.2023, №48 від 11.05.2023, №35 від 10.05.2023, №61 від 13.05.2023, №25 від 05.05.2023, №41 від 11.05.2023, №61 від 08.05.2023, №36 від 10.05.2023, №54 від 12.05.2023, №110 від 01.05.2023, №27 від 08.05.2023, №47 від 11.05.2023, №2 від 01.05.2023, №40 від 11.05.2023, №60 від 13.05.2023, №32 від 09.05.2023, №3 від 01.05.2023, №14 від 04.05.2023, №31 від 09.05.2023, №22 від 05.05.2023, №30 від 09.05.2023, №24 від 05.05.2023, №38 від 10.05.2023, №9 від 02.05.2023, №21 від 05.05.2023, №50 від 12.05.2023, №59 від 13.05.2023, №6 від 01.05.2023, №7 від 02.05.2023, №5 від 01.05.2023, №19 від 05.05.2023, №55 від 04.05.2023, №51 від 12.05.2023, №65 від 15.05.2023, №44 від 11.05.2023, №12 від 03.05.2023, №10 від 03.05.2023, №13 від 03.05.2023, №15 від 04.05.2023, №8 від 02.05.2023, №18 від 05.05.2023, №16 від 04.05.2023.

З порушенням граничного строку реєстрації на 11 днів зареєстровані податкові накладні: №27 від 05.04.2023, №1 від 01.05.2023, №49 від 05.05.2023, №63 від 13.05.2023, №1 від 01.12.2022, №2 від 01.12.2022.

З порушенням граничного строку реєстрації на 12 днів зареєстровані податкові накладні: №7 від 03.06.2023, №35 від 12.12.2022, №18 від 08.12.2022, №19 від 08.12.2022, №43 від 13.12.2022, №15 від 07.12.2022, №4 від 05.12.2022, №13 від 07.12.2022, №14 від 07.12.2022, №20 від 08.12.2022, №37 від 12.12.2022, №47 від 13.12.2022, №38 від 13.12.2022, №36 від 12.12.2022, №11 від 06.12.2022, №46 від 13.12.2022, №44 від 15.12.2022, №28 від 09.12.2022, №40 від 13.12.2022, №45 від 15.12.2022, №62 від 15.12.2022, №60 від 15.12.2022, №215 від 15.12.2022, №48 від 15.12.2022, №12 від 07.12.2022, №32 від 12.12.2022, №26 від 09.12.2022, №7 від 05.12.2022, №8 від 06.12.2022, №17 від 08.12.2022, №41 від 13.12.2022, №5 від 05.12.2022, №24 від 09.12.2022, №39 від 13.12.2022, №142 від 15.12.2022, №27 від 09.12.2022, №132 від 12.12.2022, №9 від 06.12.2022, №22 від 09.12.2022, №6 від 05.12.2022, №10 від 06.12.2022, №23 від 09.12.2022, №34 від 12.12.2022, №59 від 15.12.2022, №3 від 01.12.2022, №33 від 12.12.2022, №42 від 13.12.2022, №31 від 12.12.2022, №29 від 09.12.2022, №30 від 09.12.2022, №16 від 08.12.2022, №21 від 08.12.2022, №65 від 15.12.2022, №64 від 15.12.2022, №61 від 15.12.2022, №63 від 15.12.2022.

З порушенням граничного строку реєстрації на 13 днів зареєстровані податкові накладні: №56 від 15.12.2022, №53 від 15.12.2022, №58 від 15.12.2022, №69 від 15.12.2022, №52 від 15.12.2022, №54 від 15.12.2022, №50 від 15.12.2022, №51 від 15.12.2022, №49 від 15.12.2022, №25 від 09.12.2022.

З порушенням граничного строку реєстрації на 14 днів зареєстровані податкові накладні: №89 від 23.1.2022, №18 від 11.01.2023, №22 від 12.01.2023, №6 від 05.01.2023, №19 від 11.01.2023, №3 від 05.01.2023, №25 від 13.01.2023, №17 від 04.01.2023, №11 від 10.01.2023, №4 від 05.01.2023, №9 від 06.01.2023, №8 від 06.01.2023, №15 від 04.01.2023, №24 від 13.01.2023, №26 від 13.01.2023, №2 від 03.01.2023, №14 від 04.01.2023, №12 від 10.01.2023, №16 від 04.01.2023, №5 від 05.01.2023, №13 від 10.01.2023, №23 від 12.01.2023, №1 від 03.01.2023, №27 від 13.01.2023, №10 від 10.01.2023.

Податкова накладна №7 зареєстрована з порушенням граничного строку реєстрації на 15днів.

З порушенням граничного строку реєстрації на 16 днів зареєстровані податкові накладні: №76 від 31.10.2022, №137 від 18.10.2022, №63 від 31.10.2022, №130 від 31.10.2022, №109 від 31.10.2022, №138 від 18.10.2022, №61 від 31.10.2022, №128 від 31.10.2022, №49 від 24.10.2022, №55 від 25.10.2022, №122 від 31.10.2022, №51 від 25.10.2022, №94 від 31.10.2022, №73 від 31.10.2022, №127 від 31.10.2022, №53 від 25.10.2022, №98 від 31.10.2022, №108 від 31.10.2022, №50 від 24.10.2022, №103 від 31.10.2022, №116 від 31.10.2022, №33 від 18.10.2022, №104 від 19.10.2022, №39 від 21.10.2022, №59 від 27.10.2022, №66 від 31.10.2022, №90 від 31.10.2022, №111 від 31.10.2022, №99 від 31.10.2022, №114 від 31.10.2022, №158 від 31.10.2022, №107 від 31.10.2022, №134 від 31.10.2022, №121 від 31.10.2022, №80 від 31.10.2022, №117 від 31.10.2022, №35 від 19.10.2022, №42 від 21.10.2022, №88 від 31.10.2022, №163 від 31.10.2022, №32 від 18.10.2022, №125 від 31.10.2022, №84 від 31.10.2022, №147 від 18.10.2022, №164 від 31.10.2022, № 38 від 20.10.2022, №75 від 31.10.2022, №100 від 31.10.2022, №129 від 31.10.2022, №143 від 18.10.2022, №106 від 17.10.2022, №54 від 25.10.2022, №52 від 25.10.2022, №144 від 18.10.2022, №160 від 31.10.2022,№159 від 31.10.2022, №57 від 25.10.2022, №120 від 31.10.2022, №37 від 19.10.2022, №96 31.10.2022, №34 від 19.10.2022, №156 від 31.10.2022, №13 від 07.11.2022, №10 від 04.11.2022, №11 від 07.11.2022, №22 від 09.11.2022, №24 від 10.11.2022, №1 від 01.11.2022, №3 від 03.11.2022, №20 від 09.11.2022, №21 від 09.11.2022, №33 від 14.11.2022, №7 від 04.11.2022, №15 від 07.11.2022, №23 від 09.11.2022, №14 від 07.11.2022, №17 від 08.11.2022, №18 від 08.11.2022, №16 від 07.11.2022, №170 від 02.11.2022, №19 від 08.11.2022, №35 від 14.11.2022, №34 від 14.11.2022, №32 від 14.11.2022, №6 від 03.11.2022, №25 від 10.11.2022, №31 від 14.11.2022, №12 від 07.11.2022, №4 від 03.11.2022, №5 від 03.11.2022.

Податкова накладна №137 від 15.12.2022 зареєстрована з порушенням граничного строку реєстрації на 17 днів.

З порушенням граничного строку реєстрації на 19 днів зареєстровані податкові накладні: №9 від 04.11.2022, №28 від 14.11.2022, №30 від 14.11.2022, №27 від 11.11.2022, №39 від 08.11.2022, №137 від 17.01.2023, №36 від 15.11.2022, №38 від 08.11.2022, №8 від 04.11.2022, №29 від 14.11.2022, №26 від 11.11.2022.

З порушенням граничного строку реєстрації на 20 днів зареєстровані податкові накладні: №47 від 14.09.2022 на суму ПДВ 110.00 грн.,№14 від 06.09.2022 на 1243.33 грн., №23 від 08.09.2022 на 85.36 грн., №36 від 12.09.2022 на 1254.16 грн., №81 від 22.09.2022 на 1034.68 грн., №25 від 08.09.2022 на 3100.24 грн., №8 від 06.09.2022 на 11.32 грн, №4 від 05.09.2022 на 10.53 грн., №28 від 09.09.2022 на 102.35 грн., №29 від 09.09.2022 на 552.18 грн., №3 від 01.09.2022 на 250,00 грн., №10 від 06.09.2022 на 11,32 грн., №42 від 13.09.2022 на 590.96 грн., №26 від 09.09.2022 на 52.97 грн., №13 від 06.09.2022 на 41.01 грн., №46 від 14.09.2022 на 614.23 грн., №30 від 12.09.2022 на 534.70 грн., №20 від 08.09.2022 на 9.33 грн., №41 від 13.09.2022 на 513.69 грн., №44 від 13.09.2022 на 656.89 грн., №16 від 07.09.2022 на 11.32 грн., №40 від 13.09.2022 на 98.10 грн., №17 від 07.09.2022 на 106.17 грн., №32 від 12.09.2022 на 2080.24 грн., №27 від 09.09.2022 на 44.12 грн., №15 від 06.09.2022 на 1243.31 грн., №2 від 02.09.2022 на 220.10 грн., №43 від 13.09.2022 на 571.01 грн., №38 від 13.09.2022 на 1.20 грн., №7 від 05.09.2022 на 5.93 грн., №1 від 02.09.2022 на 191.21 грн., №11 від 06.09.2022 на 13.09 грн., №6 від 05.09.2022 на 11.05 грн.,№45 від 06.09.2022 на 350.00 грн., №39 від 13.09.2022 на 210.24 грн., №35 від 12.09.2022 на 1090.25 грн., №12 від 06.09.2022 на 115.84 грн., №31 від 12.09.2022 на 1063.28 грн., №22 від 08.09.2022 на 497.64 грн., №21 від 08.09.2022 на 9.33 грн., №24 від 08.09.2022 на 223.73 грн., №19 від 08.09.2022 на 34.96 грн., №2 від 01.11.2022на 119275.72 грн.

З порушенням граничного строку реєстрації на 24 дні зареєстровані податкові накладні: №112 від 30.09.2022 на суму ПДВ 1077,08 грн., №101 від 30.09.2022 на 421,51 грн., №105 від 30.09.2022 на 269,32 грн., №157 від 30.09.2022 на 88,38 грн., №92 від 28.09.2022 на 166,67 грн., №102 від 30.09.2022 на 77,68 грн., №135 від 30.09.2022 на 1475,28 грн., №103 від 30.09.2022 на 279,86 грн., №128 від 30.09.2022 на 3626,52 грн., №171 від 30.09.2022 на 577,40 грн., №1391 від 30.09.2022 на 1739,48 грн., №34 від 12.09.2022 на 1371,96 грн., №138 від 30.09.2022 на 46,88 грн., №141 від 30.09.2022 на 208,54 грн., №119 від 30.09.2022 на 2767,06 грн., №136 від 30.09.2022 на 58,57 грн., №152 від 30.09.2022 на 3512,58 грн., №145 від 30.09.2022 на 9,33 грн., №93 від 28.09.2022 на 415,92 грн., №96 від 28.09.2022 на 1494,18 грн., №131 від 30.09.2022 на 105,00 грн., №121 від 30.09.2022 на 57,99 грн., №150 від 30.09.2022 на 278,79 грн., №120 від 30.09.2022 на 318,18 грн., №49 від 30.09.2022 на 196.90 грн., №142 від 30.09.2022 на 23.5 грн., №153 від 30.09.2022 на 65.99 грн., №148 від 30.09.2022 на 92.29 грн., №98 від 29.09.2022 на 3751.80 грн., №144 від 30.09.2022 на 1521.90 грн., №134 від 30.09.2022на 14.69 грн., №99 від 30.09.2022 на 1310.50 грн., №124 від 30.09.2022 на 1053.77 грн., №174 від 30.09.2022 на 37.33 грн., №108 від 30.09.2022 на 63.87 грн., №126 від 30.09.2022 на 32.64 грн., №175 від 30.09.2022 на 53.33 грн., №173 від 30.09.2022 на 571.67 грн., №127 від 30.09.2022 на 7411.30 грн., №115 від 30.09.2022 на 785.54 грн., №94 від 28.09.2022 на 2766.71 грн., №140 від 30.09.2022 на 433.20 грн., №111 від 28.09.2022 на 114.70 грн., №130 від 30.09.2022 на 210.76 грн., №118 від 30.09.2022 на 68.79 грн., №117 від 30.09.2022 на 12.41 грн., №132 від 30.09.2022 на 28.74 грн., №151 від 30.09.2022 на 452.17 грн., №95 від 28.09.2022 на 1158.60 грн., №116 від 30.09.2022 на 351.26 грн., №177 від 30.09.2022 на 649.09 грн., №97 від 29.09.2022 на 31.55 грн., №110 від 28.09.2022 на 92.03 грн., №156 від 30.09.2022 на 5.59 грн., №113 від 16.09.2022 на 396.33 грн., №149 від 30.09.2022 на 539.11 грн., №100 від 30.09.2022 на 87.82 грн., №129 від 30.09.2022 на 53.52 грн., №154 від 30.09.2022 на 17.68 грн., №123 від 30.09.2022 на 93.18 грн., №159 від 19.09.2022 на 123.69 грн., №80 від 28.09.2022 на 11522.18 грн., №184 від 30.09.2022 на 50410.12 грн., №147 від 30.09.2022 на 11.18 грн., №107 від 30.09.2022 на 324.63 грн., №48 від 16.09.2022 на 8709.40 грн., №104 від 30.09.2022 на 944.95 грн., №90 від 28.09.2022 на 113.93 грн., №178 від 30.09.2022 на 351.26 грн., №143 від 30.09.2022 на 93.67 грн., №172 від 30.09.2022 на 200,00 грн., №146 від 30.09.2022 на 202.13 грн., №158 від 27.09.2022 на 439.07 грн., №85 від 28.09.2022 на 341.78 грн., №168 від 30.09.2022 на 88,00 грн., №70 від 19.09.2022 на 831.20 грн., №133 від 30.09.2022 на 79.90 грн., №170 від 30.09.2022 на 33.33 грн., №137 від 30.09.2022 на 127.73 грн., №176 від 22.09.2022 на 110,00 грн., №169 від 30.09.2022 на 22,00 грн., №122 від 30.09.2022 на 63.35 грн.

З порушенням граничного строку реєстрації на 25 днів зареєстровані податкові накладні: №79 від 28.09.2022 на суму ПДВ 24411,24 грн., №192 від 28.09.2022 на 2057,89 грн., №165 від 30.09.2022 на 5755,20 грн., №166 від 30.09.2022 на 4555.80 грн., №82 від 28.09.2022 на 7398.20 грн., №163 від 30.09.2022 на 8295.80 грн., №164 від 30.09.2022 на 3042.80 грн., №188 від 30.09.2022 на 44580.82 грн., №160 від 28.09.2022 на 9244.48 грн., №155 від 30.09.2022 на 114.47 грн., №189 від 30.09.2022 на 45122.15 грн., №190 від 30.09.2022 на 44345.41 грн., №161 від 29.09.2022 на 7416.80 грн., №162 від 30.09.2022 на 8262.60 грн., №182 від 30.09.2022 на 44877.95 грн., №180 від 30.09.2022 на 45390.49 грн.

З порушенням граничного строку реєстрації на 26 днів зареєстровані податкові накладні: №108 від 23.11.2022 та №167 від 31.05.2023.

З порушенням граничного строку реєстрації на 27 днів зареєстровані податкові накладні: №56 від 16.08.2022 на суму ПДВ 63,87 грн., №55 від 16.08.2022 на 785,54 грн., №103 від 26.08.2022 на 1,46 грн., №74 від 19.08.2022 на 23,50 грн., №109 від 29.08.2022 на 2282,00 грн., №83 від 22.08.2022 на 77,68 грн., №89 від 24.08.2022 на 114,70 грн. , №96 від 24 08.2022 на 92,03 грн., № 110 від 29.08.2022 на 23,41 грн., №71 від 19.08.2022 на 46,88 грн., №79 від 22.08.2022 на 70,25 грн., №113 від 29.08.2022 на 9,21 грн., №84 від 22.08.2022 на 21,43 грн., №101 від 25.08.2022 на 50,88 грн., №57 від 16.08.2022 на 1077,08 грн., №87 від 22.08.2022 на 103,75 грн., №134 від 31.08.2022 на 68,80 грн., №130 від 30.08.2022 на 98,98 грн., №136 від 31.08.2022 на 539,11грн., №165 від 30.08.2022 на 8113,40 грн., №142 від 31.08.2022 на 24,80 грн., №149 від 31.08.2022 на 58,57 грн., №64 від 18.08.2022 на 14,69 грн., №90 від 24.08.2022 на 202,13 грн., №85 від 22.08.2022 на 21,43 грн., №99 від 25.08.2022 на 17,68 грн. №78 від 22.08.2022 на 166,05 грн., №187 від 31.08.2022 на 41469,60 грн. №58 від 16.08.2022 на 324,63 грн., №70 від 19.08.2022 на 913,27 грн., №63 від 18.08.2022 на 2107,29 грн., №62 від 18.08.2022 на 93,18 грн., №82 від 22.08.2022 на 439,07 грн., №166 від 30.08.2022 на 459,20 грн., №175 від 31.08.2022 на 160,00 грн., №69 від 19.08.2022 на 28,74 грн., №81 від 22.08.2022 на 396,33 грн., №105 від 26.08.2022 на 1,46 грн., №65 від 18.08.2022 на 383,19 грн., №174 від 31.08.2022 на 46,67 грн., №59 від 16.08.2022 на 63,35 грн., №54 від 16.08.2022 на 497,64 грн., №72 від 19.08.2022 на 433,20 грн., №155 від 18.08.2022 на 32,64 грн., №164 від 20.08.2022 на 1016,80 грн., №132від 30.08.2022 на 409,17 грн., №77 від 19.08.2022 на 1746,71 грн., №75 від 19.08.2022 на 3,71 грн., №104 від 26.08.2022 на 1,20 грн., №97 від 25.08.2022 на 12,41 грн., №67 від 18.08.2022 на 716,53 грн., №80 від 22.08.2022 на 466,09 грн., №108 від 29.08.2022 на 351,26 грн., №88 від 23.08.2022 на 9,33 грн., №86 від 22.08.2022на 146,41 грн., №115 від 30.08.2022на 69,10 грн., №122 від 30.08.2022 на 196,90 грн., №100 від 25.08.2022 на 114,47 грн., №106 від 29.08.2022 на 5,59 грн., №112 від 29.08.2022 на 15,89 грн., №76 від 19.08.2022 на 1073,39 грн., №116 від 30.08.2022 на 562,01 грн., №92 від 24.08.2022 на 87,82 грн., №133 від 30.08.2022 на 2332,33 грн., №114 від 29.08.2022 на 2693,02 грн., №170 від 31.08.2022 на 44,00 грн., №167 від 30.08.2022 на 6739,80 грн., №129 від 30.08.2022 на 113,93 грн., №146 від 31.08.2022 на 172,18 грн., №152 від 31.08.2022 на 53,52 грн., №171 від 31.08.2022 на 127,50 грн., №139 від 31.08.2022 на 1053,77 грн., №61 від 17.08.2022 на 1,20 грн., №66 від 18.08.2022 на 108,12 грн., №68 від 19.08.2022 на 105,00 грн., №163 від 19.08.2022 на 4030,00 грн., №93 від 24.08.2022 на 29,31 грн., №98 від 25.08.2022 на 65,99 грн., №102 від 26.08.2022 на 1,20 грн., №94 від 24.08.2022 на 92,29 грн., № 73 від 19.08.2022 на 127,73 грн., №111 від 29.08.2022 на 2792,36 грн., №95 від 24.08.2022 на 452,17 грн., №117 від 30.08.2022 на 3512,58 грн., №60 від 17.08.2022 на 9,33 грн., №186 від 30.11.2022 на 40828.18 грн., №198 від 30.11.2022 на 18348.85 грн., №187 від 30.11.2022 на 40885.5 грн.

З порушенням граничного строку реєстрації на 28 днів зареєстровані податкові накладні: №197, №196, №185, №190, №194, №191, №192, №184, №193, №188, №189 від 30.11.2022 та №184 від 31.03.2023.

З порушенням граничного строку реєстрації на 29 днів зареєстровані податкові накладні: №144 від 31.08.2022 на суму ПДВ 54.18 грн., №169 від 31.08.2022 на 277.00 грн., №128 від 30.08.2022 на 98.98 грн., №91 від 24.08.2022 на 11.18 грн., №131 від 30.08.2022 на 113.93 грн., №141 від 31.08.2022 на 2107.55 грн., №159 від 19.08.2022 на 27074.27 грн., №184 від 31.08.2022 на 41582.43 грн., №107 від 29.08.2022 на 1310.50 грн., №154 від 29.08.2022 на 109.08 грн., №156 від 19.08.2022 на 8309.80 грн., №127 від 30.08.2022 на 64.96 грн., №151 від 31.08.2022 на 93.67 грн., №123 від 30.08.2022 на 9.33 грн., №186 від 31.08.2022 на 40966,23 грн., №126 від 30.08.2022 на 56.35 грн., №140 від 31.08.2022 на 79.89 грн., №143 від 31.08.2022 на 117.81 грн., №153 від 31.08.2022 на 35.35 грн., №172 від 31.08.2022 на 438.33 грн., №147 від 31.08.2022 на 5253.39 грн., №176 від 31.08.2022 на 39816.58 грн., №173 від 31.08.2022 на 1184.17 грн., №157 від 19.08.2022 на 7222.07 грн., №161 від 19.08.2022 на 6879.73 грн., №138 від 31.08.2022 на 504.41 грн., №135 від 31.08.2022 на 247.47 грн., №160 від 19.08.2022 на 13469.03 грн., №177 від 31.08.2022 на 39509.72 грн., №179 від 31.08.2022 на 39378.22 грн., №162 від 19.08.2022 на 8221.20 грн., №181 від 31.08.2022 на 40051.98 грн., №125 від 31.08.2022 на 57.99 грн., №158 від 19.08.2022 на 8332.80 грн., №148 від 31.08.2022 на 269.32 грн., №137 від 31.08.2022 на 383.19 грн., №145 від 31.08.2022 на 116.84 грн., №168 від 31.08.2022 на 394.17 грн., №36 від 19.10.2022 на 238.03 грн., №58 від 26.10.2022 на 833.33 грн., №68 від 31.10.2022 на 477.27 грн., №87 від 31.10.2022 на 817.22 грн.,№93 від 31.10.2022 на 57.99 грн., №81 від 20.10.2022 на 475.57 грн., №47 від 24.10.2022 на 116.67 грн., №115від 31.10.2022 на 93.67 грн., №46 від 24.10.2022 на 92.94 грн., №74 від 31.10.2022 на 269.32 грн., №83 від 31.10.2022 на 421.51 грн., №148 від 20.10.2022 на 747.60 грн., №77 від 31.10.2022 на 53.52 грн., №101 від 31.10.2022 на 4988.24 грн., №139 від 18.10.2022 на 812.03 грн.,№123 від 31.10.2022 на 1077.08 грн., №146 від 18.10.2022 на 559.17 грн., №145 від 18.10.2022 на 92.72 грн., №105 від 31.10.2022 на 79.90 грн., №41 від 21.10.2022 на 85.49 грн., №60 від 28.10.2022 на 109.08 грн., №69 від 26.10.2022 на 87.82 грн., №85 від 31.10.2022 на 68.79 грн., №91 від 31.10.2022 на 23.41 грн., №113 від 31.10.2022 на 433.20 грн., №92 від 31.10.2022 на 785.54 грн., №56 від 25.10.2022 на 1344.82 грн., №141 від 18.10.2022 на 141.72 грн., №157 від 31.10.2022 на 150.65 грн., №161 від 31.10.2022 на 66.67 грн., №72 від 31.10.2022 на 77.68 грн., №78 від 31.10.2022 на 69.10 грн., №44 від 21.10.2022 на 590.96 грн., №43 від 21.10.2022 на 513.69 грн., №71 від 31.10.2022 на 9.33 грн., №70 від 31.10.2022 на 1310.50 грн., №97 від 31.10.2022 на 351.26 грн., №118 від 31.10.2022 на 202.13 грн., №124 від 31.10.2022 на 329.89 грн., №151 від 20.10.2022 на 1896.40 грн., №48 від 24.10.2022 на 250,00 грн., №102 від 31.10.2022 на 70.25 грн., №110 від 31.10.2022 на 196.90 грн., №62 від 31.10.2022 на 37.82 грн., №178 від 31.03.2023 на 29655.07 грн., №180 від 31.03.2023 на 29209.1 грн., №179 від 31.03.2023 на 29465.04 грн., №187 від 31.05.2023 на 19729.22 грн.

З порушенням граничного строку реєстрації на 30 днів зареєстровані податкові накладні: №142 від 18.10.2022, №149 від 20.10.2022, №150 від 20.10.2022, №40 від 21.10.2022, №45 від 24.10.2022, №67, №95, №89, №162, №119, №86, №126, №65, №64, №112 від 31.10.2022, №173, №169, №162, №171, №175, №164, №170, №161, №163, №172, №165, №174 від 31.01.2023, №186, №173, №182, №181, №170, №188, №183, №187, №174, №172, №171, №176, №185 від 31.03.2023.

З порушенням граничного строку реєстрації на 31 день зареєстровані податкові накладні: №168 від 29.07.2022, №166 від 29.07.2022, №170 від 29.07.2022, №165 від 29.07.2022, №24 від 11.10.2022, №29 від 12.10.2022, №16 від 07.10.2022, №27 від 12.10.2022, №18 від 10.10.2022, №5 від 04.10.2022, №20 від 10.10.2022, №22 від 11.10.2022, №23 від 11.10.2022, № 30 від 12.10.2022, №21 від 11.10.2022, №10 від 05.10.2022, №3 від 04.10.2022, №82 від 13.10.2022, №17 від 10.10.2022, №13 від 07.10.2022, №223, №230, №228, №233, №221, №227, №225, №229, №232, №231, №226, №224 від 30.12.2022.

З порушенням граничного строку реєстрації на 32 дні зареєстровані податкові накладні: №183, №189, №172, №188, №171, №173, №177, №181, №179, №184, №178, №170, №187, №185, № 190 від 28.02.2023, №173, №172, №178, №176,№164,№166, №158, №159, №177, №174, №165, №175, №162, №161,№171, №157, №167, №160 від 30.04.2023.

З порушенням граничного строку реєстрації на 34 дні зареєстровані податкові накладні: №180 від 31.08.2022, №136 від 18.10.2022 та №169, №131, №154, №172, №153, №176, №170, №135, №177, №168, №166, №175, №155, №173, №165, №140, №152, №174, №171, №167 від 31.10.2022.

Податкова накладна №182 від 31.08.2022 на суму ПДВ 39753.38 грн., зареєстрована в ЄРПН 20.10.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 35 днів. Аналогічним чином податкова накладна №178 від 31.08.2022 на 39277.06 грн.

Податкова накладна №167 від 06.09.2022 на суму ПДВ 233,33 грн. зареєстрована в ЄРПН 08.11.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 39 днів. Аналогічним чином податкові накладні №5 від 05.09.2022 на 1,46 грн., №114 від 14.09.2022 на 475.57 грн., №33 від 12.09.2022 на 717.18 грн., №18 від 07.09.2022 на 12992.90 грн., №37 від 12.09.2022 на 135880.44 грн.

Податкова накладна №9 від 06.09.2022 на суму ПДВ 13,09 грн. зареєстрована в ЄРПН 09.11.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 40 днів.

Податкова накладна №18 від 05.04.2023 на суму ПДВ 15.89 грн. зареєстрована в ЄРПН 15.06.2023, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 41 день.

З порушенням граничного строку реєстрації на 42 дні зареєстровані податкові накладні: №11 від 05.08.2022 на суму ПДВ 167,61 грн., №2 від 01.08.2022 на суму ПДВ 462.98 грн., №33 від 10.08.2022 на 314,77 грн., №33 від 10.08.2022 на 314,77 грн., №37 від 10.08.2022 на 625,87 грн., №17 від 08.08.2022 на 318,14 грн., №40 від 09.08.2022 на 141,72 грн., №29 від 10.08.2022 на 44,06 грн., №23 від 09.08.2022 на 13,09 грн., №35 від 10.08.2022 на 2,4 грн., №8 від 04.08.2022 на 18217,02 грн., №48 від 12.08.2022 на 1254,16 грн., №26 від 09.08.2022 на 112166,74 грн., №50 від 15.08.2022 на 14,55 грн., №41 від 11.08.2022 на 788.22 грн., №52 від 15.08.2022 на 181,10 грн., №21 від 09.08.2022 на 13,09 грн., №20 від 09.08.2022 на 11,32 грн., №44 від 11.08.2022 на 417,57 грн., №13 від 08.08.2022 на 41,69 грн., №1 від 01.08.2022 на 335,00 грн., №7 від 03.08.2022 на 549,24 грн., №15 від 08.08.2022 на 183,27 грн., №47 від 12.08.2022 на 1090,25 грн., №18 від 09.08.2022 на 1,20 грн., №28 від 10.08.2022 на 478,49 грн., №22 від 09.08.2022 на 11,32 грн., №49 від 15.08.2022на 12,52 грн., №53 від 15.08.2022 на 191,67 грн., №10 від 05.08.2022 на 67,39 грн., №27 від 10.08.2022 на 193,39 грн., №31 від 10.08.2022 на 46,23 грн., №25 від 09.08.2022 на 68,16 грн., №38 від 09.08.2022 на 350,00 грн., №43 від 11.08.2022 на 137,93 грн., №5 від 03.08.2022 на 112,47 грн., №30 від 10.08.2022 на 81,93 грн., №9 від 05.08.2022 на 11,32 грн., №14 від 08.08.2022 на 1228,46 грн., №12 від 05.08.2022 на 192,95 грн., №16 від 11.08.2022 на 1905,72 грн., №6 від 03.08.2022 на 39,85 грн., №36 від 10.08.2022 на 544,04 грн., №32 від 10.08.2022 на 32,48 грн., №39 від 09.08.2022 на 108,33 грн., №51 від 15.08.2022 на 109,08 грн., №34 від 10.08.2022 на 179,28 грн., №42 від 11.08.2022 на 467,08 грн., №24 від 09.08.2022 на 63,52 грн., №19 від 09.08.2022 на 79,02 грн., №45 від 12.08.2022 на 34,96 грн.

Податкова накладна №46 від 12.08.2022 на суму ПДВ 9,33 грн. зареєстрована в ЄРПН 13.10.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 43 дні. Аналогічним чином податкова накладна №4 від 02.08.2022 на 953.10 грн.

Податкова накладна №3 від 02.08.2022 на суму ПДВ 609,30 грн. зареєстрована в ЄРПН 15.09.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 44 дні. Аналогічним чином податкові накладні; №150 від 13.08.2022 на 1530.93 грн., №31 від 13.10.2022 на 500.00 грн., №25 від 11.10.2022 на 11515.26 грн., №12 від 06.10.2022 на 130.90 грн.,№4 від 04.10.2022 на 37.82 грн., №15 від 07.10.2022 на 1080.13 грн., №2 від 04.10.2022 на 27.83 грн., №11 від 06.10.2022 на 200.36 грн., №26 від 11.10.2022 на 510.32 грн., №6 від 04.10.2022 на 1742.25 грн., №19 від 10.10.2022 на 247.33 грн., №79 від 13.10.2022 на 396.33 грн., №28 від 12.10.2022 на 14.12.2022 на 870.20 грн., №132 від 07.10.2022 на 16476.90 грн., №9 від 05.10.2022 на 1000,00 грн., №1 від 03.10.2022 на 223.73 грн., №14 від 07.10.2022 на 204.58 грн.

Податкові накладні №7 та №8 від 05.10.2022 зареєстровані в ЄРПН 15.12.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 45 днів.

Податкова накладна №39 від 12.07.2022 на суму ПДВ 945,35 грн. зареєстрована в ЄРПН 15.09.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 46 днів.

Податкова накладна №187 від 30.09.2022 на суму ПДВ 42840.85 грн. зареєстрована в ЄРПН 01.12.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 47 днів. Аналогічним чином №183 від 30.09.2022 на 51399.01 грн.

Податкова накладна №133 від 07.10.2022 на суму ПДВ 14859.64 грн. зареєстрована в ЄРПН 19.12.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 49 днів.

Податкова накладна №185 від 31.08.2022 на суму ПДВ 40889.61 грн. зареєстрована в ЄРПН 09.11.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 55 днів.

Податкова накладна №122 від 27.07.2022 на суму ПДВ 20621,12 грн. зареєстрована в ЄРПН 12.10.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 58 день. Аналогічним чином податкові накладні: №180 від 31.07.2022 на 41634,21 грн., №121 від 27.07.2022 на 15217,20 грн., №162 від 27.07.2022 на 14899,38 грн., №179 від 31.07.2022 на 39241,48 грн., №160 від 27.07.2022 на 13564,98 грн., №177 від 31.07.2022 на 40109,94 грн., №161 від 27.07.2022 на 8165,20 грн., №181 від 31.07.2022 на 40164,45 грн., №182 від 31.07.2022 на 41234,43 грн., №185 від 31.07.2022 на 37134,68 грн,

Податкова накладна №175 від 31.07.2022 на суму ПДВ 39647:98 грн. зареєстрована в ЄРПН 13.10.2022 , тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 59 днів. Аналогічним чином №174 від 31.07.2022 на 38636.38 грн., №178 від 31.07.2022 на 39167.80 грн., №54 від 16.09.2022 на 18240.6 грн.

Податкова накладна №176 від 30.06.2022 на суму ПДВ 36613,18 грн. зареєстрована в ЄРПН 13.09.2022 , тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 60 днів. Аналогічним чином податкові накладні: №186 від 30.09.2022 на 51416.97 грн., №185 від 30.09.2022 на 50445.02 грн.

Податкова накладна №171 від 30.06.2022 на суму ПДВ 1771,67 грн. зареєстрована в ЄРПН 15.09.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 62 дні. Аналогічним чином податкові накладні №№175, 174 і 170 від 30.06.2022 на суми ПДВ 37054,91 грн., 39034,27 грн., 920,00 грн., відповідно.

Податкова накладна №197 від 31.05.2022 на суму ПДВ 29661,12 грн. зареєстрована в ЄРПН 15.09.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 63 дні. Аналогічним чином накладна № 199 від 31.05.2022 на суму ПДВ 32491,37 грн.

Податкова накладна №181 від 30.09.2022 на суму ПДВ 45225.26 грн. зареєстрована в ЄРПН 19.12.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 65 днів.

Податкова накладна №179 від 30.09.2022 на суму ПДВ 45403.98 грн. зареєстрована в ЄРПН 20.12.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 66 днів.

Податкова накладна №1 від 01.07.2022 на суму ПДВ 16088,00 грн. зареєстрована в ЄРПН 12.10.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 73 дні. Податкова накладна №101 від 25.07.2022 на суму ПДВ 6819,09 грн. зареєстрована в ЄРПН 12.10.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 58 днів. Аналогічним чином податкові накладні: №№183, 176 від 31.07.2022 на суму ПДВ 41389,10 грн. та 40480,86 грн., відповідно.

Податкова накладна №183 від 31.08.2022 на суму ПДВ 39730.11 грн. зареєстрована в ЄРПН 01.12.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 77 днів.

Податкова накладна №178від 30.06.2022 на суму ПДВ 38869,19 грн. зареєстрована в ЄРПН 12.10.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 89 днів. Аналогічним чином податкові накладні: №134 від 30.06.2022 на 3652,40 грн., №180 від 30.06.2022 на 35235,51 грн., №181 від 30.06.2022 на 35289,80 грн., №184 від 30.06.2022 на 30180,17 грн., №183 від 30.06.2022 на 30644,18 грн., №177 від 30.06.2022 на 36596,32 грн., №185 від 30.06.2022 на 30103,74 грн., №179 від 30.06.2022 на 38973,90 грн., №182 від 30.06.2022 на 31221,75 грн., №135від 30.06.2022 на 3199,60 грн.

Податкова накладна №202 від 31.05.2022 на суму ПДВ 27662,54 грн. зареєстрована в ЄРПН 12.10.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 90 днів. Аналогічним чином податкові накладні: №201 від 31.05.2022 на 30618,12 грн., №132 від 29.06.2022 на 14104.74 грн., №133 від 29.06.2022 на 25611.01 грн.

Податкова накладна №296 від 31.05.2022 на суму ПДВ 25717.42 грн. зареєстрована в ЄРПН 13.10.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 91 день. Аналогічним чином №206 від 31.05.2022 на 19850.49 грн.

Податкова накладна №30 від 09.06.2022 на суму ПДВ 16402,20 грн. зареєстрована в ЄРПН 12.10.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 104 дні. Аналогічним чином податкова накладна №29 від 09.06.2022 на 12477,64 грн.

Податкова накладна №184 від 31.07.2022 на суму ПДВ 42510.34 грн. зареєстрована в ЄРПН 19.12.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 126 днів.

Податкова накладна №136 від 30.06.2022 на суму ПДВ 13040.4 грн. зареєстрована в ЄРПН 19.12.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 157 днів.

Податкові накладні №175 від 28.02.2022 та №181 від 30.04.2022 зареєстровані в ЄРПН 19.12.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 158 днів.

Податкова накладна №170 від 31.01.2022 на суму ПДВ 33314.5 грн. зареєстрована в ЄРПН 19.12.2022, тобто пізніше від граничного строку реєстрації на 206 днів.

Факти порушення реєстрації вищевказаних накладних платником податку визнаються.

За результатами перевірки податковим органом констатовано факт порушення платником податків вимог пункту 201.10 статті 201, абзац 3 пункт 69.1 статті 69 підрозділу 10 розділу XX, пункт 89 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України.

На підставі вказаних висновків акту камеральної перевірки №6815/Ж5/17-00-04-07-15 від 24.07.2023, 28.08.2023 податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення №7129/ж10/17-00-04-0719, яким до КП «Дубноводоканал» Дубенської міської ради застосовано штрафні санкції на загальну суму 1660016,51 грн.

Загальна сума штрафних санкцій 1660016,51 грн. нарахована на загальний обсяг поставок 43132234,50 грн., де сума ПДВ складає 8626447,37 грн., з яких 22582,11 грн. сума штрафу за ставкою 2% по податкових накладних на загальний обсяг ПДВ 1129107,08 грн.,

43735,15 грн. - сума штрафу за ставкою 5 % по податкових накладних на загальний обсяг ПДВ 874703,03 грн., 1613586,39 грн. - сума штрафу за ставкою 10% по податкових накладних на загальний обсяг ПДВ 161358,73 грн., 0 грн. - сума штрафу за ставкою 15 %, 333334,23 грн. - сума штрафу за ставкою 20 % по податкових накладних на загальний обсяг ПДВ 1666670,64 грн., 0 грн - сума штрафу за ставкою 25 %, 713837,81 грн. сума штрафу за ставкою 30 % по податкових накладних на загальний обсяг ПДВ 2379459,08 грн., 385168,48 грн. - сума штрафу за ставкою 40 % по податкових накладних на загальний обсяг ПДВ 962921,15 грн., 0 грн. - сума штрафу за ставкою 50 %.

Також з розрахунку штрафних санкцій слідує, що ставка штрафу 10% - 40%, застосовувалась до податкових накладних виписаних, починаючи з 28.02.2022, що зареєстровані в ЄРПН з порушенням строку після 15 липня 2022 року. Ставка штрафу 2%, 5% та 10% застосовувалась до податкових накладних складених та зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку після 08 лютого 2023 року (а.с.72-82).

Суд першої інстанції в задоволенні позову відмовив з тих підстав, що податкові накладні складені позивачем в період з 01 лютого по 31 травня 2022 року, а зареєстровані в ЄРПН з порушенням строку після 15 липня 2022 року, тому у контролюючого органу були підстави для застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України. Також податкові накладні, складені позивачем після 15 липня 2022 року, а зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку, тому до таких накладних податковим органом правомірно було застосовано ставку штрафної санкції на рівні від 10% до 50 %. Що стосується зменшеного розміру штрафних санкцій ( від 2% до 10%), то він також був застосований податковим органом лише до тих податкових накладних, які складені і несвоєчасно зареєстровані після 08 лютого 2023 року.

Апеляційний суд погоджується з висновками суду першої інстанції, вважає їх вірними та такими, що відповідають нормам матеріального права та обставинам справи з огляду на наступне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України №2755-VI від 02.12.2010 (далі - ПК України).

Пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою. Реєстрація податкових накладних в ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені. У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України встановлено, що порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної в ЄРПН (за виключенням певних операцій) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10% суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

20% суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30% суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних- у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40% суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

50% суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Аналіз наведеної норми свідчить, що податкове правопорушення за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної є вчиненим із моменту закінчення граничного терміну реєстрації податкової накладної, передбаченої пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України. Строк затримки реєстрації має правове значення для визначення розміру штрафної санкції, а не для його кваліфікації.

18 березня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» №533- IX від 17.03.2020.

У зв`язку із набранням чинності Закону №533-ІХ (з урахуванням змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» №540-IX від 30.03.2020 та Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» №591-ІХ від 13.05.2020) підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України України доповнений пунктом 52-1 такого змісту: «За порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за: порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії; відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу; порушення вимог законодавства в частині: обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; цільового використання пального, спирту етилового платниками податків; обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками; здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального; здійснення суб`єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб`єктів платниками акцизного податку; порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати. Протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню».

Пункт 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України містив чітку вказівку на темпоральний критерій незастосування штрафних санкцій за вчиненні відповідні порушення: з 1 березня 2020 року і по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.

Законодавець шляхом внесення змін до Податкового кодексу України запровадив мораторій на застосування штрафних санкцій, у тому числі за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у відповідний період.

Постановою №651 від 27 червня 2023 року Кабінет Міністрів України відмінив з 30 червня 2023 року на всій території України карантин, встановлений з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Разом з тим, до завершення карантину Указом Президента України №64/2022 від 24 лютого 2022 року в Україні введений воєнний стан, який на підставі Указів Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжувався та станом на час розгляду справи триває.

З метою реалізації необхідних заходів щодо підтримки військових і правоохоронних підрозділів у відбитті збройного нападу російської федерації та забезпечення прав і обов`язків платників податків Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» №2118-IX від 03.03.2022, який набрав чинності 7 березня 2022 року.

Законом №2118-IX, підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України доповнений пунктом 69, яким установлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті.

Зокрема, підпунктами 69.1, 69.9 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України визначено, що у випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов`язок, зокрема щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов`язковим виконанням таких обов`язків протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні. Для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Законом №2142-IX від 24.03.2022 внесено зміни у підпункт 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, а саме слова «трьох місяців» замінено словами «шести місяців».

В подальшому Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» №2260-IX від 12.05.2022, який набрав чинності 27.05.2022.

За цим Законом, підпункт 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України викладено у такій редакції: «У разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов`язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов`язковим виконанням таких обов`язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні. Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов`язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов`язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 липня 2022 року, подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року. Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків, визначених у цьому підпункті, та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику».

Відтак, з набранням чинності Законом №2260-IX передбачене підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України звільнення від відповідальності поставлене в залежність від підтвердження у визначеному законодавством порядку можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язку, зокрема, щодо реєстрації у відповідному реєстрі податкових накладних.

Закон №2260-IX підпункт 69.2 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України доповнив положеннями, відповідно до яких у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується відповідальність згідно з цим Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 цього Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності. При цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються.

Отже, з 27 травня 2022 року припинили застосовуватися положення законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, які поширювалися на правовідносини, що врегульовувались пунктом 52-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

Законом №2260-IX було внесено зміни й до підпункту 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

Відповідно до нової редакції цієї норми для платників податків та контролюючих органів зупинявся перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім дотримання строків реєстрації податкових накладних, розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі податкових накладних, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, сплати податків та зборів платниками податків.

З 27 травня 2022 року пункт 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнений підпунктом 69.1-1.

Згідно з новими положеннями цього підпункту платники податку на додану вартість зобов`язані забезпечити у строки, встановлені підпунктом 69.1 цього пункту, реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, граничний термін реєстрації яких припадає на періоди, зазначені у підпункті 69.1 цього пункту, та уточнити (привести у відповідність) податковий кредит, задекларований платниками на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, з урахуванням даних податкових накладних та/або розрахунків коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Законом України №2836-IX від 13.12.2022, який набрав чинності 03 січня 2023 року, підпункт 69.1 викладено в новій редакції, зокрема відповідно до абзаців третього п`ятого цього пункту платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати обов`язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов`язків щодо: реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 15 липня 2022 року; реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 20 липня 2022 року.

З огляду на наведене вище правове регулювання спірних правовідносин, платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в період дії мораторію, запровадженого пунктом 52-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, а саме з 01 березня 2020 року по 26 травня 2022 року.

Оскільки податкове правопорушення щодо несвоєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних є триваючим порушенням, початком якого є наступний день за останнім (граничним) днем реєстрації податкової накладної, а припиняється таке порушення в день фактичної реєстрації податкової накладної в ЄРПН, то у випадку коли податкова накладна складена в період дії мораторію, а зареєстрована в ЄРПН після скасування дії мораторію (тобто після 26 травня 2022 року), відповідальність за порушення строків реєстрації податкових накладних застосовується за період у якому підстави для звільнення від відповідальності перестали існувати.

В той же час, як зазначено вище, пунктом 69.1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України (з урахуванням змін, внесених Законом України №2836-IX від 13.12.2022) установлено, що платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати обов`язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов`язків щодо: реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 15 липня 2022 року.

Отже, якщо податкові накладні складені платником в період з 01 лютого по 31 травня 2022 року, а зареєстровані в ЄРПН з порушенням строку після 15 липня 2022 року, у контролюючого органу є підстави для застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України.

Законом «Про внесення змін до розділу XX «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» України № 2876-IX від 12.01.2023 (набрав чинності 08 лютого 2023 року) підрозділ 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України доповнений пунктами 89 та 90, якими на період дії воєнного стану збільшені строки реєстрації в ЄРПН податкових накладних та зменшені розміри штрафних санкцій за їх порушення.

Відповідно до пункту 89 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України, тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація податкових накладних у ЄРПН здійснюється з урахуванням таких граничних строків: для податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Відповідно до пункту 90 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, штраф за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого для пункту 89 цього розділу для реєстрації податкової накладної в ЄРПН, встановлюється у розмірі:

2% суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних- у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

5% суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

10% суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

15% суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

25% суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Як зазначив Конституційний Суд України у рішенні від 13 травня 1997 року № 1-зп/1997, стаття 58 Конституції України 1996 року закріплює один з найважливіших загальновизнаних принципів сучасного права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності. Закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта.

Закон №2876-IX не містить прямої вказівки про надання його нормам зворотної дії в часі, а отже його дія не розповсюджується на період до набрання ним чинності. Крім того, відповідальність, встановлена пунктом 90 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України, застосовується за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого для пункту 89 цього розділу, тобто прямо пов`язана зі збільшеними строками реєстрації податкових накладних.

Податкове правопорушення у вигляді несвоєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних є триваючим порушенням, початком якого є наступний день за останнім (граничним) днем реєстрації податкової накладної, а припиняється таке порушення в день фактичної реєстрації податкової накладної. А тому розповсюджувати дію пунктів 89, 90 на правовідносини, які були припинені (тобто податкові накладні складені та зареєстровані з порушенням строку, який визначений пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, до внесення змін Законом № 2876-IX) є неможливим.

Відтак зменшений розмір штрафних санкцій може бути застосований лише щодо податкових накладних, складених та зареєстрованих несвоєчасно після набрання чинності Законом №2876-IX або до накладних, строк реєстрації яких не скінчився станом на день набрання чинності цим Законом (08 лютого 2023 року).

Наведене повністю узгоджується з висновками викладеними у Постановах Верховного Суду від 06.02.2024 у справі №160/10740/23 та від 30.01.2024 року у справі №280/4484/23, які враховуються судом відповідно до частини п`ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України.

Таким чином, з урахуванням наведених вище обставин справи та норм чинного законодавства, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про те, що оскільки податкові накладні складені позивачем в період з 01 лютого по 31 травня 2022 року, а зареєстровані в ЄРПН з порушенням строку після 15 липня 2022 року, то у контролюючого органу були підстави для застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України. Відповідно, оскільки податкові накладні складені позивачем після 15 липня 2022 року та зареєстровані в ЄРПН з порушенням строку, до таких накладних податковим органом правомірно було застосовано ставку штрафної санкції на рівні від 10% до 50 %. Також правомірно був застосований зменшений розмір штрафних санкцій (від 2% до 10%) до податкових накладних, які складені і несвоєчасно зареєстровані після 08 лютого 2023 року.

Що стосується покликань апелянта на рішення Рівненського окружного адміністративного суду у справі №460/1390/21 від 04 серпня 2021 року, яке набрало законної сили 22.12.2021, і яким визнано протиправною бездіяльність Державної податкової служби України щодо не збільшення ліміту реєстраційної суми ПДВ КП «Дубноводоканал» на суму 904533,36 грн. та яке не виконує відповідач, то апеляційний суд вважає такі помилковими, оскільки таке не є підставою для скасування оскаржуваного податкового повідомлення рішення, крім цього представник позивача в судовому засіданні повідомив, що вказане рішення до примусового виконання органами ДВС позивачем не подавалось та із заявами про встановлення судового контролю позивач до суду також не звертався.

Щодо покликання апелянта на форс- мажорні обставини, то апеляційний суд зазначає наступне.

Підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України визначено, зокрема, що порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків, визначених у цьому підпункті, та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

З метою тимчасового, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, підтвердження платниками податків можливості чи неможливості своєчасного виконання податкового обов`язку щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 глави 2 розділу II Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, Наказом Міністерства фінансів України від 29 липня 2022 року № 225 затверджений Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, та переліків документів на підтвердження (далі - Порядок № 225).

Цим Порядком визначено, зокрема, підстави неможливості виконання платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами податкових обов`язків (у тому числі обов`язків податкових агентів) та правила надання заяви та документів, що доводять неможливість виконання податкових обов`язків тощо.

Згідно Порядку №225 керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає вмотивоване рішення щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов`язку на підставі відповідної заяви платника податків.

Позивач впродовж розгляду справи не доводив наявність обставин його звернення до податкового органу з відповідною заявою на виконання положень Порядку №225, будь-яких доказів на підтвердження існування таких обставин не надавав, підставами позову не визначав, з урахуванням того, що реєстрація реєстрація податкових накладних здійснювалась з порушенням строку.

Посилання на сам факт запровадження воєнного стану в Україні не може безумовно вважатись поважною причиною для звільнення від відповідальності за порушення строків реєстрації податкових накладних, норми пункту 69 підрозділу 10 розділу XX ПК України передбачають звільнення від відповідальності, зокрема за порушення строків реєстрації податкових накладних, у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов`язок, і за умови підтвердження неможливості виконання платником податків обов`язків в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Надаючи оцінку правомірності дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, встановлюючи при цьому чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

Перевіривши правомірність прийнятого відповідачем рішення згідно до вимог ч.2 ст.2 вказаного Кодексу, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №7129/ж10/17-00-04-0719 від 28.08.2023 вказаним критеріям відповідає, тому відсутні підстави для визнання його протиправним та скасування.

За таких обставин, враховуючи все вищевикладене, рішення суду першої інстанції ухвалене без порушень норм процесуального та матеріального права, судом в повній мірі з`ясовано обставини, що мають значення для справи, апеляційна скарга не спростовує правильності висновків суду, а тому відсутні підстави для його скасування.

Судом апеляційної інстанції враховується, що згідно п. 41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Інші доводи апеляційної скарги зроблених висновків не спростовують, та зводяться до переоцінки доказів та незгоди з ними і трактуванні їх на власний розсуд.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються і підстав для його скасування не вбачається.

Відповідно до ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За таких підстав апеляційна скарга задоволенню не підлягає, підстав для скасування рішення суду першої інстанції колегія суддів не знаходить.

Відповідно до ст. 139 КАС України, судові витрати перерозподілу не підлягають.

Керуючись статтями 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу Комунального підприємства «Дубноводоканал» Дубненської міської ради залишити без задоволення, а рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 19.02.2024 року у справі №460/25988/23 без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Головуючий суддя З. М. Матковська судді Л. Я. Гудим О. М. ГіндаПовне судове рішення складено 09.07.2024

СудВосьмий апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення02.07.2024
Оприлюднено12.07.2024
Номер документу120283418
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю