Справа № 601/1653/23
Провадження №2/601/34/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 липня 2024 року
Кременецький районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого судді: Шульгач Н.М.,
за участю секретаря судового засіданняРадчук І.В.,
представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Кременець цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа без самостійних вимог: Кременецький відділ ДРАЦС у Кременецькому районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання батьківства та стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Кременецького районного суду Тернопільської області від 09 жовтня 2023 року по даній справі призначено судову молекулярно-генетичну експертизу. На час проведення експертизи провадження по справі зупинено.
На виконання вказаної ухвали 27 червня 2024 року від ДНК «Центр» на адресу суду надійшов лист про залишення ухвали без виконання.
Ухвалою суду від 01.07.2024 року поновлено провадження у цивільній справі.
24.10.2023 від відповідача ОСОБА_3 надійшло клопотання про зупинення провадження у справі у зв`язку із його перебуванням на військовій службі на підставі п.2 ч.1 ст. 251 ЦПК України.
В судовому засіданні представник позивача заперечив відносно задоволення клопотання.
Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, хоча про день та час слухання справи був повідомлений належним чином.
Представник Кременецького відділу ДРАЦС у Кременецькому районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання батьківства та стягнення аліментів в судове засідання не зявився, хоч про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином. При вирішенні справи покдладаються на думку суду.
Заслухавши учасників судового розгляду, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції (пункт 2 частини першоїстатті 251 ЦПК України).
Європейський суд з прав людини зауважив, що розумність тривалості провадження повинна оцінюватись з урахуванням обставин справи та таких критеріїв як складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також важливості спору для заявника (FRYDLENDER v. FRANCE, № 30979/96, § 43, ЄСПЛ, від 20 червня 2000 року).
У постанові Верховного Суду України 07 жовтня 2015 року у справі № 6-1367цс15 зазначено, що «зупинення провадження у справі - це тимчасове припинення судом вчинення процесуальних дій під час судового розгляду із визначених у законі об`єктивних підстав, які перешкоджають подальшому розгляду справи і щодо яких неможливо передбачити їх усунення. Межі зупинення провадження у справі не повинні призводити до зменшення розумного строку розгляду справи».
Процесуальний закон пов`язує необхідність зупинення провадження у справі не з наявністю воєнного стану в Україні, а з фактом перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення бойових дій.
Такий висновок кореспондується із правовою позицією Верховного Суду, що міститься у постанові від 09.11.2022 року в справі №753/19628/17.
Так, на підтвердження проходження військової служби відповідач надав посвідчення офіцера НОМЕР_1 та довідку форми 5 за №1498/1938 від 19.10.2023, видану командиром військової частини НОМЕР_2 , згідно якої ОСОБА_3 дійсно перебуває на військовій службі у військовій частині НОМЕР_2 в період з 23.11. 2022 року по теперішній час. Приймає участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.
Однак, дана довідка не підтверджує наявності підстав для зупинення провадження у справі, які передбачені пунктом 2 частини першоїстатті 251 ЦПК України, оскільки в ній не міститься відомостей про те, що військова частина НОМЕР_2 переведена на воєнний стан та виконує бойові завдання у зоні бойових дій. Дана військова частина знаходиться в АДРЕСА_1 . Крім того, відсутні відомості про те, чи перебуває сам ОСОБА_3 в зоні бойових дій та виконує відповідні бойові завдання.
З врахуванням наведеного, а також з метою дотримання принципу розумності тривалості провадження у справі суд не вбачає підстав для зупинення провадження у справі.
Такий висновок цілком узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладено в ухвалах від 17 січня 2023 року у справі № 501/1699/17, від 29 травня 2023 року у справі №755/1487/20.
За таких обставин, суд приходить до переконання, що в задоволенні клопотання слід відмовити.
керуючись ст. 251 ЦПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання ОСОБА_3 про зупинення провадження у справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню не підлягає.
Головуючий:
Суд | Кременецький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120294621 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Кременецький районний суд Тернопільської області
Шульгач Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні